Šílení chovatelé a návleky pro kočky

Odkaz na tenhle inzerát z mimibazaru přidala do komentářů pod minulým článkem Bára a mně se zatmělo před očima. Prodejkyně Realdolls nabízí návleky na drápky pro kočky.Máte koženou sedačku nebo Váše kočička škrábe po nábytku, nabízím řešení.
Návleky na drápky 20ks , lepíte sekundovým lepidlem. Jsou ve velikosti S,M,L, XL.
Barvy : bílá, černá, růžová, zelená, modrá. Stačí nalepit na přední tlapky.
Velikosti jsou podle váhy kočky.K inzerátu přidala i dvě fotky opravdu šťastně vypadajících koček s nalepenými návleky.

Vaří se ve mně krev, když na ty fotky koukám. Ano, hodnotím něco, co jsem nikdy dřív neviděla. A doufám, že už ani neuvidím. Jímá mě hrůza, když si představím, že své kočce něco takového nalepím sekundovým lepidlem na její drápky. Co bude prodejkyně nabízet příště? Břitvu na holení kočičí srsti, aby neměla chlupy na koberci? Chrániče na zoubky, aby jí náhodou nekousla? Skalpel na odstranění ocasu, aby jím něco neshodila?

Tohle kočce na tlapky nenalepí normální člověk. Každý ví, že kočky škrábou. Proto existují škrabadla. Proto existují různé spreje, které mají kočku odehnat od místa, které svými drápky ničí. A jestli mi chce někdo vyprávět, že kočku nenaučíte, že se prostě gauč nebo koberec drbat nebude, tak se plete. Moje kočka to ví. (Moje kočka je samozřejmě mimořádně inteligentní a učenlivá, ale myslím, že jiné kočky to zvládnou taky). Má  svoje škrabadlo, které chodí drásat několikrát denně. A každý den, když si s ní hraju, stačí říct: "Ukaž, jak umíš drbat" a kočka jde a předvádí škrabadlový masakr. Pak vždycky dostane nějakou dobrotu. Nejspíš proto moje kočka neprosedí denně hodiny  před lednicí a nevříská na ni, jako jiné kočky, ale visí na škrabadle, zuřivě ho cupuje a s vyvrácenou hlavou mě sleduje, jestli koukám a jestli tedy dostane odměnu. Občas sice zkusí vytáhnout dráp i na ten gauč, ale není to nic dramatického. Mám ho sedm let a zničený není. A i kdyby ho zničila, prostě koupím nový potah a hotovo.

Když si pořizujete kočku, musíte počítat s tím, že každá kočka má zuby, drápy a většina z nich i  chlupy, které budou úplně všude, a můžete luxovat třeba dvakrát denně, stejně to nepomůže. A já jen pevně věřím, že každá kočka, které by se majitel pokusil nainstalovat na tlapky tyhle návleky, dá jasně najevo, jaká je to blbost.

Moje kočka by napřed demonstrovala svou šelmovitost přesně mířeným seknutím pokud možno do mého nosu. Pak by mi jedním pohybem vyrazila z ruky to sekundové lepidlo tak, aby vyteklo a zničilo co největší plochu okolo A pokud by se mi nakonec podařilo jí tu hrůzu na drápky nalepit, předpokládám, že nejpozději druhý den by ji dokázala strhat nebo odhryzat a jako pomstu by rozcupovala můj oblíbený fikus benjamin a roztahala jeho zbědované trosky po celém bytě.

Kočky totiž škrábat potřebují. Je jim úplně fuk, jestli odrbávají novou sedačku nebo koberec. Škrábání jen pro ně způsob komunikace. Označují si tak svoje teritorium, na spodní straně tlapek mají pachové žlázky. A navíc si při škrábání procvičují vytahování a zatahování drápků. To potřebují třeba při šplhání. (Poměrně podrobně je kočičí škrábání popsané tady v článku na webu komory veterinářů).  I kdyby se moje kočka rozhodla, že veškerý čalouněný nábytek v bytě roztrhá na kusy, těmihle návleky bych to fakt neřešila. Radši budu mít poškrábané věci a spokojenou kočku, než byt bez jediného škrábance a někde v rohu místnosti uložený zoufalý chumáč chlupů, který si nemůže ani vyskočit na skříňku, aniž by si natloukl zadek.

