Odpověď na cokoliv

Když se vaše dítě zraní, nafoťte to a zeptejte se kamarádek z Mimibazaru, jestli jet k lékaři. Když si nevíte rady s domácím úkolem školáka ze třetí třídy, zeptejte se na Mimibazaru. Když potřebujete poradit s čímkoliv, maminky vám pomůžou.


Je to tak. Na Mimibazaru se řeší úplně všechno. Uživatelky propírají, jak zatočit s nevěrným manželem, jak mají příšernou sestru, nesnesitelnou tchýni nebo úplně pitomou sousedku. Nejvíc moudra a životních zkušeností se dá najít v poradně nebo v diskuzi nazvané "Prosím o radu". Vyřešíte tady třeba jakou barvou vymalovat obývák, jaké dát poličky do ložnice nebo jaká barva se nejlíp hodí do vašeho bytu. 
Bytoví designéři si musí rvát vlasy. V dotazu samozřejmě vůbec není napsáno, jaký odstín žluté a zelené mají stěny. A rozdíl mezi citrónovou a pastelovou žlutou nebo mezi smaragdovou a zelinkavou prostě je. (Nevysvětlujte to svému muži - toho jakákoliv barva mimo základní spektrum vyvede z míry. Rozdíl mezi banánovou a citrónovou žlutou chlapi nevidí, nechápou a ještě jim přijde úplně mimo pojmenovávat barvy podle jídla.) 

Je ale jasné, že u vymalování bytu nebo koupě doplňků prostě i malý rozdíl v odstínu může z útulného pokoje vyčarovat psychedelické doupě hodné věčně sjetého neurotika.   
Přemýšlím, v jaké situaci bych musela být, abych se ptala na podobném webu na to, jak rozmístit poličky nebo jaké doplňky vybrat k barvě, kterou hodlám vymalovat. Musela bych být po lobotomii? Musela bych nemít vůbec, ale vůbec žádné kamarádky, partnera, příbuzné? Musela bych být úplně hloupá a nesamostatná???

A shánět radu, jakou barvu telefonu si mám koupit? Sakra, to ty ženský fakt neví, která se jim líbí víc, že se na to musí ptát???
Velké množství dotazů je přitom úplně zbytečných. Stačilo by totiž místo vkládání otázky na Mimibazar prostě otevřít Google a najít si odpověď. Nebo třeba zadat do vyhledávače heslo televizní program.


Spousta dotazů se tradičně týká domácích úkolů. Ať už těch pro děti nebo těch, které mají pro své studium splnit samy tazatelky.  I když podle toho, jak jsou dotazy formulované a kolik obsahují pravopisných chyb, to vypadá, že řada autorek otázek nemá ani pomocnou školu.Zapomeňte na doktory. Máte přece Mimibazar! A ten vyřeší všechno. Proč dítě s přetrvávajícími problémy vláčet na pohotovost, když uživatelky ví stejně víc než nějakej doktor, žejo? A veterinu zvládají taky. Důležité je přidat fotku ztýraného děcka, vlastního zánětu nebo bratrova ekzému. S povděkem kvituji, že alespoň dotazy z oboru gynekologie doplňují tazatelky ilustračními fotkami.

Prostě, ať si průměrná uživatelka neví rady s čímkoliv, plácne to na web.

A pokud hledáte rady, tipy a vychytávky, najdete je taky.
Někdy si říkám, co by dámy vznášející podobné dotazy dělaly, kdyby neměly internet. Běhaly by po ulicích a ptaly se kolemjdoucích, kam ukládají kapsle na kafe nebo jak složit prostěradlo? Propadly by depresi? Přežily by vůbec? 

Jen by mě zajímalo, co na to říkají jejich partneři. Představila jsem si, že můj partner přijde domů  a já mu oznamuju: "Ložnici vymalujeme fialově s modrými puntíky, protože holky z Mimáče psaly, že to je hezký a hodí se nám to," nebo "Nutně potřebujeme novou komodu do kuchyně, takovou tu s malýma šuplíčkama, protože maminky z Mimibazaru do těch šuplíčků ukládají porcovaný čaj. My komodu nemáme a já nemám kam ten čaj ukládat." A je  i jasné, že by se mě velmi rychle snažil zachránit odvozem na nejbližší psychiatrické oddělení s lůžkovou částí.  A že bych se domů hned tak nevrátila.  

