Jak se stát hudební hvězdou

Varování: Následující videa nejsou vhodná pro děti a pro osoby se zvýšenou citlivostí nebo hudebním sluchem.

Jsou písničky, které si pustím desetkrát za sebou a nepřestanou mě bavit. Pak jsou písničky, které mi proplují hlavou dovnitř a ven bez toho, aby zanechaly větší pozitivní nebo negativní pocity. A pak jsou písničky, které jsem nikdy neměla slyšet.  Pokud nejde o přejatou skladbu, většinou se mi už při prvních tónech zježí chloupky na rukou. Když začne interpret zpívat, začínají mi na obličeji vyrážet pupínky. A po vyslechnutí první sloky v zoufalství nad příšerným textem začínám tlouct hlavou do zdi.

Všechny spojuje jedno: Na zpěv by měl mít interpret zbrojní průkaz, protože jím dokáže napáchat víc škody než střela malé ráže. Textaře bych zavřela na samotku, dokud tisíckrát nenapíše: Už nikdy nebudu psát písničky. Klipy působí jako natočené rukou kameramana s nízkými rozlišovacími schopnostmi. Za duševně vyrovnané nepokládám ani střihače a tvůrce videoefektů.

Ve všech případech ale není na stvoření podobného zvěrstva zapotřebí ani talentu, ani schopností, ani dobře vybaveného studia, ani vysokých částek. Hvězdou ve vlastním klipu prostě může být už každý (a někteří z nich opakovaně).

Případ první: Peter Hudlík - Vůbec se nenudíš.

Vyberte si nějaký profláklý letní hit. Tím je hudba vyřešená. Nějak to zkuste nazpívat. Mít aspoň trochu poslouchatelný hlas není potřeba a o intonaci ani nemusíte vědět, co to je. Tím je vyřešený i zpěv.

S textem si taky není třeba lámat hlavu. Slovesa na konci každé věty, to je sázka na jistotu. Zní to sice blbě, vypovídá to o naprosté neschopnosti zapřemýšlet a stvořit verš, ale trochu se to rýmuje vždycky.

Oooo, jen hezký těla kolem sebe tu máš,
dnes to žije, vůbec se nenudíš,
 a když vzpomeneš si, pivko si dáš,
tančíš o sto šest, je to perfektní.
Hej hej, jéé jéé

Takže text taky máme. A už chybí jen hezký klip, na který se každý rád podívá.

Až pojedete na dovolenou, přibalte si do kufru videokameru, nechte se natočit při vystupování z letadla a nastupování do autobusu. Stačí jen to, zbytek klipu se zaplácne záběry holek v plavkách z nějaké letní party ve vyhlášené turistické destinaci. A aby to nějak vypadalo, zpěvák se pak nechá natočit ještě někde u zdi, jak otvírá pusu. Za něj se potom namontuje pár obrázků z pláže nebo nějaké kůl pozadí, to se bude líbit.
A máme hit.
Případ druhý: Kapučino - Já ti to taky

Můžeme být spolu když to chceš,
ukaž mi jak moc mě miluješ,
já ti to taky dokážu, když se vysvlečeš.
Dej si podprsenku nahoru
a já ti dám kalhotky dolu

Tak pozor, tohle je zcela nový hudební směr czeggeaton, tedy spojení reggeatonu a češtiny. I když češtinu považuju za úžasný jazyk, se který si může člověk pohrávat do alelujá, jsou případy, kdy nezní úplně nejlíp. A jeden z těch případů je tahle strašlivost. Text je stejně zoufalý, jako u předchozího děsu. Klip je podobně amatérský, zpěvák procházející nějakým městem a u toho kroutící se kočka. Klišé první třídy.

Docela dobře si ale dovedu představit, že by tahle písnička mohla sloužit jako zbraň. Zkuste jí pustit naplno v noci uprostřed temného parku. Všechny ženy v okruhu jednoho kilometru zahodí kabelky, mobily a prstýnky a hrůzou prchnou hodně daleko.
Případ třetí: LuŠtěLa - FB Pedofil

Najděte tři holčičky ze základky, nějaké jakkoliv otextované odrhovačky (v kurzu jsou teď třeba písničky o internetu), dejte tomu  nějaký fakt nápaditý název složený třeba z prvních slabik jmen těch školaček a máte z toho bomba projekt, který jistě nadchne na každé školní diskotéce v tělocvičně.

