Královna plesu nebo Královna děsu?

Plesová sezóna je v plném proudu, a tak bylo jen otázkou času, který web vyhlásí soutěž o královnu plesu. Sázka na jistotu je bulvár, tentokrát je to Aha! a fotogalerie soutěže je vážně mazec.Když se řekne královna plesu, představím si ženu, která nemusí mít nejdražší šaty, nejútlejší pas a nejnáročnější účes. Představím si ženu, která má šmrnc, je noblesní a elegantní. Ženu, která ví, že na ples není vhodné obléknout si šatičky těsně pod zadeček. Ženu, která se nenacpe do šatů, které jsou zrovna v tom jediném boutique v okresním městě považovány bůhvíproč za děsně trendy, i když jde ve skutečnosti o nevkusný a přeplácaný hadr.

Takovou ženu ve fotogalerii soutěže Královna plesu hledám marně (i když se třeba nějaká šmrncovní dáma ještě přihlásí). Ale za to jsem našla dost těch, které by se mohly poprat o cenu Děs plesu.

Než se pustím do samotných účastnic soutěže, malá vsuvka o fotkách.

Jestliže soutěžím kdekoliv, kde jde především o vzhled, neposílám tam fotky, na kterých nejsem vidět nebo jsem zády k objektivu (pokud nejsem Pippa Middleton nebo aspoň nemám její vyhlášený superzadek). A neposílám do soutěže ani snímky, na kterých je jen polovina z mé postavy, ale zato celý strop naší Osvětové besedy. Nakonec, oříznout fotku v programu Malování dnes umí i předškolák.  A tak než někam pošlu fotku, nad kterou by jásal tak maximálně milovník stropních konstrukcí v interiérech veřejných budov,   požádám třeba sousedova rozjíveného puberťáka o úpravu snímku - na oplátku  na něj nebudu žalovat, že v baráku naproti rozbil okno, když zkoušel fotbalové triky, co viděl na youtube.
Ples je velká společenská událost a žádá si odpovídající oblečení. Na reprezentační ples chodí dámy zásadně v dlouhých šatech. Venkovský hasičský bál snese i koktejlky. Minišaty si nechme na diskotéky. Na ples se vážně nehodí. Ani když máme (nebo si myslíme, že máme) úžasné nohy.  Společenské šaty můžou být sexy. Šaty na následujícím obrázku nejsou sexy. Jsou vulgární, nevkusné a hodí se tak nanejvýš pro pracovnici ve velmi nočním klubu. Pokud už nutně musím mít (třeba na nějakou divokou party, nikdy ne na ples!) průhledné šaty, rozhodně pod nimi nemůže vylézat kus spodních kalhotek a blbě vybraná podprsenka. V tomhle případě měla mít tahle Jsemkrálovnaplesu hodně nízké, pokud možno tělové kalhotky, a podprsenku, která nebude trčet po stranách ze šatů a nebude mít ramínka. Horší než tohle už jsou jen příšerná umělohmotná "neviditelná" ramínka, která vidí úplně všichni na vzdálenost padesáti metrů.K šatům bez ramínek patří odpovídající bolerko, štóla nebo pelerínka. Nikdy ne košile! Ani kalhoty se na ples nehodí, pokud nemají opravdu mimořádně dobrý střih připomínající spíš hodně elegantní sukni. (Na druhé fotce je vidět, jak ty dnes strašně trendy šaty s rádobykorzetem, špatným vypracováním v pase a šílenou sukní, kterou krejčí střihl na slona a pak se to snažil zachránit kreativním řasením,  dokážou zhyzdit i hezkou štíhlou postavu).
Když nutně musím mít na sobě lesklé jakožesaténové cosi, vyžehlím to, než se do toho nacpu. Celý večer pak velmi opatrně usedám nebo raději jen postávám a tančím, abych nevypadala, že mě právě vytáhli ze ždímačky. 
Pokud mám pár kilo navíc, nesnažím se narvat do šatů s pseudokorzetem a rozšiřující se sukní, protože budu vypadat, jako buldozer. Vezmu si šaty třeba antického střihu, který šikovně schová bříško, zadek a ještě vypadá noblesně. Nebo šaty se siluetou X, ty se silnějšími postavami dokážou udělat zázraky.Hoří, má panenko! Pod následujícími šaty propašujete ze sálu tombolu i s moderátorem.