___________________________________________________________________________

EDIT: A pro šílené pejskaře jsou návleky taky: tady. A jsou ozdobné!

60 komentářů:

 1. kristepane.. kočku sice nemám, mám psa, ale obojí druhy miluju stejně, jednou bych si i číču ráda pořídila. A tohle si fakt nedovedu představit. Je to šílená zhovadilost. Fakt by mě zajímalo, čím musela paní ty chuděry omráčit, aby byla schopná jim to nasadit.. To je jak kdyby si někdo pořídil dítě a pro jistotu mu svázal ruce a nohy, aby nic nezničilo.. jdu si odblinkout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já nevím co všichni řvete, samy jste si vy fifleny na nechty a na vlasy napatláte kdeco a to vám nevadí. No možná bych to nelepila lepidlem, jen bych to kocourkovi na drápky navlékla, jsou situace, kdy by se to hodilo. Například když si hraje s děckem, nebo, aby mi neničil nábytek, obvzlášť když není můj. Tyto návleky znám už dlouho, používají to v USA, dokonce to kočkám nasazují veterináři. Přijde mi to pořád lepší než, aby jim drápky odstraňovali. Můj kocour totiž taky chodí na škrábadlojen, když jsem nablízku, jinak je schopný použít cokoliv co je při tlapce.

   Smazat
  2. Stačí stříhat. :)

   Smazat
 2. Kristova noho, to snad nemůže dotyčná prodejkyně myslet vážně. To už hraničí s týráním zvířat ! Naše postarší a poloslepé Veličenstvo mi sice od té doby, co už nemůže chodit ven, zničilo křeslo a nějaké starší kalhoty (jak si brousilo drápky na mých stehnech), ale takovou dementnost bych mu nikdy neprovedla ! Ludmila

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikdo o tom nic nevíte, a nadávate přesně stejně jako na politiku v tomhle státě a přitom ani nejdete k volbám!! Nejdřív si o tom všechno zjistím a pak řvu vy PIPINY!!! Nemám na to abych kupoval každý rok novou sedačku, když kočka na škrabadlo chodí jen když ji hlídáme,ale když je sama doma,škrábe vše a dokonce se i prokousala do křesla ze spodu,že jsme museli odšroubovat nohy od křesel a gauče. Cokoliv pomůže,berem...........Nazdar Pindy

   Smazat
 3. Vymýšlení některých výrobků je jen kupčení s lidskou blbostí a snaha o zisk z čehokoliv...

  OdpovědětSmazat
 4. Některým lidem bych fakt zakázala chovat zvířata. Hlava mi nebere, jak může lepit cokoli na kočku sekundovým lepidlem (nebo čímkoli jiným).
  Naše kočky chodí drápky brousit ven. Když se o to náhodou pokouší doma, stačí zvýšit hlas a je to. Nechápu tedy, kde je problém.
  Každopádně, kdybych se cokoli na ně pokoušela navléknout, nalepit nebo něco podobného, rozsápaly by mě během pár vteřin – ani bych se jim nedivila.

  OdpovědětSmazat
 5. Karol: kočka je pro ně stejná dekorace jako obalené knihy baličákem nebo nápisy na stěnách HOME.. Proč proboha?!

  OdpovědětSmazat
 6. To je týrání...a ještě vteřinovým lepidlem! Nejsem práskač, ale nemělo by se to nahlásit na veterinární správu? Schválil někdo takový výrobek??? :-( Mám na SVS kamaráda, zeptám se na to.

