Online Stylista: Pěkně drahý podvod

Když jsem na Facebooku viděla reklamu Můj ideální makeup, zvědavě jsem na ni klikla, co že to bude zas za zázrak. A nespletla jsem se.


Reklama je přesměrovaná na web qa.iumque.com a nabízí služby stylisty online. Pokud stylista ovládá svoje řemeslo stejně dobře, jako píše, pak musí být vrcholem jeho tvorby pytel od brambor převázaný šňůrou na prádlo.Nejenže nezvládá interpunkci (tečka po dvojtečce je opravdu originální), navíc se tu píše třeba "Dozvězte se", "Jaký účes hodí Vašímu obličeji" nebo "Kterou vybrat barvů vlasů".


Čeká vás test se dvaatřiceti otázkami. Kromě toho, která sukně se vám líbí, se "stylista" ptá i na výšku, váhu, věk, velikost oblečení, bot a podprsenky a názory na módu. Je tady i pokus zjistit, jestli máte pleť mastnou nebo suchou. Poměrně úsměvný pokus.


A po tom všem se na monitoru objeví obrázek, který vás vyzve, abyste zaplatili 0,99 korun za heslo k přístupu k propozici vaší metamorfózy. Neplácám blbosti, pouze cituji. 


Bezva, jedna koruna za propozici metamorfózy, to není moc, žejo. Jenže to má háček. Je to ten miniaturní text hned na první stránce, který je téměř nečitelný. Tam se totiž uvádí, že zaplatíte 99 korun. A rovnou dvakrát. 

Předpokládám, že po zadání všech těch odpovědí v textu nějaký robot vygeneruje dva obrázky, které budou více či méně odpovídat vloženým údajům. A to vše za 198 korun. Odeslanou textovku totiž  přes PayPal, jak je uvedeno v ceníku služeb u částky 0,99 CZK, nezaplatíte ani náhodou. 

A ještě něco (cituji): "Výsledky testu nemusí odpovídat skutečnosti a nemohou být považovány za věrohodný zdroj informací." Tak to je hodně fikaný! 

Takže sečteno a podtrženo: Za zaplacených 198 korun vám klidně může "stylista" poslat fotku nějaké neznámé modelky s tím, že toto je styl navržený pro vás. A shrábne peníze. Kolik lidí se nechá nachytat na to, že cena sms je 0,99 koruny? Hodně.

Tenhle nehorázný podvůdek se u nás neobjevuje poprvé, takže se zřejmě pěkně vyplácí.  Začalo to testy IQ, za jejichž vyhodnocení se platilo podobným způsobem. A další, úplně stejný chyták, se zase objevuje jako reklama na stránky, kde se dá zjistit, jak budeme vypadat za 20 let.


I tady se platí 198 korun za odeslání sms. A největší průšvih na tom všem? Poskytovatel služby na stránce uvádí skutečnou cenu. I když ji tak šikovně ukrývá, je tam. A než si spustíte test, musíte odkliknout, že souhlasíte s podmínkami služby, mezi nimiž je právě i ta nesmyslná cena. Takže pokud sms odešlete, můžete vzteky třeba rotovat na hlavě a mrskat při tom nohama, ale to je tak všechno, co s tímhle podvůdkem naděláte. Poskytovatel je z obliga, když jste odsouhlasili podmínky. Pěkný svinstvo, co?

25 komentářů:

 1. Přiznám se. Jsem jedna z těch blbek, co naletěly...hned po odeslání první SMS mi to docvaklo, proto jsem radši nepokračovala. Takže za těch 99,-Kč vlastně ani nevím, co by mi ten "stylista" napsal...

  OdpovědětSmazat
 2. super článek :))

  OdpovědětSmazat
 3. Chtěla jsem na tu stránku "Jak budete vypadat za 20 let" nahrát fotku..Pak jsem si to rozmyslela s tím, že to asi nebude jen tak. Takže jsem se na to vyprdla a dobře jsem udělala!:D Díky za tento článek ;) Podvody jsou dneska opravdu úplně všude a internet je jich plný, je to jak bezedná studna, pořád se objevuje něco nového. Je mi líto těch, co naletěli.

  OdpovědětSmazat
 4. Je to prasárna, ale na druhou stranu, všechny tyhle věci, kde po mně chtějí něco platit, tak se mi rovnou v hlavě rozbliká varovné světýlko a radši se na to vybodnu. A kdyby mi na tom hodně záleželo, pak bych si pečlivě přečetla podmínky. Už mě to od pár věcí odradilo. Můžeme si za to taky trochu sami, kdyby si lidi dávali větší pozor, kam a za jakých podmínk posílají peníze, neměli by takoví to podvodníci šanci.