69 komentářů:

 1. Všechno je to zábavné:-)Můžu se smát jejich divnosti nebo neschopnosti(i když se tu možná nějaká bydlenka vyjeví, že máme mlčet), ale to dítě s rozseklým rtem??? To je fakt přes čáru. Taky jsem mívala sousedku, která se mnou konzultovala jestli jet nebo nejet k lékaři...rozumím tomu, maminka se potřebuje ujistit, že neplaší zbytečně. Ale fotit to a vkládat na net mi přijde, že už je mimo realitu.

  OdpovědětSmazat
 2. Nejdřív nevěřícně, že jsou ty ženský takhle nesamostatný, pak zděšeně, že to nemyslí jako vtip, jsem na ty otázky zírala a teď jediné, co mě napadá, je "Panebože, a tahle nesamostatná individua vychovávají děti..." Nechci být zlá, sama mám dvě malé děti, dvojčata v první třídě (a na MMB jsem kdysi jen koupila levně pár knih), a tohle bude určitě jen malý vzorek, jsem si jistá, že většina uživatelů Mimibazaru jsou normální, samostatně myslící osoby, ale že takovéhle případy vůbec existují... Tohle... Na tohle prostě nemám slov. Jana.

  OdpovědětSmazat
 3. Bože, do čeho jsi duši dal ...

  Ludmila

  OdpovědětSmazat
 4. To mi připomíná, jak se kdysi na jednom webu o vaření zeptala jedna z uživatelek v diskusi, co je to kardamom. O 24 hodin později tam vztekle dopsala: "Může mi laskavě někdo odpovědět?" Tipla bych si, že tyhle lobotomky mají speciální internet bez vyhledávačů. :-D

  OdpovědětSmazat
 5. Mám chuť se na Mimibazaru zaregistrovat a začít bezradným maminkám "radit" :D

  OdpovědětSmazat
 6. Tak tohle mě dostalo! Na Mimibazar občas kouknu na nějaké oblečení, ale tohle jsem tam nikdy nezahlédla:D

  OdpovědětSmazat
 7. myslím, že ženy, které píšou o rady, jakou barvou vymalovat ložnici a jak tam pověsit poličky nemají moc dobrý vkus a samy to vědí a hlavně trpí nízkým sebevědomím, nejsou si jisty ve svých názorech a čím více lidí jim poradí a odsouhlasí nějaký návrh, tím větší budou mít pocit, že je to hezké...jinak s těmi zuby, paní neví, co je to stolička, dáseň má nateklou mezi špičákem a třenovým zubem, tím, že si zuby čistí několikrát denně, to ještě zhoršuje, měla by si zuby čistit max. 2x denně, Listerine je dobrá volba, ještě si zajít do lékárny pro mezizubní kartáčky a nit...a v těhotenství jsou dásně nateklé, tak by to neměla moc řešit a hlavně dásně zbytečně nedráždit několikerým čištěním za den...tohle ji může nějaká bydlenka přeposlat, až si to přečte...

  OdpovědětSmazat
 8. Ony sou hrozně líný googlit,frackostokustoku maj uloženou jako domovskou stránku a je pro ně hrozně složitý používat vyhledavač...A je hrozně těžký pochopit něco od člověka co nerodil nebo nemimískuje,matky na to přijdou přece líp než lidi co se tim zabývaj několik let.A kdyby si dokázaly spočítat 5 a pět,tak přijdou na to,že nákej kávovar Dolce Gusto je pěkně k hovnu.

  OdpovědětSmazat
 9. Mně není jasná jedna věc. Jak proboha někdo, kdo si není schopný doma bez cizí pomoci někam uložit kafe nebo čaj nebo cosi, zapne počítač, vyťuká adresu mimibazaru a vloží tam dotaz? To musí být nad jejich intelektuální kapacitu. Kdyby si moje dítě stěžovalo, že ho cokoli bolí, tak ho drapnu a vleču minimálně k pediatrovi i kdyby tento nakrásně diagnostikoval třeba zaražené větry. Fotit dítě s rozseknutou pusou, protože bydlenka ví určitě líp, než doktor na pohotovosti, jestli se to musí sešít nebo se to má jen zalepit, to je teda něco.