  OdpovědětSmazat
 7. Dotyčné "prodejkyni" jsem napsala nepříliš lichotivý vzkaz, tak jsem zvědavá, jestli se mi ozve ... Znovu Ludmila

  OdpovědětSmazat
 8. :D to je fakt, dekorace...třeba brzo při brouzdání narazíš na stromeček z koček=)

  jinak neříkam, nějaký botičky pro kočku, aby potvoru neškrávala, by se mi celkem i líbily, ale ten náš blb by si to nandat v životě nenechal:D...každopádně bych na zvíře nikdy nic nelepila!

  pragueneedsmorestyle

  OdpovědětSmazat
 9. a to ju nezaujima, ze si to lepidlo moze oblizat a ublizit si tym? moja mačka by ma poslala do prdele, poskrabala a potom smutne koukala a plakala a ja by som to nedokazala

  OdpovědětSmazat
 10. to by si jedenáct koček rozhodně nenechalo líbit...

  OdpovědětSmazat
 11. už jsem odkaz na ten záchvat kretenismu poslala kamarádce- veterinářce, aby to posoudila

  OdpovědětSmazat
 12. Já doufám, že těch 9 odpovědí od zájemců, kteří na inzerát odpověděli, je kritika prodejkyně kvůli její dementnosti a ne skutečný zájem.

  OdpovědětSmazat
 13. Jmenuje se to SoftPaws a v USA je to velký hit. Ovšem je na to speciální lepidlo, rozhodně se to nepřilepuje obyčejným sekunďákem.
  BTW, taky bych to svému chlupatci nepořídila, ale každému dle libosti.

  OdpovědětSmazat
 14. teda to je síla! ano, botičky na tlapky by nic nevyřešily, prostě by si je ten náš škraboň stáhnul, to bych mu je musela přišít, což bude asi další upgradovaná verze dotyčné :/
  upřímně mě to natolik nešokuje.. před nějakou dobou jsem četla článek přímo o odstraňování drápků (!!!) což je fakt už týraní zvířat a děs a hrůza!!! více např. zde http://frenkiesgirl.blogspot.com/2011/05/declawing-cat.html

  OdpovědětSmazat
 15. Tak... Blondýno, gratuluju. :) Prodejkyně inzerát stáhla.
  Teď jen doufat, že se toho nechytne nikdo další.

  Díky za všechny kočky

  Bára

  OdpovědětSmazat
 16. Jsem zvědavá na vyjádření veterinářky, můžeš ho sem pak napsat, pls?

  OdpovědětSmazat
 17. já našim čííčám drápky prostě stříhhám...a mám klid

  OdpovědětSmazat
 18. No, utěšuje mě, že většina koček by si něco takového nasadit nenechala a patřičně se majiteli za takový nápad pomstila. Až na krev. Že je někdo blb a neuvědomí si, co všechno mu zvíře může doma způsobit, než si ho pořídí, protože zvíře jaksi není hračka, ale živý tvor, no dobře, je to blbé, ale stává se to. Ale koho napadne na kočku proboha něco přidělávat takovým svinstvem jako je sekundový lepidlo? Co se stane, když se něco takovýho v zápalu boje dostane tomu zvířeti na kůži nebo když se pokusí olízat?

  OdpovědětSmazat
 19. To je strašný. Kočka bez drápů, káva bez kofeinu, peroxidová blondýna (blondýno doufám, že jste pravá), gelové nehty, knihy jako dekorace, ... Možná by ty šílené ženy z mmb mohly začít rodit děti bez mozku (tedy i bez duše). Tohle je mrzačení podstaty.

  OdpovědětSmazat
 20. Tohle je jeden z projevů nevyzrálosti a neschopnosti brát zodpovědnost za druhého tvora se vším všudy, se všemi jeho projevy. Stejně jako např. pejskaři, kteří předstírají, že jejich pes nekadí. Nebo lidé, kteří si pořídí rybu s ozdobnými ploutvemi a šupnou ji do vázy, nebo hůř, do sklenice s oblázky.


  Jako, čekám, kdy se začne prodávat ozdobná stužka, kterou přelepíte zobák korely, protože na váš vkus moc řve :-/. Lidi jsou dobytci.

  OdpovědětSmazat
 21. "Odstraňování" drápků je v USA "standardní zákrok". V rodině, kde dělá moje neteř au-pair, kočka tento "standardní zákrok" nepřežila a majitelka se moc divila......
  Nemám slov, hlavně pro ty veterináře, kteří se k něčemu takovému propůjčí.

