Sérum Perfect Lashes může poškodit oči

Prý je to malý zázrak, úžasně prodlužuje řasy a ty dva tisíce za tohle sérum je vlastně pakatel. Tak takhle vychvalovala Perfect Lashes kamarádka. Když jsem se pustila do pátrání, o co vlastně jde, nestačila jsem se divit. V nejrůznějších internetových diskuzích se to hemží nadšením. Jenže celé tohle sérum bude asi pěkně nebezpečná věc. Ministerstvo zdravotnictví ho totiž zařadilo do seznamu nebezpečných výrobků. Podrobnosti jsou tady.Perfect Lashes, Bioaktivní růstové a stimulační sérum k přirozenému prodloužení a zesílení řas obsahuje bimatoprost, látku, která se používá pro snížení nitroočního tlaku. Při aplikaci na řasy prý lze očekávat nežádoucí účinky v oblasti očních víček (erytém, svědění a otok očních víček, zánět víček, hyperpigmentace očních víček, zvýraznění oční štěrbiny). Hrozí také hyperémie spojivek, svědění, pálení, suchost a bolest očí, alergická konjunktivitida, eroze rohovky, edém spojivky, fotofobie, zhoršení zrakové ostrosti a pigmentace duhovky. Méně často se vyskytují i závažnější nežádoucí účinky, jakými jsou např. krvácení rohovky, uveitida, cystoidní makulární edém, iritida, blefarospazmus a retrakce víček.Ne že bych věděla, co přesně všechna tahle divná slova znamenají, ale vyděsilo mě to natolik, že vím, že tohle sérum si rozhodně nekoupím.
A nekoupila bych si ho ani předtím, než jsem si přečetla, co může způsobit. Dát totiž dva tisíce za tři a půl mililitru čehosi, to mi přijde jako hodně vysoká cena.

7 komentářů:

 1. Fíha, to bude uživatelka pěkně „potrestána“ za utrácení tolika peněz za pár mililitrů čehosi :)).
  Ta cena je fakt šílená, kdo si to probůh kupuje?Každopádně díky za upozornění.

  OdpovědětSmazat
 2. Mám dotaz, když je to sérum na seznamu nebezpečných výrobků, tak jak je možné, že se dá vůbec někde koupit? Člověk přece nemůže každý den projíždět všelijaké seznamy, to by nedělal nic jiného ne?
  Peťula

  OdpovědětSmazat
 3. Už jsem na tenhle zázrak také narazila a bylo mi hned jasné, že to nic zcela kalého nebude.
  A tomu, že se dá koupit, se nedivím, když se dají koupit třeba i různé fujtajbly na hubnutí a na poukaz na plastiku k Vánocům dělají "reklamu" ve zprávách, jako by vlastně o nic nešlo.

  OdpovědětSmazat
 4. Je to trochu složitější, než se píše v novinových titulcích.

  Bimatoprost je látka používaná v léku na oční zákal Lumigan (je na předpis a řasy po tom rostou jako z vody coby vedlejší účinek, nicméně pokud máte zdravé oči, měly by se s tím fakt jenom natírat kořínky řas).

  Taky je to látka používaná v legálních kosmetických prostředcích na řasy, prodávaných ve Spojených státech. Sama jsem používala LiLash, který na eBayi tehdy vyšel cca na dva tisíce. Je to mírně dráždivé na kůži (někomu to vadí, někdo si toho ani nevšimne), žádné dlouhodobé negativní účinky z toho nemám. Balení vydrželo asi 4 měsíce. Pak jsem toho nechala, protože nemám trpělivost používat to každý den. Ale fungovalo to, řasy jsem měla delší tak o třetinu až půlku.

  Jestli to riskovat, záleží na vkusu každého soudruha. Nicméně mějme na paměti, že přesně totéž si plno lidí kape přímo do očí a bulvy jim ještě nevybouchly ;-)

  OdpovědětSmazat
 5. No jo, bulvy nevybuchly, ale lidé s glaukomem nemají na výběr, buď to nebo slepota, pak není divu, že prípadné nežádoucí účinky risknou. Ovšem riskovat je při zdravých očích jenom pro dlouhé řasy no to je o diskuzi. Jinak v čechách se to snad nedá ani legálně sehnat, bimatoprost je registrován jako léčivý přípravek vázaný na předpis, tudíž by měl být k dostání jen v lékárně po předložení receptu. Takže bůhví jaké kvality a jaké koncentrace dosahuje uvedený přípravek. A mimochodem, to že u 1000 pacientů je přípravek bez vedlejších účinků není zárukou, že zrovna já budu mít stejné štěstí.

  OdpovědětSmazat
 6. Stejně si myslím,že vydělát prachy s vědomím,že mohu někomu zničit zrak je podle mého názoru hyenismus.Nemluvě o tom,že firma Beuty jen změnila název na Beuty Lashes a prodává a riskuje s lidským zdravím v pohodě dál.Nechápu tu drzost.Ono není nikde zaručené,že při dlouhodobějším užívání Lumiganu se může poškodit zrak a co potom,sice mám dlouhé řasy,které bohužel ani neuvidím,protože jsem slepec.

  OdpovědětSmazat
 7. Já jsem tehle přípravek měla doma, používala ho protože se mi nechtělo ty samé peníze dát za prodloužení, které stejně nevydrží dlouho(nalepené řasy odpadávají)a nic mi není. S očima taky nic nemám ani jsem neměla. To že si najednou každý večer vlhčíte víčko něčím, tak to svědí asi první 3 dny a pak už nic. Jen dlouhé řasy až je to k nevíře.No a když přestanete mazat postupem dlouhé řasy odroustou a vapadnou a už rostou zase jen krátké, původní

  OdpovědětSmazat