  OdpovědětSmazat
 10. No asi už jim došly všechny konverzační témata... Mě je to celkem jedno, ale rozčílila mě jiná věc. Karavana mraků je píseň od Daniela Landy? WTF!!!
  To je přece píseň od Karla Kryla, kterou on jen nazpíval. Krylovy písně přezpívané Landou je pro mě osobně to největší peklo! A jak to tak vypadá, lidi už ani neví, že tyhle písně napsal kryl..

  OdpovědětSmazat
 11. :D já už se musím jen smát. Jakmile se někde objeví slovo Mimibazar, je to záruka kvality :D
  Proboha jsou ty ženské vůbec normální??? Hysterické matky se děsí, když si jejich 11 leté dcery založí facebook a vystavují tam nej(h)různější fotky, ale dělají ony něco jiného??

  Nezbývá mi nic jiného než nevěřícně kroutit hlavou a být vděčná za rodiče, kteří nejsou zblblí magickou silou Mimibazaru

  www.precti-film.blogspot.com

  OdpovědětSmazat
 12. Dotazy jsou jedna věc, mě snad ještě více dostává vzájemné OSLOVOVÁNÍ "maminky". Mě osobně by to asi dost vadilo, i když máma jsem. Něco jiného je OZNAČENÍ - když mluvím o třetích osobách, je logické, že skupinu žen označím něčím, co je spojuje - důchodkyně, lyžařky, maminky, Korejky... ale v životě by mě nenapadlo někoho takto oslovit - zdá se mi to dost degradující. Maminkou jsem prostě jen pro mé děti.

  OdpovědětSmazat
 13. ještě ty dotazy ohledně barev do bytu pochopím,ale ty zdravotní jsou tragické.krvácející dítě vyfotit a ptát se na netu????není to už týrání??

  OdpovědětSmazat
 14. zároveň také mohu pochopit primitivní dotaz na angličtinu (někdo se třeba učil němčinu), ale tyto základní rovnice by snad měl umět každý se ZŠ!!!

  OdpovědětSmazat
 15. Asi je snadnější děcko s tržnou ránou vyfotit, fotku uploadovat do kompu, hodit to na mimibazar a čekat na odpověď, než aby se pár vteřin přemejšlelo?
  Jiné vysvětlení mě nenapadá. Teda kromě toho, že se svět v prdel obrací..
  Jinak mě úplně zarazilo prostěradlo, ty šálky a Dan Landa.. taková ženská by se měla zastřelit.

  OdpovědětSmazat
 16. Nevím, jak vy, ale já po tomhle očekávám, už jen čtyři jezdce Apokalypsy. :-))

  OdpovědětSmazat
 17. Klára :
  Hodně jsem si rozšířila obzory!! Ale tu matku která vyfotí malé dítě s rozseknutým obličejem a čeká na rady co má dělat místo aby už byla v nemocnici na šití, tak tu bych zbavila občanského průkazu. Jsem sestra na chirurgii a divili byste se co takových "krav" k nám chodí s dětmi kterým už rány začali hnisat, protože virtuální kamarádky jim řekly že stačí framykoin!!! Holčičce tak zůstane památka nad horním rtem a lidé si budou myslet že je po operaci "zaječího pysku".

  OdpovědětSmazat
 18. Milá Protivná Blondýno, pár týdnů jsem na Tvůj blog klikala opravdu často, protože byl zábavný a opravdu mě bavil. Avšak poslední dobou vidím stále jenom Mimibazar. Toto téma už mi tak žůžo nepřipadá. Jednou nebo dvakrát možná ano, ale ikdyž to je jistě bohatá studnice moudrosti a nápadů, nemusím o tom číst stále pořád dokola. Takže Ti do nového roku přeju jen to nejlepší a mnoho věrných čtenářů. Bohužel já k nim již patřit nebudu.

  OdpovědětSmazat
 19. božeee :D ty zuby jsou opravdu nechutný...a pobavilo mě že někdo nedokáže spočítat tak primitivní příklad... a s tou televizí mě opravdu dostalo :D no nic, já si du radši zařídit účet na gmeil.com

  OdpovědětSmazat
 20. Jo milé dámy.Potěším vás.Ne jen na mimibazaru jsou blbci.I chlapi jsou líní sami hledat potřebné věci na internetu.Můj manžel má koníčka a píše si o něm s jinýma na internetu.Připojil se tam jeden,že by chtěl taky ty dokumenty,co o nich můj muž psal.A ať mu je stáhne a pošle.Jenže to už manžel podruhé nechtěl absolvovat celé,tak mu poradil adresy na kterých má hledat a ať se snaží.No byl označen za neochotného a co mu to prý udělá,když bude hledat .On ten dotyčnej pán totiž nemá na nějaké hledání čas.