Jediná dívčí sestava, která za něco v posledních letech stála, se jmenovala Black Milk a na rozdíl od LuŠtěLy ty holky nejen uměly zpívat, ale taky se uměly pohybovat a ještě vypadaly k světu. Ničím z toho se ale LuŠtěLa chlubit nemůže. Holky mají hlásky tak na zpívání v hudebním kroužku, o choreografii asi v životě neslyšely, kostýmy nejspíš řeší tak, že si řeknou: zítra si vezmem kalhoty a triko. A pak jdou a nazpívají písničku, kterou jim hrdě předloží stvořitelé nového talentovaného dívčího tria v domnění, že holčičky zboří svět.  Docela by mě zajímalo, kdo do podobných projektů cpe prachy a energii.Případ čtvrtý jako bonus: Marie Pojkarová - Pejskové se koušou

Po dávce progresivní mladé hudby tady máme jednu středněproudou popovou pohodovku pro všechny generace. Marie Pojkarová sice neumí zpívat, ale velké plus je, že neumí zpívat třeba o pejscích, a tak tahle písnička jistě rozzáří radostí srdce každého pejskaře a všech milovníků ňuňu zvířátek. Tvůrci klipu září radostí taky, protože tohle celé natočili v jídelně u stolu. A i štěňata vypadají docela spokojeně, tak snad nebudou mít doživotní následky.

A jestli vás ani po téhle dávce nečeká bezesná noc nebo naopak děsivé sny, ve kterých vás bude strašit Marie Pojkarová zpívající s Kapučínem nějaký pecka duet, doporučuju blog Hudební masakry. Ten vás odrovná spolehlivě.

56 komentářů:

 1. chybí mi tu pojkarová s rosenbergem :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jééé, přesně to jsem chtěla podotknout! to je libovka :-D

   mujfialovysvet.blogspot.com

   Smazat
 2. Odpovědi
  1. No nijak. Budes to pozerat do omdletia. Nebude to dlho...

   Smazat
 3. Já nemůůůůůžu... Co je nejhorší? Panebože, to je mazec všechno! Blondýno, kde na to chodíš? Mě by v životě nenapadlo, že někdo může něco takového vyplodit a myslet to vážně (myslí to vážně? To nemůžou myslet vážně!).

  Jinak některé texty v angličtině po překladu jsou taky docela masakr, třeba takové Always od Erasure, ale to mi nezabrání tu písničku milovat.

  OdpovědětSmazat
 4. Tušim že zrovna Luštělu podporuje tatínek jedné z nich a píše jim texty...po poslechnutí 2 písniček od nich si řikám že tatínek bude asi pěkný čuně!

  OdpovědětSmazat
 5. Bohužel takový Kapučíno s "Já ti to taky" udělal před pár lety docela kariéru. Nevím, kdo ho na různé akce zval a jestli to nedělal spíš z recese, ale tenhle kluk z Ostravy si docela vydělal.:)
  Bea

  OdpovědětSmazat
 6. znam posledni tri a vim jakej je to narez:D

  OdpovědětSmazat
 7. luštělu nesnášim, ale pedofil je až nebezpečně chytlavej....pustíš si to recese, a pak ti to furt hraje v uších:P....takže neznalym radim, nepouštějte si to!!!

  pragueneedsmorestyle

  OdpovědětSmazat
 8. "Pejskové ti koušou, jen ty lidi zlý...." :-D Přiznám se, tu jedinou jsem doposlechla, asi jsem se otužila na předchozích ukázkách. Já mám tedy absolutní hluch a bohužel s ním spojenou touhu neustále si zpívat, takže až u vás někdy v létě zastaví auto s otevřeným okýnkem a z něj se bude linout neidentifikovatelný řev, tak jsem to já. Ale nikdy bych si to nenahrála ani pro sebe. :-)Vtipný článek, srandovní ukázky...zasmála jsem se.

  OdpovědětSmazat
 9. Já mám bohužel hudební sluch a i jsem sama zpívala, takže tohle teda bylo utrpení.. To už snad ani nebylo vtipný, fujtajbl, úplně jsem se otřásla.