  OdpovědětSmazat
 5. Nevím proč, ale připomnělo mi to těhotenský test online. Bohužel znám ženu, která si ho udělala, když měla na těhotenství podezření... 99Kč prý není tak moc.. :D
  http://test-tehotenstvi.cz/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to je boží :D

   Smazat
  2. Není lepší si koupit za 50 Kč v lékárně opravdový test? :D

   Smazat
  3. Ne rozhodně ne, na internetu přeci vědí všechno :D

   Smazat
  4. Bože to existuje jo? :D

   Smazat
 6. Já si jednou udělala IQ test, když mi po zodpovězení otázek najel ten rámeček, do kterého jsem měla zadat tel. číslo, radši jsem to vypnula. Cokoliv, kde po mě chtějí telefonní číslo (kromě objednávek v e-shopech), radši vypnu.

  OdpovědětSmazat
 7. Ano.Taky vypínám před zadáním telefonního čísla.Naštěstí.Mám ještě trochu soudnosti a varovné světýlko v hlavě.

  OdpovědětSmazat
 8. díky za tyhle antitipy...sice taky, jak po mě někde něco podezřelýho chtěj, končím....ale tohle je dobře propracovaná svinárna

  pragueneedsmorestyle

  OdpovědětSmazat
 9. Zajímalo by mě, který trdlo na tohle skočí :D

  OdpovědětSmazat
 10. Stylista si rád hraje na looklet.com :-D Tyhle podvody jsou průhledný.

  OdpovědětSmazat
 11. Bože, a ten "češtin" - to mě odradilo jako první...
  Ludmila

  OdpovědětSmazat
 12. Děkuju za tenhle přínosnej blog!

  OdpovědětSmazat
 13. No tak to je blbé už od pohledu, protože to vypadá, že to "psal" google translator. :-)))

  OdpovědětSmazat
 14. Já jsem třeba chtěla s jedním e-shopem prostřednictvím facebooku soutěžit o boty. Rozmyslela jsem si to ihned po přečtení podmínek, kde stálo, že v případě výhry musí výherce kvůli potvrzení identity poslat oskenovaný občanský průkaz z obou stran!!! I kdyby to byl sebevíce seriózní obchod, tak nikdy nevíte, že se jim do databáze nenabourá nějaký hacker a nezneužije toho. Vždyť v dnešní době stačí tyto informace i ke sjednání půjčky po internetu apod. A pak se lidi diví, když jim zaklepe na dveře exekutor :-( Já když vidím co je všude za svinstvo, tak už ani vlastní profil nedávám fotky apod. Protože co internet jednou schvátí, už nikdy nenavrátí ...

  OdpovědětSmazat
 15. z toho je mi úplně špatně, jednou jsem takhle naletěla a registrovala se na nějaký web, kde po mně pak asi po čtvrt roce nepoužívání toho webu chtěli několik desítek euro :) firma sídlila někde na nějakých ostrovech a posílali mi jednu upomínku za druhou, naštěstí jsem zjistila, že takových podvedených je víc, někdo se toho ujal a zmedializoval to, tohle mi po přečtení přijde taky jako podvod, prostě někdo počítá s tím, že člověk si to malým písmem nepřečte, já bych je udala.

  OdpovědětSmazat
 16. Á, jak já tuhle fb reklamu nenávidím.

  OdpovědětSmazat
 17. Blondýnko, je O.K., že to píšeš. Podvodníci jsou v našem státě nepostižitelní.
  Maminka mi tuhle plakala do telefonu, že volala po půlnoci do nějaké té TV věštírny, kde chtěla "soutěžit". Samozřejmě si s ní povídal automat, takže to záhy vzdala. Plakala pak pro těch asi 200Kč z důchodu.
  Mě zas šrotuje v hlavě, co je za podfuk ta reklama na zbohatnutí přes virtuální casina...?

  OdpovědětSmazat
 18. Ten IQ test jsem taky zkusila, ale nedokončila jsem ho, protože se mi nechtělo to platit :D:D.

  OdpovědětSmazat
 19. Přeji dobrý večer také jsem se nechala napálit jsou to podvodníci fuj,že jim není hanba tak podvádět.Co se dá dělat asi jsou to chudáci co se nedívají do zrcadla.Možná se jim to časem vrátí jinak.

  OdpovědětSmazat
 20. Dobré odpoledne, včera jsem vyplnila dotazník s dvaatřiceti otázkami na online stylistu , ale vyhodnocení přes smsku mě odradilo, zdálo si mi to podezřelé, ta cena 0,99 takže jsem to neodeslala a raději zavřela. Takže ještě že jsem se tak rozhodla, když tu čtu, jak to opravdu ve skutečnosti je.

  OdpovědětSmazat
 21. nejsou ty fotky po stranách náhodou ukradený z h&m fashion studia? :)

  OdpovědětSmazat