  OdpovědětSmazat
 21. Tak to je opravdu síla, s tím malým prckem to už tak vtipné nebylo. Gmeil je ovšem opravdu gól a nejlepší způsob zálohování. Určitě všem doporučuji!

  OdpovědětSmazat
 22. Tak ono zálohování si důležitých dokumentů na mailu funguje nejen na Gmailu, ale na jakýchkoli mailech. Zálohuju si tak všechnu práci. Na to nepotřebuju trapný návod z mimibazaru, ale zdravej selskej rozum. Jana

  OdpovědětSmazat
 23. A "Let me google that for you" znáte? To bych jim na všechny ty žádosti o radu posílala:))

  http://lmgtfy.com/?q=retardovan%C3%A9+matky+na+mimibazaru

  OdpovědětSmazat
 24. :-O :-OOOO ááááááá .. hele, blondýno, že máš takovýho času na ten mimibazar :-D .. ale toto je kurde maras!!!! fakt!!! nechápu .. Terez :-)

  PS: děcka nevíte někdo, jestli na zvonek první moje příjmení, nebo jeho??? :-O

  OdpovědětSmazat
 25. .. ty šálky :D :D :D

  Terez

  OdpovědětSmazat
 26. Došla témata? Že se pořád dokola propírá mimibazar... Když nechám stranu inteligenci dotazů, nenapadlo vás všechny, že ty ženy mohou být strašně osamnělé a tohle je jejich jediná forma sociálního kontaktu? Se smějete, že nemají kamarádku, které by se zaptaly. Ale co když vážně nemají? Dítě nemám, ale dovedu si představit, jak některé matky mohou být izolované. Sama jsem si to kdysi zažila, když jsem se stěhovala za přítelem do zahraničí. A věřte, není to nic příjemného. Zkuste se příště zamyslet, než se někomu začnete posmívat. Ale ono je to tak jednoduché, co?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Konečně někdo, kdo má IQ vyšší, než bublající bahno!

   Smazat
 27. Proste trapas, vubec nechapu, jak lide, kteri jsou schopni pokladat takove dotazy, dokazou prezit kazdy jediny den :-/.

  OdpovědětSmazat
 28. Potvurka: je dotaz a dotaz. Pokud hledam kvalitni krejcovou, pani na uklid apod., tak prosim (i kdyz i tohle se da vygooglit...ovsem kdyby nikdo nepolozil dotaz, odpovedi nebudou), to se neda vycist, je treba mit nejakou zkusenost. Ale ptat se, kam ukladat kavove kapsle a jak vymalovat vlastni byt?! A pokud jde o detska zraneni a vyrazky, snad kazdy, kdo ma vsech pet pohromade, pujde nejdriv k lekari. Tohle neni o osamelosti, to je proste koncentrovana nesamostatnost, neschopnost a hloupost.

  OdpovědětSmazat
 29. Mne osobne sa zda pod uroven posmievat sa ludom, ktori su menej inteligentni. Zi a nechaj zit.

  OdpovědětSmazat
 30. Já jsem si vůbec všimla, že spousta lidí je líná si něco vyhledat na netu (že by to neuměli to si snad ani nemyslím). Chodím na jeden kosmetický blog a když tam paní píše o nějakém výrobku, napíše název i výrobce, tak se v komentářích minimálně pět lidí zeptá kde se to dá koupit a kolik to stojí, přitom stačí si název i výrobce zadat do vyhledávače, otázka dvou minut.

  OdpovědětSmazat
 31. Na té mateřské dovolené musí být ale nuda! Nebudu se divit, až ji zkrouhnou na 6 měsíců a řeknou "táhněte do práce!"

