Neuvěřitelné stanování

Pod stanem jsem spala párkrát v životě. Na několika dětských táborech. A kromě toho ještě jednou kdesi u Berounky s mojí druhou láskou. Od té doby vím, že to není nic pro mě. Do stanu totiž leze různá havěť. Pořád! Není tam topení a teplá voda. Studené vody naopak bývá přebytek, hlavně za deště. Chybí tam vana, zrcadlo, zdravotní matrace a lamelový rošt,  kávovar a fén. Nikdo vám nepřipraví jídlo, i když jste na dovolené. V noci se budíte hrůzou, že se v roští opodál ukrývá zuřivý a šíleně hladový medvěd, který jde po vašich tatrankách nebo přímo po vás. I když víte, že u Berounky žádní medvědi nežijí. Atakdále.
Animal farm

Stany mě proto nezajímaly. Nikdy. Až do dneška. To mě totiž stany nadchly. (Ale nic to nemění na tom, že spát ve stanu už nikdy, fakt nikdy nehodlám).

Dost řečí okolo: nadchly mě stany od britské firmy FieldCandy. Odkaz na její web je tady. Něco podobného jsem ještě neviděla. A tyhle stany se mi vážně líbí. Pokud po podobném stanu zatoužíte, začněte ale pořádně šetřit. Ceny začínají na 265 librách a končí na 650 librách (to je v přepočtu 8 029 až 19 695 korun). Vybírat se dá zatím ze dvaačtyřiceti různých potisků, jejichž autoři jsou designéři a jiní umělci.

FieldCandy
Černý stan je nejmíň nápadný, nejjednodušší a nejlevnější. Stojí 265 liber. Na následujících obrázcích jsou pro změnu stany nejdražší za 650 liber. Jsou barevné,  veselé a zajímavé. Ani v jednom z nich bych ale nedoporučovala přespávání na technoparty, Czechteku a podobných kulturních akcích. Spolutančící by mohli mít obavy, že zkonzumovali víc omamných a psychotropních látek, než kolik si jich ve skutečnosti dali.

Jonathan Zawada

Philip Gatward

David Homer / Debaser


Můj velký favorit pro stanování v přírodě je tenhle travnatý stan za 395 liber. (V přepočtu je to asi 12 000 korun. Pro přesnou cenu si libry vynásobte 30.30, mně se to nechce počítat a jsem líná si na počítači najít kalkulačku). Stan s ovečkou na prvním obrázku je za 449 liber.

The grass is always greener

Skvělý je i stan s potiskem praskací  bublinkové fólie za 449 liber.

All wrapped up

A za stejnou cenu je i stan pro bydlenky a jiné milovnice sladkého domova. Jmenuje se Home Sweet Home.

Home sweet home

Na výlet kroužku ručních prací doporučuju patchworkový stan (zase za 449 liber)

Snug as a bug

Milujete sýr? Nebo myši? (449 liber)

Cheese please

A co říkáte tomuhle? (599 liber)

A Day in the Country

Stany vypadají dobře i nejen na první pohled. Jsou určené pro dvě osoby, vyrobené jsou z prodyšného a voděodolného materiálu, mají perfektně propracované zipy, zamknout se dají na zámeček s číselným kódem a uvnitř jsou i kapsičky na mobil nebo háček na pověšení světla. Firma zasílá stany i do České republiky a na Slovensko. Poštovné je 15 liber.

24 komentářů:

 1. jé :) já chci ten poslední :D měla bych sousedky -drbny sebou i na dovolené ;D

  OdpovědětSmazat
 2. Vtipné :-) Já bych si vybrala duhu, trávu, patchwork a sýr.

  OdpovědětSmazat
 3. naopak, ten zelenej určitě nedoporučuju, pokud budete stanovat v trávě, bude se vám špatně hledat (to samý s černočernym v noci:D)
  u toho halucinogenního si nejsem jistá, jestli by to poživatele vylekalo nebo spíš přilákalo, ale obávám se druhé varianty

  pragueneedsmorestyle

  OdpovědětSmazat
 4. Mě se nejvíc líbí ten ovčí.

  OdpovědětSmazat
 5. Stany jsou rozhodně krásné, nevím, jaký mají vodní sloupec (voděodolnost), ale trochu bych se bála, že na sebe upoutám příliš mnoho pozornosti a po návratu z pěší tůry nebo z festivalového areálu tam stan nebude a nebo bude vyrabovaný :D Protože když mám na takový stan, tak můžu mít uvnitř i něco jiného zajímavého (zámeček loupě-chtivého zloděje asi úplně nezastaví).