  OdpovědětSmazat
 10. achtung, achtung!! To jsou příšernosti na entou! :D

  OdpovědětSmazat
 11. Pejskové patří do mého soukromého žebříčku už nějakou dobu. Nicméně žádná hitparáda příšerností nemůže být kompletní bez pana Milana Buričina! Psychedelické "Houbičky" (nazpívané jeho sestrou naprosto a dokonale mimo jakýkoliv rytmus či hudební tóninu), případně "Sólo pro cirkulárku" hrané na zmíněný nástroj za doprovodu automatických rytmů z kláves, to žádná LuŠtěLa ani kroutící se zadky nepřekonají. A texty... ty si pan Buričin píše sám, s mistrným umem školáka čtvrté třídy základní školy. To se nedá popsat, to se musí slyšet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pravda, řežu, řežu dříví...at to neni křívííí:D

   Smazat
 12. Tak to je nářez :D! Myslím si, že by v žebříčku určitě neměla chybět další pecka od LuŠtěLy- Patnáctiny :D! http://www.youtube.com/watch?v=AHm5fndM8DQ

  OdpovědětSmazat
 13. Tak já jsem to nevydržela a všechny "hity" jsem stopla zruba po 45 sekundách :-D. A to jsem velká milovnice psů, ale ani štěňátka to nezachránila :-D Ale plus pro Marii Pojkarovou - alespoň má pravdu v tom, že když se psi koušou, nutně to neznamená, že se chtějí sežrat ;-) To mě neskutečně vytáčí, když můj pes na nějakého jiného štěkne (vítá) a druhý pán začíná hystericky utíkat a volat ať si toho svého trhače zklidním!! Takové lidi označuji jako "Oběti reportáží TV Nova" :-D:-D:-D

  OdpovědětSmazat
 14. No jo, když není o čem psát, uděláme výcuc z cizího blogu, pro dnešek třeba z Hudebních masakrů.

  Blondýno, pokud za sebou nemáš kariéru někde v médiích, měla by ses do ní pustit, máš skvělé předpoklady:
  - umíš výborně psát
  -jsi vtipná
  - a umíš cucat témata z prstu, ber kde ber, ať už je to nápad kohokoliv.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonyme, jestli vidím správně, tak videa jsou z youtube. Jestli myslím správně, tak Hudební masakry blondýna odkazuje, což asi ani nemusela. Proč by nemohla sama napsat, co si myslí o děsnejch písničkách? HM snad nemají přece monopol na tohle téma?

   Smazat
  2. Anonyme, třeba proto, že na youtube je videí podstatně víc a k běžnému člověku se tohle všechno zaráz nedostane. Na HM je to všechno pěkně shrnuté a okomentované - občas i stejnými slovy :)

   Smazat
 15. Jo toho Kapučína jsem znala už dřív a už tenkrát jsem na tu obrazovku neuvěřitelně čuměla, co to má bejt za p*čovinu. nejvíc mě dostala ségra, kdy prošla kolem mýho pokoje a řekla:"jéé to je hezký co to je?" To neposlouchala text ....

  ten zbytek to je opravdu děs ...

  OdpovědětSmazat
 16. :))) kapucina znam od jeho rannych zacatku, nejvetsi silenost na tom je, ze to mysli naprosto vazne - na druhou sranu kolik nasich raperu natacelo klipy v brazilii nebo londyne :)) jak tu uz nekdo psal, vydelal si na tom vsem urcite slusne, protoze vlastne vyplnil mezeru v nabidce :)) tusim ze dela tanecni noc urbano nebo tak neco v praze...

  OdpovědětSmazat
 17. Já jsem v pátek v pořadu Uvolněte se, prosím objevila další hrůůůzu, a to dívčí duo ČOKOVOKO.
  Mallena

  OdpovědětSmazat
 18. Jenže Čokovoko je na rozdíl od zmíněných hrůz recese ;)

  OdpovědětSmazat
 19. Lucko, i tak jsou strašný :-) fakt hrozný :-) recese nerecese, já za to nemůžu, ale toto pro mne není recese, to už mi přijde trapný. Ale beru, že každý má jiný úhel pohledu. Stejné je to s Kapučínem, Pojkarovou a dalšíma, které jedni kritizují a druzí adorují.
  Mallena

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže Čokovoko se narozdíl od těchhle zázraků neberou vážně :) To, co dělají, dělají ze srandy, vlastně samy sebe parodují. Ne každý musí jejich humor pochopit (stejně jako humor Monty Pythonů) ale do stejného pytle s Hudlíkem, to si fakt nezaslouží.

   Smazat
 20. .. hele je to vůbec legální?? :-O MASAKR!!!!