  OdpovědětSmazat
 32. Taky si myslím, že tenhle blog začíná postrádat nová témata a mimibazar je samozřejmě vděčné a věčné téma. Samozřejmě, že focení nejrůznějších nemocí je zvrácenost a všichni normální víme, že není nad konzultaci s lékařem. A je jasný, že spoustu věcí lze vygooglit. Proč se ale posmívat těm, kteří hledají radu nebo inspiraci (jak někdo ukládá třeba ty kapsle na kafe), kterou se jim jinde najít nedařilo. Nebo si chtějí jen pokecat? - Vždyť i na jiných sociálních sítích se řeší mnohdy daleko větší hovadiny...Vysmívat se jiným je podle mě docela ubohý...

  OdpovědětSmazat
 33. to-je-doopravdy-hustý....:) Nechápu!!!!! Já doufám, až ze mě jednou bude matka, že nebudu mít v hlavě seno. To se přece nezískává porodem, ne? Mám kamarádky, které jsem s dítětem doma a zůstaly celkem duševně zdravé...Ale tohle je absurdní

  OdpovědětSmazat
 34. hodně by mě zajimalo, jak si ta maminka v očkávání vyfotila ty zuby:D:D klára

  OdpovědětSmazat
 35. hmm, obdobný server býval living.cz. Už tam nechodím, už máme zařízeno :-) Některé diskuse byly zajímavé a podnětné, ale v některých byly taky dotazy, na které je odpověď jednoznačná a vygooglitelná. I ty dotazy citované zde se mi zdají spadat do dvou skupin. Jedny jsou fakt pitomé - zjistit jak má vypadat šálek na presso je fakt otázka pár minut nebo jeden dotaz v restauraci či domácích potřebách. Zrovna tak roznásobení dvojčlenů považuju za základní znalost, kterou lze případně opravdu nabýt na Internetu. Zdravotní dotazy na mimibazaru místo u lékaře (veterináře) považuju opravdu za trestuhodné, zejména znamenají-li oddálení potřebné lékařské pomoci. Na druhou stranu - dotazy typu "kam ukládáte kapsle" nebo "jakou kytku do koupelny", "plat doručovatelky" považuju za relevantní, protože ukládání může být vhodná inspirace, o kytkách se dočtete na různých serverech různé informace, i v květinářství jsem dostala špatné informace, a soudě podle ofiko informací o průměrných platech v oborech, u kterých znám realitu, jsou ofiko informace naprosto mimo. Netuším kde to statistici berou. Takže i tato informace z praxe může být zajímavá a nemusí být snadno k nalezení. Tož tak.
  Blondýno, prosím o nejaký inspirativní post, třeba o nějakém super on-line obchodu s botami a kabelkami nebo s kvalitními svetry, nebo o módě na lyže :-)

  OdpovědětSmazat
 36. Blondýna, fandím ti! Celý čas počas čítania som sa potichu neveriacky smiala a kládla si otázku: "Je to vôbec možné?!" Pri poslednom odseku som už nemohla, vyprskla som čaj na klávesnicu aj monitor :D

  OdpovědětSmazat
 37. Mňa by zaujímalo odkiaľ tá pani vie, že by chcela šálky na presso, keď nevie ako presso vyzerá?? To k nej potom niekto príde na návštevu a povie že by si rád dal presso a ona čo? Akurát že vytiahne tú správnu veľkosť šálky :o)) a urobí klasickú zalievanú.

  Dina

  OdpovědětSmazat
 38. Milá Blondýno,začla jsem Tě číst nedávno a velmi se mi líbíš.Opět nevycházím z úžasu,no už mě snad nic nepřekvapí.Díky,díky!Stania

  OdpovědětSmazat
 39. Opakovanej vtip přestává bejt vtipem....

  No jinak, ne že by ty dotazy nebyly pitomé, nicméně je dokážu pochopit tím stylem, že jak psala potvůrka - tyto ženy můžou být třeba osamělé, chtějí si popovídat, cokoliv...

  Spíš mi tentokrát přijde nespravedlivé posmívat se konkrétně matkám z MMB, když nešvar nevimcojetogůgl je rozšířenej v podstatě všude a řekla bych že i mezi různými pohlavími a věkovými kategoriemi...Každopádně, co je pravda, že lidská lenost a neschpnost si něco vygooglit je vážně mor :)

  OdpovědětSmazat
 40. "Let me google that for you"? Já znám "justfuckinggoogleit.com". (Případně: "sitokurvavygoogluj", pokud průměrná bydlenka nevládne angličtinou... Ale vzhledem k tomu, že nevládnou ani matematikou sedmé třídy...) Což už by bylo příhodnější. To není o hlouposti. To je o naprostý lenosti, pasivitě a neschopnosti. Brání někdo těm nebohým, na mateřské izolovaným matkám, třeba číst knihy? Ony z nich radši dělají stromečky.

