Štědrý večer paní Hůlové

Každý rok o Vánocích, když se něco nedaří tak, jak by mělo, vzpomenu si na fantastickou filmovou povídku Igora Chauna Štědrý večer paní Hůlové. Všechny problémy, nespravedlnosti světa a osobní průšvihy pak nějak jdou líp hodit za hlavu.

Ohořelý stromeček, připálený kapr, cukroví, které sežral pes,  televize rozbitá těsně před pohádkou, na kterou se všichni těší, zapomenuté dárky ve vlaku - nic není taková tragédie, jak to vypadá. Důležité je nenechat se semlít tou všeobecně rozlézající se masáží, jak na Vánoce musí být všech perfektní, blýskavé, šťastné a veselé, s úsměvy a láskou ukapavájícími z každého okamžiku. Nemusí. Nenechte se tím semlít.

A jestli musíte být na Vánoce sami, pusťte si nějakej pořádnej krvák, obložte se kupou dobrot, zavolejte přátelům nebo vyražte na procházku a vykašlete se na tu rozpínající  se radost a lásku všude. Berte to jako normální den, kdy se můžete jen víc povalovat a odpočívat. Ono to půjde přežít.


9 komentářů:

 1. Naprostý souhlas.:)
  Tak šťastné a veselé.:)

  OdpovědětSmazat
 2. Šťastné a veselé, blondýno :)!

  OdpovědětSmazat
 3. Jojo, už několik let je mým vánočním filmem Die Hard (koneckonců, odehrává se o Vánocích? Jo!). Letos si k ní otevřu láhev heinekena. Bude to super :) Tož všem šťastné a veselé, a hlavně - klidné Vánoce!:)

  OdpovědětSmazat
 4. Ta povídka je hrozně smutná :( ale souhlasím

  OdpovědětSmazat
 5. Ta povídka je hrozně depresivní :(

  OdpovědětSmazat
 6. Náš tradiční vánoční film je už pár let Pulp fiction :-D !!!

  OdpovědětSmazat
 7. a co by to bylo za vánoce, kdyby nebylo v tele komando...

  OdpovědětSmazat
 8. Příjemný tón v jiném pohledu na Vánoce,jistě,nenechme se udolat tou pomyslnou krásou a upřímností,to přece ani nejde,jde věřit některým po dobu svátků vše krásné,nejde,proto ne žádný splín,odhodlání to prožít,a klidně pobývat v domácnosti bez generálného úklidu.

  OdpovědětSmazat