  Terez

  OdpovědětSmazat
 21. Malleno, srovnávat Čokovoko s Pojkarovou je podle mého jako srovnávat Monty Python s Izerem :) Ono i v tom rozhovoru bylo vidět, jak pan Kraus, který ze sebe rád dělá nového Wericha, kříženého s Davidem Lettermanem, ač ani na jednoho z těchto pánů zdaleka nemá, nestíhá držet tempo a holky toho nepokrytě využívají. Ale uznávám, že na první pohled mohou všechny zmíněné performance splývat :)

  OdpovědětSmazat
 22. Tak tohle přežít celé, nejspíš bych skončila na psychiatrii v pěkně vypolstrované cele a, slintajíc si na košili, vykřikovala něco jako "už ne!" a "nikdy víc!"...

  OdpovědětSmazat
 23. Dík za tip na velmi zábavný blog.

  OdpovědětSmazat
 24. Luštěle se dá její existence odpustit jen kvůli klukům z Umbrtky, kteří si z toho svými Šedesátinami udělali nehoráznou pr... legraci. A postrádám tu Jakuba Smolíka a zprzněnou Hallelujah.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. .. ty vole Smolík a Hallelujah?? .. jak oni na tom parazitujou, to je maras!! :/ Terez

   Smazat
  2. Cože?! Smolík nazpíval Hallelujah?? To si snad ani nechci představovat... Řekněte mi, že si děláte srandu!

   Smazat
  3. Je to pravda, našla jsem to na YT:(
   Hallelujah mám ráda ve verzi od Jeffa Buckleyho: http://www.youtube.com/watch?v=q4JqBrC-EAM&feature=BFp&list=PLAD12F1EC51430721

   Smazat
 25. Jo. Koukám, že na Hudebních masakrech nezapomněli na Embassy. Za Anděla by se ta kapela měla smažit na věčné časy v Očistci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím...chudák pan Kryl, něco takového si nezaslouží..
   Chichinka.

   Smazat
 26. myslim, ze Marie POjkarova si zasluzi samostatny blog:-D

  http://saschanitra.blogspot.com/

  OdpovědětSmazat
 27. Dovolím si parafrázovať Vašich ľudových umelcov: "Hudební učitel když mě slyšel, vždycky ztuh ..."
  Žiaden z odkazov som nedokázala počúvať viac ako 20 sekúnd. Ale ten prvý klip - to je naozaj niečo. Klobúk dolu pred sebavedomím a odvahou samozvaného umelca.
  A mimochodom - tento blog mi pravidelne zlepšuje náladu.

  OdpovědětSmazat
 28. Až se mi z toho kousnul počítač :-D

  OdpovědětSmazat
 29. Nevím, jestli mě čeká ona bezesná nebo příšerná noční můra.. Zatím mám malinko povislý koutek úst a cuká mi voko..

  OdpovědětSmazat
 30. No myslela jsem, že už jsem skutečně viděla ledacos, ale hned u prvního klipu mi vyletělo obočí až k vlasům a nezlepšilo se to až do konce. To je fakt síla. Myslím, že by to bylo ještě pochopitelné, kdyby tato umělecká díla vyplodily náctileté dívky někde ve svém pokojíčku a pekelně se u toho pobavily, ale dospělý, předpokládám, že svéprávný člověk?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tys to fakt viděla až do konce? To jsi odvážná. Já jsem se ani u jednoho nedostala přes minutu, a to si o sobě myslím, že něco vydržím...

   Smazat
 31. no tak tady mi už chybí jenom ten chlápek co složil písničku Řežu dříví a Kotvald se svojí Novosvětskou.

  OdpovědětSmazat
 32. Mňa teda najviac dostal Peter Hudlík...OMG...:D za youtube je dokonca ešte niekoľko jeho hitov...mňa dostal tento: http://www.youtube.com/watch?v=xejROrJtLos&feature=related :D to je na kazajku už :D

  OdpovědětSmazat
 33. no, ale Hudlík to bere jako prdel... to je snad zřetelný na první pohled/poslech...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, presne, ale Blondyna ma obecne docela problem s chapanim recese.

   Smazat
 34. To je otřesný od začátku do konce! Nechápu, jak některá z vás dokázala vydržet poslouchat celou písničku, já to vzdala po čtyřech slovech. Fuj.