  OdpovědětSmazat
 22. Kocour mi sere do vany, mám mu snad zalepit prdel sekunďákem? Nebo mám počkat, až nějaká geniální bydlenka vytvoří ozdobné špunty do řiti v několika barvách a provedení v XS, S, M, L a XL?

  o_O

  OdpovědětSmazat
 23. Je to hnus. Mám dvě kočky a obě se naučili na škrabadlo,jen musí být člověk trpělivý a důsledný.Jediné co mi vadí jsou kočičí chlupy na oblečení, ale co, tak jsme nakoupili zásobu válečků v Ikei.To co nám kočky dávají je mnohem více, než pár pitomých chlupů na zemi.

  OdpovědětSmazat
 24. Američani jsou kreténi, kastrují koťata, odstraňují jim drápky.... To, že se kočkám zastřihávají drápy před výstavou beru, protože žádný porotce není zvědavý při posuzování x-koček být poškrábaný do krve. Ale taky se ty drápy musí zastřihnout týden před výstavou..

  OdpovědětSmazat
 25. To je prostě nechutné, tohle bych našemu (a ani jinému) kocourovi neudělala. Myslím, že většina koček se naučí na škrabadlo, ale chce to jednu jedinou věc, věnovat se jim, ale ono je rychlejší jim drápy zalepit než je něco učit. Se divím, že na těch krytech není ozdobný nápis CAT aby se to hodilo do SWEET HOME domácnosti.

  OdpovědětSmazat
 26. Já jsem tuhle šílenost objevila včera upozornila jsem zprávce této inzerce a tak jsem jak na Mimibazar ti mě poslali slušně do p...tak jsem na tu zrůdu i na MM bazar poštvala ochránce zvířat , ta to předali veterinární správě, inzerát už je stažený

  OdpovědětSmazat
 27. Jo ochránci slíbili, že mi přepošlou vyjádření veterinární správy , tak to sem pak hodím, jsem sama zvědavá jak se k tomu postaví

  OdpovědětSmazat
 28. Škoda o takovýchto lidech mluvit jako o majitelých mazlíčků. Jak si vůbec mohou říkat páničci? Nebo se cítí jako milovníci koček? Toto můžeme brát jako špatný vtip oprpoti tomu, co se děje s jinými zvířaty, která jsou zanedbávaná či rovnou týraná. Jestli v takovéto domácnosti vyrůstají malé děti, jak se asi naučí k lásce ke zvířatům, když potlačují jejich přirozené potřeby?
  Bohužel toto je jedna z mála věcí, která vyplula na povrch. Musíme poděkovat všem, kteří se zasloužili o zveřejnění. Myslím, že bude hodně zajímavé vidět, co si o tom myslí veterina a další organizace.

  OdpovědětSmazat
 29. Milé dámy, tak si představte, že dotyčná "obchodnice" mi odepsala na můj vzkaz ohledně týrání zvířat, že vteřinové lepidlo není toxické, odkázala mě na nějakou veterinární ordinaci, kde nabízí ony "soft paws", a chce na mě podat oznámení za stalking ! To je vidět stupeň inteligence, že ano .... Ludmila

  OdpovědětSmazat
 30. Prosím, kdo jste předával celou tuhle kauzu na veterinární správu? Jak to vypadá? Vyjádřili se? Ta dáma by si zasloužila nalít vteřinové lepidlo do chřtánu a né rozumně argumentovat. Jaký stalking? Snad to zveřejnila dobrovolně, tak ať se kruci nediví, že to někdo řeší. Copak rozumného člověka napadne kočku násilím drapnout (nevykládejte mi, že to zvíře bez odporu drží) a naplácat na ni lepidlo. V bytě ať si má kdo kýče kolik chce, to je mi fuk, ale kniha alespoň podobné trápení nevnímá, narozdíl od živého stvoření. :-/ Chudáci kočky.