Královna plesu se nikdy, fakt nikdy nevine k mrtvolám, ani když jsou součástí budoucího nedělního oběda.
  

 Královna plesu se nikdy nepovaluje pod stolem, po zemi ani po schodech. Královna plesu má úroveň!


Tak co, máte svou favoritku?


_____________________________________________________________________

Všechny fotky: ahaonline.cz

46 komentářů:

 1. Náhodou,ta s tim bažantem je pěkně morbidní,to já ráda a ty černý šaty k tomu... :D Ale zbytek děs běs,hlavně ty minišaty... :-/ Odhalený stehna se na ples prostě nehoděj i kdyby to byl nákej hasičskej v tý nejzapadlejí vesnici :-//

  OdpovědětSmazat
 2. A ještě bych dodala - Královna plesu chodí NAROVNANÁ!

  OdpovědětSmazat
 3. :D všechny si zaslouží korunu! Teď jen za co.. ehm..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo! Když za každý klik v soutěži dostanou korunu, možná si časem našetří na něco nositelnýho...

   Smazat
 4. to aj ten chlap ma iba sako na holom tele? to je nejaky ples sado maso?

  OdpovědětSmazat
 5. Po zavedení dohody ACTA bude tento blog ilegální, protože obsahuje fotky, na které vlastní copyright někdo jiný.

  Pomozte bojovat za svobodu internetu!
  http://www.zive.cz/bleskovky/prectete-si-oficialni-cesky-preklad-dohody-acta/sc-4-a-162117/default.aspx
  http://www.vlastnihlavou.cz/acta/
  http://piratskenoviny.cz/?c_id=33494

  Petice proti ACTA:
  http://www.avaaz.org/en/eu_save_the_internet_spread/?fudDFcb&pv=278
  https://www.accessnow.org/page/s/just-say-no-to-acta

  OdpovědětSmazat
 6. A ještě bych dodala, že když posílám fotky někam do soutěže asi by nebyla úplně špatná odpovídající kvalita (nejen stop přes půl fotky, jak už psala Blondýna), trošku zaostřit aby vůbec bylo něco vidět.

  OdpovědětSmazat
 7. nesouhlasím jedině s těma krátkýma šatama...já mám jedny z H&M, jsou asi tak do půl stehen a bez rozpaků je nosím na plesy a nikdo se nad tím nepozastavil, já jsem hrozně zhnusená z těch jakože princeznovských šatů, takže se snažím se tomu hodně vzdálit...ale nemyslím si, že by to vypadalo vulgárně nebo nevhodně...s patřičným účesem a doplňky se na ples hodí

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. souhlasím s tebou! na maturitním plese jsem měla sice korzetové šaty, ale s mašlí v pase a skládanou sukní těsně nad kolena, dodnes lituju že je pořád jen půjčují a nejsou na prodej. byly super, a když má každá korzet s kytkama nebo kamínkama a šlehačkovou sukni, fuj, přesně takové šaty bych si na sebe nikdy nevzala.

   Smazat
  2. Na ples patří dlouhé šaty. Tečka. To, že se nikdo nepozastavuje nad krátkými, není známkou toho, že je to v pořádku- vidíte přece ty individuality výše a co všechno jsou schopné na sebe navléct. Pokud neví, co se sluší, nemůžou se nad tím pozastavit. Koneckonců se zeptejte kterékoliv knihy o etiketě. Je to faux pas jak módní, tak společenské.

   Smazat
  3. AnonymníJan 28, 2012 02:45 AM:
   Přesně tak. Souhlasím. Dlouhé šaty přece nemusí být princeznovské, přezdobené, s korzetem a šlehačkou. To, co si některé slečny vezmou na ples, bych si kolikrát vzala klidně na večírek nebo i do práce. Mám na mysli krátké tmavé úpletové šaty, které občas na plesech vídám. Je to hezké, ale ne na ples. Etiketa by se měla učit už na základních školách. U nás v rodině se na tohle dbalo a dbá, ale jinde zjevně ne. Přitom je to škoda. Ochuzujeme se vznešenost.

