Najdi deset rozdílů

Někdy koncem září jsem se tady pustila do hodně divné reklamy na přípravek na hubnutí. Dnes jsem se po dlouhé době na ten článek mrkla a zjistila jsem, že některé fotky, na které jsem uvedla link, zmizely a jiné se změnily. A tak jsem zapátrala po té původní stránce, kde jsem reklamu našla. A nestačila jsem se divit. Teď tady prodávají totiž úplně jiný výrobek. Jen kromě názvu prášků na hubnutí se jinak nezměnilo nic.

První reklama byla na pilule Slim Greenline 3000. Druhá je na přípravek Weight Loss.

Následující dva screenshoty nejsou omylem umístěný jeden obrázek dvakrát. Je to reklama na oba přípravky. Slim Greenline 3000 propaguje první obrázek, Weight Loss druhý. Původní webová adresa Slim Greenline je přesměrovaná právě na tu druhou (tentokrát se vyplatilo, že si neumím udělat pořádek v počítači a že staré screenshoty nemažu). Mimochodem, najdete deset rozdílů?
http://en.medicalnewsreporter.com/Obě stránky jsou téměř totožné. Kromě názvu přípravku se změnil jen překlad. Ten novější je naprosto zoufalý.  "Maria zkusila už všechno: zázrační a hladové diety, těžká cvičení a nic nepomohlo, stále přibírala na váze - ale se nevzdala. 
Pracuji v redakci časopisu, tak mám možnost sledovat názory čtenářů. V poslední době dostali jsem obrovský počet e-mailů o přípravkách na hubnutí, mezi jinými o účinnosti Weight Loss. Rozhodla jsem zjistit, zda tento produkt je skutečně revoluční."

Už v prvním článku jsem psala, že celá tahle kampaň mi připadá jako jeden velký podvod. Tak třeba: Třicetiletá novinářka Maria R. ve skutečnosti nejspíš vůbec neexistuje. Na reklamě není její fotka, ale  fotka stažená ze stránek píár agentury Kogs z Essexu.

http://kogspr.com/home-1.html

A podobné je to i u dalších spokojených zákazníků. Je zvláštní, že všichni užívali oba výrobky. A všichni díky nim zhubli. A samozřejmě, že všechny fotografie a příběhy jsou autentické. 

 

Tak třeba údajně skutečná Jitka skutečně zhubla díky Slim Greenline 3000. Pak zase asi ztloustla na původní váhu a znovu skutečně zhubla díky Weight Loss. A dokonce zase dvacet kilo!

http://e29.slimgreenline.com/

http://eb.weightlossc.com/
 
Jitka zcela jistě není česká prodejkyně. Tahle dvojice fotek je na internetu pořádně profláklá a propaguje nejrůznější pilulky na hubnutí, čaje a další zázračné produkty.


Asi nejsmutnější mi připadá zneužití fotek propagujících Slim Greenline 3000 u vymyšlené Hany.


Ve skutečnosti totiž ty fotky mají ukazovat pravý opak. Dívku, která je nešťastná, protože ztloustla. Tvůrci reklamy prostě prohodili "před" a "po", protože se jim to takhle víc hodilo.


Nejspíš to vážně přepískli, protože u výrobku Weight Loss má autentická Hana zcela jinou podobu. 


http://en.weightlossc.com/


A takhle bych mohla pokračovat do chvíle, než bych dokázala, že ani jedna z těch "autentických" fotek autentická není. Myslím, že je to zbytečné. Tohle vypadá jako kolosální podfuk i tak. 

13 komentářů:

 1. Dokud jim to lidi budou žrát, že bez pohybu, omezení stravy a jiných omezení jen pomocí pilulek lze zhubnout, budou to ti zloduchové nabízet. Kdyby to bylo tak jednoduché, jsou všichni krásní a štíhlí, ale to už nikomu nedochází, bohužel.