  OdpovědětSmazat
 31. Já jsem to začala řešit, pokud máte zájem mohu sem dát veškerou korespondenci co mám, jak z dotyčnou pipinou , tak mimibazaren tak ochránci zvířat . Vyjádření veterinární správy mi mají zaslat ochránci zvířat hned jak ho dostanou. Jo to stím lepidlem mi ta kuna napsala taky, tak jsem jí odepsala, že dítě taky někam přilepí netoxickým lepidlem aby jí něco nezničilo. Pokud má strach, že jí kočka něco zničí tak a%t si koupí plyšáka a nevamýšlí takovýdle hovadiny!

  OdpovědětSmazat
 32. Moc prosím o zveřejnění zmiňované korespondence.Taky se hodlám poptat okolních veterinářů, co na to řeknou. Díky, Ludmila.

  OdpovědětSmazat
 33. ja som chcela podotnknut nieco mimo pre Blondynu. Najchytrejsia kocka je tá moja:-D a toto si asi myslí kazdy majitel. BTW moja mačka robí škrabacie utoky na kreslo, ked si ju nevsimam a nedokaze prezit, ze nie je v stredobode pozornosti:-D

  OdpovědětSmazat
 34. co všichni blázníte? K čemu potřebuje kočka drápky? Vždyť je to domácí zvíře, má pěkně ležet naaranžovaná na okenním parapetu, dělat parádu, případně se stát živou součástí vkusné výzdoby bytu. Ale projevovat se jak zvíře? No fuj!

  PS: Můj příspěvek je samozřejmě ironický, tyhle lidi si nezaslouží vůbec zvíře mít. AŤ si koupí kočku - reborna, ta jim nábytek nezničí. Je super, že jste kontaktovala (Ludmilo) veterinární správu. Dejte vědět, jak to dopadlo:-)

  OdpovědětSmazat
 35. Mohl byste prosím ještě někdo udat i ty hovada, kteří prodávají ty návleky pro pejsky? Jak je dole odkaz. Když už se tím někdo zabývá, tak ať rovnou vším.

  OdpovědětSmazat
 36. Tazatelkám: Já jsem včera napsala kamarádovi ze Státní veterinární správy, spolu jsme zjistili, že inzerát z mimibazaru byl stažen, ale i tak tam zůstaly údaje prodejkyně. Prý to předal dnes dopoledne odborníkům na welfare, aby se vyjádřili k takovému výrobku na českém trhu. Co bude dál uvidíme. Ona dáma vyhrožuje všem právníky. Moc by mě zajímalo co by chtěla řešit. Veřejně prodávaný výrobek snad můžeme nezávisle hodnotit jak chceme a kde chceme. A ještě se sama představila celým jménem a pak si bude stěžovat, že jí někdo ohrožuje stalkingem....ubohé a nedomyšlené, už malé děti se to učí ve škole.

  OdpovědětSmazat
 37. Dobrý den,  požádali jsme o vyjádření Státní veterinární správu. Jakmile budeme mít jakoukoli informaci k tomuto produktu, dáme Vám vědět.

  S pozdravem

  Pavlína Krejčová
  tohle je o té šílené ženské

  Ano jsem a tito veterináři mají dokonce na to diplom.

  http://www.petklinika.cz/chovatelstvi/kocky_umi_pohladit_i_skrabnout

  Jestli nevíte, tak i vteřinové lepidlo může být netoxické

  Hana H.


  Tohle je vyjádření Mimibazaru

  Dobrý den,

  děkuji za upozornění, ale nejedná se o porušení zákona ani našich
  pravidel. Tyto návleky na drápky se běžně prodávají v distribuční
  síti.

  S pozdravem,

  Brančíková Stanislava


  Já jsem to tam předala přez ochránce zvířat, protože MIMIBAZARu to bylo jedno, ostatně vše co mám přeposílám sem

  OdpovědětSmazat
 38. Stalingem jo? To se bouchla té té její blbé hlavy nebo jí to poradil právník. Kamarádce odepsala, že chová tímto způsobem kočky tři roky a těm to nevadí. Jí bych zalepila zadnici aby se nemohla vy....ono by jí to přešlo vymýšlet hovadiny

  Fuj to jsem se zas rozčílila.