   Smazat
  4. na ples patří prostě a jedině dlouhé šaty, je to vrcholná společenská událost. To že se nad vašimi šaty nikdo nepozastavuje, svědčí o tom, že lidé nemají povědomost o základních zásadách etikety

   Smazat
  5. Dovoluji si nesouhlasit- na plesy chodím ráda a často do našeho menšího města,kde jsou oblíbenou událostí (hlavně maturitní plesy) a tam se nosí převážně krátké koktejlky, dlouhé šaty se nechávají maturantkách. Faux pas by tam bylo spíš to,kdyby jsme se oblékly do dlouhých rób. Chápu samozřejmě,že na ty pompéznější plesy typu ples primátora a podobně róby patří, ale názor, že se nosí jenom dlouhé šaty mi přijde úplně mimo mísu. Šaty, co se prodávají třeba v HM jsou podle mě k takové příležitosti ideální a vůbec ne trapné.

   Smazat
  6. Samozřejmě jde o to odhadnout i ty krátké šaty- jednou jsem potkala slečnu s trikem (bavlněným!) co jej vydávala za šaty- křiklavě růžové, bez raminék a stahovala je každou vteřinu nahoru a dolů- nádhera :/

   Smazat
  7. Promiňte, ale s názorem že na ples se chodí v krátkých šatech (nad kolena) jste mimo vy a svědčí to jen o vaší neznalosti pravidel vhodného oblékání pro danou příležitost. Rovněž je mylný váš názor, že krátké šaty nad kolena jsou koktejlky. Právě že na ples v okresním městě stačí tzv. koktejlky, ale to jsou šaty s délkou přibližně do půl lýtek, rozhodně vždy pod kolena. Tím je samozřejmě možné se dostatečně odlišit od maturantek, pokud je taková zvyklost, že nikdo ostatní nemá mít šaty až na zem (smysluplnost této zvyklosti nekomentuji, domnívala jsem se, že maturantky lze - pokud je to vůbec z nějakého důvodu potřeba - rozeznat i jinak, například stužkou, či v současnosti už většinou jen těžko přehlédnutelnou šerpou). Existuje spousta možností krásných koktejlek (s délkou do půli stehen) elegantních střihů a pěkných barev vhodných pro různé spoleenské příležitosti. Ovšem jestli je prodávají v háemku, to opravdu nevím.

   Smazat
  8. Pardon mělo být s délkou do půl lýtek samozřejmě, ne do půl stehen, to mě asi tak zmátla ta představa, že někdo nazývá šaty nad kolena koktejlky.

   Smazat
  9. Pro předchozí Anonym: Rovněž navštěvuji naše "vesnické" plesy a musím říct, že kdybyste tam tohle začala do někoho s prominutím "valit", pravděpodobně by Vám pak nezbylo, než se sama někde opít nebo rovnou odejít, jelikož už by se s Vámi nikdo nebavil :-D Jako "koktejlky" nazývám i minišaty, i když je mi jasné, že pravé etiketovské koktejlky vypadají jinak. Ale co? Nepovažuji se za burana, zároveň se však nepohybuji ve společnosti kolem britské královské rodiny- tam už bych takové věci řešila důsledněji, ale pokud nejdu doslova na ples v opeře nebo na odpolední koktejl u prezidenta, připadá mi zbytečné a přímo nemístné se tím zatěžovat, když to navíc ve Vašem okolí nikdo neocení. :-) Nevím teda, jaké plesy navštěvujete Vy, já mám zkušenost jen s těmi "méně významnými" nebo se studentskými a na těch dle mého není třeba zářit svou znalostí pravidel etikety (kromě těch základních, jako komu dát přednost, kdo podává ruku, koho první představit apod.), ale ta se přece netýkají jen plesů, to je celkově o slušném vychování, že. Skutečně je třeba si uvědomit, že není ples jako ples a nejdůležitější je celkový vzhled tanečníků. Jestliže jsou šaty pěkné, slavnosntní, žádný hadr na disko a nositelce sluší, nená podle mě třeba řešit, že by jí neměly ončit v půli stehen, ale aspo%n u kolen. Jinak plesová móda se samozřejmě postupně mění a myslím, že se spíše zkracuje a za chvíli budou dlouhé róby skutečně jen vymožeností těch nejluxusnějších událostí. A upřímně mi to nevadí :-)