  OdpovědětSmazat
 6. Ten s ovcí je GENIÁLNÍ! Chci ho na příští výlet do Irska. Neprůstřelné maskování... ;-)
  Lucka

  OdpovědětSmazat
 7. To je dobrá sranda, zvlášť ten s andulkami (ale to bude především mou slabostí pro ptactvo všeho druhu). Obávám se ale, že designu byla věnována větší pozornost než užitnosti, a že při našem nedávném treku v chilském Torres del Paine by nám designový stan byl asi pěkně k prdu;)

  (Ano, měli jsme trapný vojenský maskáčový, zato nás nesežrala puma, ale věci jsme měli při konstantním mrholení mokré stejně, to zas jo;))

  OdpovědětSmazat
 8. Můj muž,kontroverzní tramp by asi tu nadsázku a ten nápad nepochopil,ale mne jako patchvorkářku se stan v tomhle duchu moc zalíbil.Jen bych v něm stanovala sama a manžel by se se mnou scházel až mimo kemp.

  OdpovědětSmazat
 9. tak nevím, co by na to řekl Jurek, každopádně v tom travnatém bych přežila s noblesou i škvory..

  OdpovědětSmazat
 10. Milý ježíšku, prosím patchwork :-)Akorát mám dojem, že v kempech ve Vyšáku, na Pískárnách nebo ve Zlatý Koruně by se to nesetkalo s pochopením :-)

  OdpovědětSmazat
 11. Ježišikriste, to je příšerný.

  OdpovědětSmazat
 12. Myslím, že pravá patchworkerka by to brala jako inspiraci a patchwork stan by si vytvorila sama. A ne jako trapne potisteny igelit, ale poctive sesity dečky z poradneho materialu.

  OdpovědětSmazat
 13. mazec ale myslím že na nějakým fesťáku by zmizel nejenom obsah stanu ale i stan samotný :-)

  OdpovědětSmazat
 14. No tak já jsem patchwokerka,ale sešít si stan by mne nenapadlo ani teď,když vidím,jak může být barevný stan krásný.Naimpregnovat kousky látek tak dokonale,abych tam nemokla při každém deštíku prostě nejde.Asi jste nikdy neskoušela impregnovat ušité dílo sama.Já jo.Kdysi bundu.Stejně to nebylo dokonalé.

  OdpovědětSmazat
 15. Nádherné. Mne by len bolo lúto, keby som musela zatĺkať skoby do dlážky, lebo deti by v tom chceli spať aj doma :) Veronika

  OdpovědětSmazat
 16. No to je příšernost :-) Tak možná pro děti na hraní, blondýna má asi poněku zvrhlý vkus:-)))

  OdpovědětSmazat
 17. Perfektní :)
  U mě vede Sweet dreams a ALWAYS ROOM FOR ONE MORE.

  OdpovědětSmazat
 18. Ano, to je skutečně můj sen si na spaní v lese (pokud tedy spíme ve stanu) vzít něco s potiskem sýra a myši.

  Vaše názory se mi líbí a shodujeme se, ale tohle je opravdu mimo.

  Účel stanu je poněkud jiný.
  Vzít si jeden ze stanů někam do kopců, kde se snažím být neviditelný, abych nerušil, nebo i proto, aby nikoho nelákalo mě v noci podříznout, tak se mohu spolehnout, že do hodiny je u mě veškeré okolí.

  Tohle mi připomíná, kritizování sportovních sandálů ve městě (s kterým souhlasím)...
  V tomto případě pro změnu zase vidím dámičku, která si do lesa vezme jehly a kostýmek.

  Naprosto mimo mísu

  OdpovědětSmazat
 19. Nemluvě tedy o tom, že pochybuji o perfektní funkčnosti a lehkosti.

  A za tu cenu?
  Tak za tu jsme si koupili pořádný kvalitní stan, 2 kvalitní spacáky a dostali se na dovolenou a zpět.

  OdpovědětSmazat
 20. Když si vybírám stan tak jsou pro mě důležitější parametry než to, jak ten stan vypadá - například vodní sloupec, rozměry, hmotnost (ano, nikdo se nebude zbytečně tahat na zádech se čtyřkilovým mackem, když může mít stan 2,5kilový) atd. Tohle mi přijde spíš tak pro lidi, kteří nerozumí tomu, k čemu stan je a jak se používá.

  OdpovědětSmazat
 21. LOOOOL stan na zamecek s ciselnym kodem, to me odbouralo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aneb to pripadneho zlodeje bezpochyby zastavi :D

   Smazat
 22. Jsou to krásný stany, ale příšerně nepraktický. Čím nápadnější, tím atraktivnější pro případného zloděje :) Aneb na vodu nebo na fesťák totálně nepoužitelný :DD

  OdpovědětSmazat