  OdpovědětSmazat
 2. Ty jo řekni mi, co bys dělala, kdyby si dostala podobnou reklamu v tištěné podobně. Jak bys mohla dohledat zdroj a zjistit, jestli je to podfuk ?:D Ne sem ráda za tyhle články, kde se můžu pousmát :)))

  OdpovědětSmazat
 3. No to by asi nemohla, ne?
  Ty jo, to je jak ptát se závodníka na formuli 1, co by dělal, kdyby mu dali koně.

  OdpovědětSmazat
 4. Jednou jsem viděla inzerát, kde sháněli 2 modelky, na fotky těla - jednu před a druhou po hubnoucí kůře. Už tehdy mi to přišlo jako hodně hnusný podvod.

  OdpovědětSmazat
 5. Patří Ti můj obdiv,že jsi si stím dala takovou práci.Jsem taky realista a příjde mi šílené místo Fitnes pobytů a zlevněných pernamentek do tělocvičen nabízet něco jako prášky.Ještě jednou skládám obdiv v to jak si si stím pohrála.Kéž by se už něco v tomhle směru změnilo a více lidí začlo chodit na začátek aspoň na nedělní procházku :) Erika

  OdpovědětSmazat
 6. dnes jsem našla tyto články na uplně stejné tablety, a světe div se znovu jiný název.

  OdpovědětSmazat
 7. a Jitka už nám propaguje další přípravek...
  http://www.topcaralluma.com/cz2/

  OdpovědětSmazat
 8. Po přečtení diskuze http://www.emimino.cz/diskuse/weight-loos-90266/strankovani/16/ a tohohle článku mám už naprosto jasno... jinak mě irituje mě ta všudypřítomná reklama, která hlásá "dodržujte tohle jedno zvláštní pravidlo (či jak to tam je) a hubněte břicho každý den". Člověk na to klikne, a ejhle, nabídka ultrazázračných pilulí na hubnutí. Čeština, interpunkce, nefunkční odkazy na neexistující videa, akce, co platí "dodnes", posunující se data u komentářů, automatické mazání příspěvků na "diskuzi"... divím se, že si to vůbec někdo kupuje, vždyť člověka hned musí napadnout, že něco není v pořádku...

  OdpovědětSmazat
 9. moc děkuji,že jsi m odpověděla.Jsi super,ještě že tě máme!!!!eva

  OdpovědětSmazat
 10. http://www.news2channel.net/sk2fb/1/
  :-DDDD známa novinárka bola na plastickej chirurgii,kde jej transplantovali novú hlavu....na mozog zabudli...

  OdpovědětSmazat
 11. Ahoj milá blondýnko,
  mám nový tip na tvé zkoumání
  http://centrumakci.com/krasa/prestige/ krémík Prestige Hyaluronic Repair za 2190,-Kč po 53% slevě - podle komentářů funguje hned jak dorazí balíček.....
  Pěkný den přeje Helena

  OdpovědětSmazat
 12. ahoj:-) taky by mě zajímalo jestli reklama na nový krém funguje . zde je odkaz http://centrumakci.com/krasa/prestige/ je to ten krém na který se ptala paní Helena předemnou. Dle mého je to jen a zase další podfuk, protože jméno lékaře dermatologa jsem ve vyhledávači nenašla, tak jako nějaké zmínky o tomto krému. předem děkuji za odpověď. Děkuji Jana

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. asi před půl rokem jsem naletěla také na nabídku Weight Loss . Již balení mě překvapilo, protože tablety byly v lahvičce označené Hubnutí.Tablety nefungovaly , tak jsem zavolala na uvedené číslo a tam mě odkázaly na adresu někam do Polska ale že to budou zkoumat jak jsem to užívala a jak to dokladuji, že jsem je užívala.Vzdala jsem reklamaci Takže se domnívám, že tyto nabídky jsou z Polska a jedná se o podfuk, protože proč v nabídce není uvedeno jméno, adresa a ICO. jen telefon. A navíc, když si napíšete do vyhledavače jméno výrobku dočtete se zajímavé názory, najdete je v nabídce firem registrovaných u nás a hlavně za nižší ceny.nižší ceny.
   Mrzí mě, že neumím svůj názor dostat k těmto nabídkám, kde špatné recenze vyhazují. Neumíte to někdo? Mějte se moc hezky . Pavla

   Smazat