   Smazat
 8. Jak tu už někdo psal, ta s bažantem má aspoň nápad a je jakžtakž ,,vtipná". Aspoň něco než : Hele Máňo stoupni si sem s Pepou a já vás blejsknu mym úžasnym mobilem.
  Jinak jak už tu někdo psal, když se jedná o FOTOGRAGICKOU soutěž, nebylo by od věci řešit takový pitomosti jako kompozice, šum, ostrost... ale to bych asi chtěla moc.
  Blondýno, chtěla jsem ti poslat odkaz na Valentýnskou soutěž párů, tam by ses taky pobavila. Polonahá ženská s polonahym klukem, třetina fotek focená z mobilu sám sebe (tim vzniká úhel kterej rozhodně nelichotí nikomu) a samozřejmě nesmí chybět vyvalenej těhotenskej pupek. Ale bohužel ten odkaz už nemůžu najít :(

  OdpovědětSmazat
 9. tak jsem to našla :D http://www.facebook.com/media/set/?set=a.318031554906314.72019.119669208075884&type=1

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pocka do leta. Kazde leot bude urcite nejaka sutaz - Holka leta - to sa pobavime

   Smazat
 10. Blondýna zmínila Hoří, má panenko - a to je přesně to, co mě napadlo, když se dívám na ty fotky. Vidím před sebou ty neskutečně navybírané typy pro volbu královny plesu - akorát ve filmu to byla legrace a toto je realita, ze které jde trochu strach. Kam se poděly opravdu krásné a přitažlivé ženy a dívky?
  Jinak pokud jde o plesy, už netrpím iluzemi, které si Blondýna ještě pořád zachovala - totiž že ples je skutečně přehlídka krásy a elegance, možná i vznešenosti, protože skoro žádný ples tato kritéria nesplňuje. On ani ten ples ve vídeňské opeře už není to, co býval, když tam hlavní hvězdou večera je pornstar, jak se to stalo pár roků nazpátek. Nemluvě pak o plesech na venkově a menších městech - tam se dá vidět ledacos a krátké šaty jsou tak akorát, když vezmeme v potaz, že se tam dá uvidět všechno - od kalhot a svetrů až po ojedinělé róby.

  OdpovědětSmazat
 11. Hele, ale vážně- ani na jedné té fotce není kandidátka do soutěže vidět natolik dobře, aby se dal posoudit celkový vzhled! Nejenže má buď pouze tů půlku těla, jak už zmínila Blondýna a nejenže ty fotky nejsou osté, to už tu taky padlo, ale taky vždycky stojí před naprosto nevhodným pozadím (dámy v krátkých fialových a lososém PES doma v obýváku!!) To fakt nikoho nenapadne stoupnout si před neutrální zeď??
  Enka

  OdpovědětSmazat
 12. Občas fotím plesové a svatební šaty, takže z rádoby princeznovské image jsem vyléčená :-D Ty šaty jsou hnusné, téměř všechny. (To myslím obecně všechny šaty s takovouhle princeznovskou sukní a seksi korzetíčkem, šlehačkou atd. atd.) Hlavně ty šaty uvidíte minimálně na jedné další slečně. Prostě šaty z půjčoven nikdy! Proto si nechám na maturitní ples šaty ušít, kopii od Marchesy. :-) Jednoduché, výrazná barva....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jasně, protože okopírovat šaty od drahé značky znamená, že nikdo na světě takový mít nebude.

   Smazat
 13. A paní na šesté fotce byla asi na nudistickém plese nebo sjezdu pornoherců, vždyť její partner nemá ani košili

  OdpovědětSmazat
 14. A co teprve toto: http://www.ahaonline.cz/soutez/kralovna-plesu/2012/profil/108/tereza/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ehm... Co to znamená ,topovat fotografii´?