  Koukám, že těch žádostí o prošetření se na té veterinární správě sejde víc.

  OdpovědětSmazat
 39. Netoxické vteřinové lepidlo? A kde se dá prosím koupit?? Paní Hano Havrlantová, prosím o odkaz.
  Protože tomu nevěřím. Vyžaduji proto zkoušku, předpokládám, že svoji pravdu budete chtít obhájit. Máte šanci. Olízejte to netoxické vteřinové lepidlo a pak se můžeme bavit dál.

  OdpovědětSmazat
 40. jedne pani odepsala ze chova kocky uz 20let z toho 3 roky s navlekama....je to pi** a pokud ta by mela mit kocku tek jedine plysovou!

  OdpovědětSmazat
 41. K tomu nelze dodat nic jiného než, že je to trápení zvířat a lidem, co kočkám něco podobného udělají by měli provést totéž! Mám doma britského kocourka a i přesto, že nám totálně zlikvidval ratanové židle v kuchyni (a škrabadlo samozřejmě bojkotuje :-)) bych mu toto v životě na drápy nedala!

  OdpovědětSmazat
 42. Sekundová lepidla se vyrábějí z kyanoakrylátu. Zde je popis jeho toxicity:

  Toxicita
  Páry kyanoakrylátů ve formě monomerů dráždí citlivé membrány v očích, nosu a krku. Okamžitě polymerizují vlhkostí v membráně a stávají se inertní. Toto nebezpečí lze minimalizovat používáním kyanoakrylátů v dobře větraných prostorách. Okolo 5 % populace se může při opakované expozici senzibilizovat na páry kyanoakrylátů - pak se u nich objevují příznaky podobné chřipce.[1] Kyanoakryláty mohou také dráždit kůži a způsobovat alergickou kožní reakci. ACGIH stanovila expoziční limit na 200 ppb. Ve vzácných případech může vdechování par kyanoakrylátů spustit astma. Neexistuje jednotné měřítko toxicity pro všechna kyanoakrylátová lepidla, různá lepidla mohou mít rozličná složení.
  USNTP a UKHSE došly k závěru, že používání ethyl-kyanoakrylátu je bezpečné a že není třeba provádět další studie.[2] 2-oktyl-kyanoakrylát degraduje mnohem pomaleji, protože má delší organický řetězec. Tato pomalá degradace udržuje hladinu pod prahem toxicity pro tkáně. Proto je pro chirurgické sutury preferován 2-oktyl-kyanoakrylát oproti ethyl-kyanoakrylátu.

  OdpovědětSmazat
 43. Mimibazar bych do toho nevlekla. Odvolají se logicky na zákony, když nebudou chtít mít problém. Jakožto provozovatel můžou sice nechtít mít na svém webu naprosto cokoli. Jenže si nebudou chtít přidělávat starosti a mazat inzeráty jen proto, že takové produkty "pouze" odporují zdravému rozumu. Doufám, že celá ta situace se nějakým pozitivním směrem pohne.
  Je to pitomost, když zkusíte požít lepidlo, tak imho netoxický nebude. Sice když vám ukápne na kůži, tak se žádný drama neděje, ale na kočičí kůži bych si nevsadila, že se to obejde bez podráždění.

  OdpovědětSmazat
 44. Přesně jak píšete Mimibazaru je to jedno co tam kdo prodává, je to vidět i podle toho jejich vyjádření. Je to stažený a to je to co jsme chtěli? Nebo ne?

  OdpovědětSmazat
 45. já si myslím, že i kdyby lepidlo nebylo toxické, tak co taková vymoženost asi kočce udělá se zatažitelnými drápy - musí to vadit zatažení...to musí být příjemné asi jako kdyby mi nešla dovřít oční víčka

  OdpovědětSmazat
 46. Pro všechny:
  Pokud se vám to nelíbí, udejte rovnou americké výrobce, firmu Softpaws, tady máte veškeré kontakty: http://www.softpaws.com/contact.html
  (ale nejspíš se nic nestane:))

  Masovým udáváním jedné české prodejkyně (věřím že jich existuje víc) ničeho nedosáhnete - není to tak velká kauza, aby se zakázal dovoz.