  OdpovědětSmazat
 41. A to nikoho nenapadlo, že je to prostě prostředek, jak kolem sebe cítit komunitu dalších matek? Že ty ženský třeba vyrostly v domě plným sourozenců a příbuzných (klasická "jeskyně plná žen" z pravěku) a byly zvyklé všechno, co dělají a chystají se udělat, probrat s dalšíma lidma?

  Takže ty dotazy třeba nejsou projev zblbnutí, ale takové to přátelské tlachání, které by naživo nebo po telefonu nikomu nepřipadalo divné. Třeba na ty věci i svůj názor mají, ale chtějí si ho ověřit u ostatních.

  No a nakonec - u uzařené komunity, která se neveřejně baví na svém vlastním fóru, platí dvojnásob - koho to nezajímá, ať to sakra nečte :))
  Příště rozebereme třeba, jakým způsobem se mezi sebou baví lidi na Nyxu nebo Hofylandu? Taky je tam pár jevů a ID, které by byla sranda proprat...
  Ale to vlastně né, tyhle fóra přece nikdo nezná, móda je tepat do mmimibazaru:)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. myslím, že něco jiného je "cítit kolem sebe komunitu dalších matek" a něco jinýho je to, co se většinou děje na mimibazaru. Tohle je bohužel jen několik málo případů naprosté demence. Když si moje dítě zlomí ruku tak si radši dám tu práci vyfotit to a dát to na net než abych s ním jela k doktorovi? Fotit podělaný plíny a radit se s ostatníma matkama o barvě hovínka? To vám vážně přijde normální? Jestli tohle berete jako přátelské tlachání tak se rovnou můžete za doprovodu tleskajících smajlíků odporoučet na mimibazar.. A není to o tom, že by právě bylo módní pranýřovat jeden server, jde o to, upozornit na chování některých lidí. Jak může proboha někdo kdo nezvládá sám vybrat barvu, která se mu líbí vychovávat dítě? Co z těch dětí pak asi vyroste? To samé- absolutně nesamostatný člověk bez špetky soudnosti a vlastního názoru. Krásná představa..

   Smazat
  2. Sorry, ale JE to o tom, ze je prave modni pranyrovat jeden server. Uz aby to preslo.

   Smazat
  3. pranyrovani mimibazaru neni nic modniho, ja ho uz pranyruji dobre 3 roky. a je to yhmotnele zlo.

   Smazat
 42. Já bych se teda rozhodně neptala ani kamarádek ani rodiny, jak si mám vymalovat obývák. Budu v něm žít snad já a mně se musí líbit. Nejsem nesamostatný tvor bez mozku, snad vím, jaká barva se mi líbí. Kdyby řekli, že si to mám vymalovat černou, půjdu a udělám to a budu doma jak v rakvi jen proto, že to někdo řekl? No asi ne, že jo. To je prostě lenost a ignorace. Co jsou fotky zraněných dětí, to nevím a nechci o tom přemýšlet, abych nebyla vulgární.

  OdpovědětSmazat
 43. Teda blondýno klobouk dolů, že ti ještě nepřeskočilo. Mě bohatě stačilo těch pár příkladů a vím že se tam nikdy dobrovolně nepodívám... Leda bych si nevěděla rady kterou barvu toaletního papíru koupit aby li ladil s barvou toalety :-D

  OdpovědětSmazat
 44. Asi se brzy budu bát mít vůbec děti, aby se ze mě nestalo něco takového :-(
  Jinak ale musím podoknout, že moc hezká/zajímavá stránka. Akorát holt při čtení skoro každého článku člověku postupně mizí úsměv na rtech a mění se na otázku jak je tohle všechno vůbec možné.. :D

  OdpovědětSmazat
 45. Chápu, že ženy mají od přírody sklony ke společnému kvokání (chlapi taky, co si budeme nalhávat), je to normální a zábavné. Dokud je nás ale na planetě dost, nevidím problém v sehnání normální živé kamarádky, sousedky, nebo kohokoliv, s kým můžu řešit všechny stěny v bytě a dlouze diskutovat do jakého hrnku chce proboha to kafe.
  katka

  OdpovědětSmazat
 46. Jsem ráda, že tu zazněly hlasy o sociální izolaci. Díky za ně! A vy chytré, co byste si i na samotě opatřily kamarádku, vám přeju, abyste se v izolaci nikdy neocitly...On totiž každý nebydlí ve městě a na venkově může být nejbližší člověk 75tiletá sousedka a s tou toho zas tolik neproberete...