   Smazat
  2. jakože dát na vrchol, on the top

   Smazat
  3. hehe :D takovýhle šaty jsem měla na maturitním plese - nutně ovšem podotknout že na tancování :) potřebovali jsme nějaký ulítlý šatičky k tancování s obříma lízátkama. Za třo stovky od vietnamců :D

   Smazat
 15. Viděli jste toto? http://www.salonbrigita.com/ Tam jsou takové modely společenských šatů,že to, co je tady, je proti tomu vrchol vkusu a cudnosti :-) Na Módním pekle to pěkně schytala.

  OdpovědětSmazat
 16. Tyto jsou moc hezké a slečně moc sluší.
  http://www.ahaonline.cz/soutez/kralovna-plesu/2012/profil/48/monika

  Mallena

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až na to, že jí vůbec nesedí pod prsy :-) Nejste nějaká lobbující příbuzná?

   Smazat
  2. Nejsem :-) Ale z těch hrůz byly nejhezčí a vzhledem k věku té dívenky, kdy byla vidět snaha o decentnost a eleganci si zaslouží pochválit.
   Mallena

   Smazat
  3. Pravda pravda. Má decentní elegantní šaty, přitom světlé, což je moc pěkné pro takovou mladou holku, a narozdíl od ostatních si nemyslí, že je normální jít na ples v "krátkých koktejlkách z háemka".

   Smazat
 17. Blondýno, prosím Vás, jaké jsou šaty se siluetou X? Díky :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stažené v pase, se širokou sukní a živůtkem zdůrazňujícím prsa (tvarovaný dekolt, někdy rukávy). Sukně může být áčkováý, tulipánová nebo kolová. Typická silueta z padesátých let, ale tehdy se navíc nosily pod šaty korzety pro užší pas a pod sukní nadýchaná spodnička.

   http://1.bp.blogspot.com/_xaALR6Qj_dM/TU6MJVoRUXI/AAAAAAAAAsc/uDIP5WnEh_8/s1600/Audrey+Hepburn+in+Funny+Face+Wedding+Dress.jpg

   Smazat
 18. Mě stejně na plesech nejvíc baví, jak jsou ženské na začátku "nafintěné", neustále kontrolují výstřih apod. (prostě jestli je vše v pořádku), snaží se stát rovně a tak ..... no a v pozdějších hodinách se přiožralé, s rozmazaným make-upem, nahrbené, s poprsím venku a vyvaleným pupkem motají na parketu a snaží se předvádět kreace z tanečních :-D
  Já prostě když jdu na ples, tak jdu jako dáma a jako dáma také odejdu. Ožrat se mohu doma nebo v hospodě za rohem :-D.

  OdpovědětSmazat
 19. A nebyla by tu náhodou nějaká teď už poučená čtenářka (byť věřím, že většina žen tady to nepotřebuje), která by ji nahradila a přihlásila se tam jako ta skutečně elegantní a noblesní dáma? Prosím prosím! Mně letos žádný ples nečeká. :)

  OdpovědětSmazat
 20. nesouhlasim, královna mysliveckýho plesu by se možná i měla tulit ke své mrtvé výhře, pokud ji to nečiní morální nebo jiné problémy:D

  pragueneedsmorestyle

  OdpovědětSmazat
 21. v půlce článku jsem začala kontrolovat jestli jsem u protivný blondýny nebo na modním pekle :-) trefný článek

  OdpovědětSmazat
 22. To tam sakra není ani jedna co by stála za to :-D

  OdpovědětSmazat
 23. S hrůzou jsem shlédla video z místního plesu, který pořádal divadelní spolek. Naštěstí trvalo jen 3 minuty. Nevím, jestli poslat odkaz Protivné blondýně, případně Adě z Módního pekla, aby některou z nich nekleplo. Je to děs, co si někteří lidé jsou schopni obléknout na ples, ještě že tam nemusím ...
  Ludmila

  OdpovědětSmazat
 24. myslím, že ten komentář "královna plesu se nikdy nevine k mrtvolám, ani když jsou součástí budoucího nedělního oběda" si zaslouží spíš snímek slečny v lososových šatech vlevo nad ním :D

  OdpovědětSmazat
 25. Já když se kouknu na nabídku krátkých společenských šatů, tak ty jsou krátké. Kam tedy patří krátké? Když je napsáno, že jsou společenské? Ples je společenská událost, stejně tak i nějaké konference.

  OdpovědětSmazat