  Pokud chcete, aby se návleky na drápky nepoužívaly, jediná cesta je bojkot ze strany chovatelů koček a psů. Zapomeňte na to, že "udání na veterinární správu" znamená automaticky "oni jí to určitě zakážou", neznamená.
  Pište články na net, kontaktujte chovatelské časopisy a svazy, jim pište, že se vám to nelíbí a je to podle vás špatné a škodlivé. Snažte se protlačit informaci do materiálů pro chovatele, přinuťte nějakého veterináře, aby napsal článek a poslal ho třeba do "Naše kočky".

  Tady máte seznam chovatelských periodik na netu, které ten článek třeba taky rádi zveřejni:http://odkazy.seznam.cz/Zpravodajstvi/Casopisy-e-ziny/Zajmove-casopisy-a-e-ziny/Chovatelske-casopisy-a-e-ziny/

  Jedině spotřebitelský bojkot (= nebude na to odbyt) zajistí, že se to tu nebude prodávat.

  (a už jen pár poznámek - kyanoakrylát se stane na vzduchu inertním, tzn. lepidlo "ztuhne" a kočka si ho neolíže, ani kdyby sebevíc chtěla, vodou se to nesmyje. Toxicita těchto lepidel se projevuje až při chronické, dlouhodobé expozici a na vznik astmatu je nutné mít genetickou dispozici. Prosím nepředstavujte si šílené bydlenky, jak honí chudinky kočičky s tubami lepidla, které jim propaluje díry do kůže. Kočičí kůže je kromě odolnosti na slunce - logicky, protože je zvyklá být pod srstí - v mnoha směrech mnohem odolnější než lidská.)

  OdpovědětSmazat
 47. Ke stalkingu: děsně se mi líbí, jak i jeden nevyžádanej mail dneska potrefené husy berou jako stalking. Stalking je dlouhotrvající nebezpečné obtěžování a pronásledování. Spočívá tudíž např. v odesílání stovek výhružných sms mailů, v osobním pronásledování a obtěžování a podobně. Že by prodejkyni někdo z přítomných napsal, že ji zabije, tomu fakt nevěřím! Pokud ano, ať jde prodejkyně na policii. Ti ostatní co jí napsali, že je magor a nemá to prodává, jí psali na její veřejnou mailovku a ničeho trestného se ndopustili.

  Ad zákaz prodeje: i kdyby to u nás prodával jen jeden člověk, nebo "přeprodával" jak tu píše anonym nademnou, tak pokud SVS zakáže prodej, týká se to byť jediného prodejce.

  A doporučovat návleky lepit sekunďákem, to opravdu zavání návodem na týrání zvířat, tedy trestný čin.

  Tj. paní Gabro, na vašem místě jsem zticha, šoupu nohama, nevyhrožuju právníkama a trestníma oznámeníma.

  OdpovědětSmazat
 48. Mno, tak jsem prohledávala internet, a žádný podobný inzerát či jiného prodejce jsem už (naštěstí) nenašla. Veterináři, které jsem kontaktovala, se mi zatím neozvali. Takže bojkotovat jaksi zatím není co. A psát americkým výrobcům ? To by byl boj s větrnými mlýny ... Ludmila

  OdpovědětSmazat
 49. Ti, kdo se nad navleky rozciluji, by meli vedet, ze v USA je beznou praxi "declawing", tedy operativni odstranovani drapku, a to v kotecim veku. Z tohoto pohledu beru nalepovaci kryt na drapky jako mensi zlo...

  A nez se zacnete rozcilovat nad tim, jak jsou za oceanem ke zviratum kruti, podivejte se na cesky venkov, kde je topeni kotat stale beznym zpusobem prevence premnozeni kocek. Ac v rozporu s platnou legislativou...