  OdpovědětSmazat
 35. Odporucam shity aj zo slovenska :D to su uz ine lahodky, stoja za to! :D
  napr.
  3ses3: http://www.youtube.com/watch?v=w_7Nv_82p_Q

  anna gaja> http://www.youtube.com/watch?v=9gmIMbkzwCU

  martin kittner: http://www.youtube.com/watch?v=nITZNzvRYZo&feature=related

  modra ziara> http://www.youtube.com/watch?v=jS9WoxuCTps&feature=related

  OdpovědětSmazat
 36. Já si myslím, že nejotřesnější zjev naší hudební scény je Tereza Kerndlová. Hnusný fakan s ještě hnusnějším ječákem. Bez talentu, intonace, afektovaný krysí ksichtík, krysí očička, protěžovaná v každému "médiu", navíc videoklip k písni "Přísahám" je zřejmě nějaký vtip. Dříve jsem přemýšlela proč vlastně zpívá Lucie Vondráčková, když to vlastně neumí, ale teď konstatuji - radši čtyři L. Vondráčkové než jedna Kerndlová.

  Proč to sem píšu, když článek je o různých zjevech? - inu proto, že mi prostě připadá, že jejich naprostá většina si neuvědomuje, že jejich performance jsou děsné. Ale to, že TK je nestravitelná jako zpěvačka i jako "celebrita" ví ona, ví to její papá, vědí to i ta média.

  Za mě Tereza Kerndlová - NEVER MORE

  OdpovědětSmazat
 37. No, já bych teda neřekla, že Pojkarová neumí zpívat. To, že má vyloženě blbý písničky, to je druhá věc, ale ona má relativně zajímavou barvu hlasu...

  OdpovědětSmazat
 38. Až mi vyrazilo dych, ako sa Marie Pojkarová podobá na Ivetu Radičovú...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Presne,toto iste ma napadlo,keď som to videla..."aha spuchnutá Ivetka!!!"
   W.

   Smazat
 39. Velká škoda té části o Luštěle, která ukazuje, že článek není vyzdrojovaný. Luštěla několikrát změnila složení, název už jménům neodpovídá. Je to nadšenecký projekt jedné z holek (jediné, co zůstává v každém složení) a texty píše její tatínek. (Jo, i pedofila.) Doporučuju přečíst kroniku, kterou mají na webu.

  OdpovědětSmazat
 40. ja by som od Marie Pojkarove dala do pozornosti aj tento "letny hit" -> http://www.youtube.com/watch?v=Bz-Poi_abfc&feature=share . Je tam predpokladam s dcerou, a nielen piesen ale aj klip je ciste zufalstvo

  OdpovědětSmazat
 41. Ježiš co to je..:D To je děs..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snesu ledacos, naše zpěvačka neměla úplně tuctovej hlas, ale hned ten první to přepískl, to je děs, zlatá Abba proti tomu.
   Podobný týpky je normální u nás parodovat. Dívčí kapely jsou kapitola sama pro sebe, většina jich stojí za starou belu, výjimečné počiny dokážu spočítat na prstech jedné ruky a nebývají z ČR. Tohle video z archivu ČT je o jedněch takových.
   http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097296883-ladi-neladi/404234100061001
   O Pojkarovou jsem jednou zavadila omylem při hledání originálního znění pro Dana a to originální znění té věci v angličtině byl balzám na nervy, i když já jsem to pak zahrála na bicí líp než ten Němec, to to s nimi nahrál.Producent to potřeboval najít kvůli projektu.
   V létě je to na Youtube pouze pro silnou náturu, ve výběru hudby na mně hned vyskočí tuna klasických letních hitů pro nás Čechy stylem "vezme se nějaká pohodová melodie, na kvalitě zpěváka nezáleží, téma prázdnin a Jadranu to jistí, ...". To není můj, ale kámoščin názor na letní hity, ale souhlasím s ním ve všech bodech.
   Dívčí kapely jsou víc vidět, takže když se jim něco nepodaří, nemůžou to tak lehce zaplácnout něčím jiným a ještě nějakou chvíli je vláčí po stokách, než ty řeči přestanou lidi bavit. V kapele jsme si poradily po svým, něco dělali chlapi, ale čistě dívčí kusy vznikaly postupně stylem každýho napadlo něco a ono to dohromady znělo. Té nejhorší sortě hudebníků škodí přehnaná snaha, která z naší tvorby rozhodně nečiší. MC.

   Smazat