  Myslím, že těm matkám nejde o radu, ale o sdílení.

  P.S., taky jsem si chytře myslívala, že bych vystačila s knížkami, než jsem se na čas v izolaci ocitla. Teď mám mnohem větší pochopení. Kdo nezkusil, ať nesoudí!

  OdpovědětSmazat
 47. Už je nechte žít:-), prostě si potřebují jen pokecat, někdo žvaní na fejsbůůku, někdo na mimibazaru, je to jen forma komunikace, která se bohužel v posledních letech rozmáhá. Že se tam ventilují problémy, které by měly zůstat doma, a které si mohou přečíst stovky lidí, to je jejich trapas

  stejně Tě ráda čtu, Protivná blondýno, zdraví blondýna LADA

  OdpovědětSmazat
 48. Jeeee, hahahaaaaaa, vona ta prdel pokracuje i v komentarich :-D, diky ;-) Lena

  OdpovědětSmazat
 49. Moje dcera si udělá hlubokej šlic na tváři. Místo, abych jí pomohla, vezmu foťák, vyfotim to, nacpu fotky do počítače, napíšu do diskuze, počkám na odpověď. To je normální přece...

  OdpovědětSmazat
 50. Ano, 90 procent lidí skutečně JE hloupějších než vy. Jestli vám to stojí za to, můžete strávit celý život tím, že si z nich budete dělat legraci. Škoda, možná byste místo toho mohla něco VYTVOŘIT. Zanechat po sobě něco UŽITEČNÉHO, ne jen pár stránek honění vlastního ega.

  OdpovědětSmazat
 51. Milý anonyme z 19:50 - i kdyby po Protivné blondýně zůstalo jen pár kritických článků, rozhodně by to bylo užitečnější než "výtvory" některých uživatelek Mimibazaru, Fleru apod.
  A ještě k oné sociální izolaci - v době internetu, mobilů a jiných vymožeností se o něčem takovém vůbec nedá mluvit, stačí jen chtít se něco málo přiučit.
  Ludmila

  OdpovědětSmazat
 52. Ad sociální izolace - ano, je pravda, že matky jsou izolované, protože jsou doma a musí se starat o dítě, což je nikdy nekončící šichta... Jenže ony nejsou sociálně izolované, mají mimibazar. Když si tam připadají dobře, tak prosím. To je ale neomlouvá, když je někdo slepice, tak je prostě slepice, ať je na mimibazaru, nyxu nebo nemá internet vůbec. Protože v dnešní době žena s dítětem nemusí na pole kopat brambory, dítě nedítě, má spoustu volného času řešit kraviny - a typ, který chce řešit kraviny, je tím typem, který je bude řešit kdekoliv, s kamarádkou u čaje, po telefonu, po internetu... Mám obdobné zkušenosti s chovem zvířat, tam se nejedná o chudinky izolované mamynky, ale slepice tam jsou stejné - zvíře se zraní, má evidentní problémy, ale místo aby se vzalo na veterinu, radši píšou dotazy na diskuzi. Chodí se zeptat, co mají svému "žvižátku" dát dobroučkého, místo aby si našli nějaký článek o výživě toho konkrétního druhu. Ptají se, jestli mají pořídit jako vybavení to či ono, jako kdyby někdo jiný znal jejich zvíře lépe než ony a věděl, jestli to využije... prostě slepice slepicí zůstane, ať je na mateřské nebo v zaměstnání nebo studuje :)

  OdpovědětSmazat
 53. Že se ptaj, jestli se zraněným dítětem k lékaři je ještě dobrý, já se nedávno na nějakym webu dočetla, že správná moderní matka lékařům nevěří, protože ti maj jenom ňákou blbou školu, zatímco matka se má řídit mateřským instinktem... jsem myslela že mě klepne