  OdpovědětSmazat
 50. Zde je vyjádření vererinární zprávy

  Dobrý den,  posílám Vám odpověď odborníků ze Státní veterinární správy ve věci návleků na drápky.  „K výrobku „návleky na drápky pro kočky“ lze jednoduše říci, že se zřejmě nejedná o výmysl, ale je to módní záležitost pocházející (podle informací z internetu) z U.S.A.  Rozhodně se k tomuto stavíme negativně. Zákon č.246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů, v těchto případech nemá ale preventivní charakter (např. u nášlapných pastí a lepových past je vyslovený zákaz prodeje, distribuce a použití). Podobně jako různé chovatelské pomůcky a hračky, ani tyto věci nepodléhají schválení před samotnou distribucí a veterinárnímu dozoru a samotné použití je na odpovědnosti chovatele samotného, popř. osoby, která by byla případně požádána návleky aplikovat (soukromý veterinární lékař, veterinární technik, pracovník psího salonu).  Pokud by bylo prokázáno např. nepřirozené chování kočky po aplikaci, zdravotní problémy - záněty nebo úraz z důvodu nemožnosti zachytit se, apod., dalo by se považovat použití návleků za týrání.“  Z výše uvedeného je zřejmé, že se sice takové výrobky prodávat smí, ale záleží na odpovědnosti a zdravém rozumu každého chovatele. Nadace na ochranu zvířat s používáním takových pomůcek zásadně nesouhlasí. Jak je shora uvedeno, za týrání se dá považovat použití takových návleků ve chvíli, kdy se po jejich použití objeví zdravotní nebo jiné problémy.  S pozdravem a přáním klidných vánoc a všeho nejlepšího v novém roce 2012,

  OdpovědětSmazat
 51. Vážení Vy co tady prezentujete naši stránku www.deisyshop.cz si prvně pročtěte jaké zboží nabízíme a jak se používá pak pište nesmyslné věci. Naše návleky na drápky pro pejsky jsou s gumy a rozhodně se nelepí vteřinovým lepidlem, nelepí se totiž vůbec!!!

  Přeji Vám příjemnou diskuzi.

  DEISYshop.cz

  OdpovědětSmazat
 52. Naše kočka taky drásala svoje drásadlo a chlupů máme požehnaně i ze psů.

  OdpovědětSmazat
 53. Víte ono se to totiž tak někdy hodí. Moje kočička se neustále drbe. Už měla i rozškrabaný krk až takovým šíleným způsobem, že byly vidět žíly. Nyní se přemýstila na uši, které už taky vypadají příšerně. Několik veterinářů mi řeklo, že tomu nic nepomůže, že to má v hlavě. Kortikoidy na uklidnění též nezabírají a tak uvítám jakoukoliv možnost pro to, jak mu ulevit.

  OdpovědětSmazat
 54. Zavrhujete něco ,co může pomoct nejen vám,ale i zvířátkům. Když pominete vteřinové lepidlo,což je opravdu hovadina,tak je to k něčemu dobré.Když je pejsek,tak neklape po plovoučce,což náš pejsek nelibě nese,když skočí na dítě,tak ho nepodrápe,protože nemá zatahovací drápky jako kočka. Přivítala bych ty návleky jako z pevné gumy,aby se daly navlékat a zase sundat. V jste tady jak pitomí fanatici a vidíte jen to vteřinové lepidlo. nebo jak tady paní předemnou psala,že se její kočičky pořád drápe do krve. Inu ani ti veterináři nejsou zas tak chytří. Pěkné dny, vy ovce...aj blondýně..ááchh,,ooooch

  OdpovědětSmazat
 55. Už jsem na to narazila před časem a viděla jsem rudě. Když si pořizuji kočku, tak se všemi riziky. I s tím, že mi sedačka dlouho nevydrží. Máme tři kocourky, jsou jen bytoví a že holt občas něco shodí, rozbíjí, s tím musím počítat. Naštěstí nic nedrápou, mají šrabadla a jsou moc hodní, ale i kdyby drápali - je to jen malá daň za jejich lásku. Navíc - kočka drápy potřebuje, návleky možná zachrání něčí gauč, ale pro kočku je to nepřirozené. Sama jsem nosívala gelové nehty, dala jsem je dolů, protože mi to nebylo příjemné.

  OdpovědětSmazat