  OdpovědětSmazat
 54. bože, CHCÍPÁM tady u toho!!!! :D :D, Wasp

  OdpovědětSmazat
 55. Advert Netword5. ledna 2012 21:31

  Z uhlu pohledu cloveka pracujiciho v reklame jsou to z 80-90% zrejma komercni sdeleni snazici zviditelnit produkt u cilove skupiny... popr. jde o pokus na nej nakydat trochu blaticka. To vetsinou vyplyne z prvnich peti odpovedi, jaky je zamer tazatele. Fiktivnich identit je plny internet a tazatele byvaji vetsinou temi, kdo nakonec podaji pod jinou identitou adekvatni odpoved. Jde o to zapojit lidi do diskuse, ovlivnit jejich mineni. Zvlast ty dotazy smerujici na konkretni vyrobky, znacky, sluzby apod. jsou naprosto pruhledne. Cele nestesti je v tom, ze rade od "dobre kamaradky" proste mate tendenci verit, i kdyz jste ji vlastne nikdy nevidela... je to clenka komunity maminek, tak proc neverit.

  OdpovědětSmazat
 56. Advert Netword5. ledna 2012 21:43

  Oprava: Procento tech reklamnich nebude tak vysoke (mel jsem pri proklikavani jen stastnou ruku), nicmene nechapu, ze ani u tech naprosto zjevnych reklam to lidem nepripada divne a jsou ochotni se na techto moderovanych diskusich podilet.

  OdpovědětSmazat
 57. ty dotazy tady uveřejněné sou opravdu někdy zbytečné. Ale myslím, že ženy chodí na tyhle diskuze opravdu hlavně z důvodu sociální izolace a najdou tu spoustu žen se stejnými problémi. Spíš považuju za přínosné, když se nezkušené zeptají na něco zkušených aby nemuseli kvůli tomu lítat k dr. nebo se zbytečně stresovat (např. co si mohu v těhotenství vzít na bolest hlavy, pže na netu se názory dost rozchází a na diskuzi té ženě vcelku rychle poradí dost žen s vlastní zkušeností, že jim určitý prášek nic neudělal a to člověka uklidní nejvíc).

  OdpovědětSmazat
 58. Na MD jsem na Mimibazar chodila. Ale pokud někdo udělá výcuc stupidit, je dost těžké se k tomu přihlásit.
  Ve spoustě věcí mi neujel vlak, tak jako kdysi na první MD, kdy nic takového nebylo.
  A pokud jsem narazila na podobnou hloupost, kterou jste tu, blondýnko, nakomprimovala, rozhodně jsem si ji nezálohovala.
  Razím názor, že když mě něco natolik pobuřuje, že už to nepřekonám (rozhodně to nebude dotaz na hrneček), vyříkám si to s dotyčným (pokud doufám, že to má smysl), ale určitě s tím nepůjdu na jinou pavlač. Vypadá to, že spíš chcete být poplácána.

  OdpovědětSmazat
 59. K tomu mám jen jedno: vykojený mozky, totálně

  OdpovědětSmazat
 60. Nejen k anonymovi z 6.1.2012 0:31 - já naopak právě tyhle diskuse, jestli jít k doktorovi nebo si vzít prášek (a jaký), považuji za jednu z největších hloupostí. Taky si myslím, jak už jsem uvedla výše, že mateřská dovolená neznamená sociální izolaci a že možností, jak s příchodem potomka nezblbnout, je dostatek, jen chtít a nezpohodlnět.
  A Protivná blondýna činí jedině dobře, že podobné záležitosti kritizuje, protože toho není nikdy dost ...
  Ludmila

  OdpovědětSmazat
 61. Socialni izolace? COZE? Jeste jednou: COZE? Chcete mi rict, ze az jednou otehotnim a nedej Boze i porodim tak pak budu socialne izolovana(COZE?) a zacnu chodit na Mimi-ujetej-bazar a ptat se cizich lidi na to, jakou barvou mam vymalovat sklep, kam primontovat policku a tu polivku, co jsem vcera varila, nemam ji jeste dosolit? Leky,zraneni a choroby nebudu vubec komentovat, to je za hranici svepravnosti. Proboha!!! Jdu mlatit hlavou do zdi...

  OdpovědětSmazat