Jak se mi zjevil rok 89 v zimě léta Páně 2011

Tohle video mě zasáhlo a chci se o něj podělit. Je v něm všechno. Úcta, smutek, síla, vzpomínky i decentní vtípek na konec. Bez patosu, bez velkých slov, bez zbytečných frází. Jen prostě o Václavu Havlovi. A trochu taky o nás a o tom, že na sebe jako národ máme proč být hrdí.


23 komentářů:

 1. Ano....také mě to oslovilo, má to sílu. A ještě mne zasáhlo tohle: http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=726469#utm_source=atlasHP&utm_medium=newsbox&utm_content=position-5

  OdpovědětSmazat
 2. oba přízpěvky jsou pěkné, děkuji Veronika

  OdpovědětSmazat
 3. Dík! Kéž by nás jeho smrt zase spojila. Kéž bychom našli sílu se vzepřít tomu, co se děje dnes. Takhle si asi nikdo tu vysněnou demokracii nepřestavoval. Ale pořád věřím, že jednou pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
  Asi strašně plácám...

  OdpovědětSmazat
 4. .. vim že budu za svini, ale ve vší úctě, je to přehnané!!! totálně!!! jako státník naší zemi spíše ublížil .. sorry ..

  Terez

  OdpovědětSmazat
 5. Kdo osobně nezažil, nepochopí ... Dík za krásnou vzpomínku !
  A pro Terez ze 17:33 - uvědom si, laskavě, že nikdo není dokonalý. On opravdu spoustu věcí neměl původně v úmyslu, jen byl prostě ukecán "odborníky". Ale nechci se tady hádat o politice, to se sem právě teď nehodí.
  Ludmila

  OdpovědětSmazat
 6. Byl to člověk, který v roli prezidenta prezentoval zemi. A je rozdíl, pokud máme hlavu státu,kterou znají všude ve světě a mluví o ní s úctou a díky ní vědí, kde ČR cca vlastně je, a když máme hlavu státu, které se v zahraničí smějí a neberou ji vážně, protože si bere propisky ne zrovna vhodným způsobem, a mluví vždy tak, aby byl v opozici...
  V.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, protoze lezeni vsem do zadnice je prece znakem te spravne hlavy statu.

   Smazat
 7. Oba byli (jsou) pro naši zemi zlem. Nutným zlem. Bohužel. A to co se děje v posledním týdnu je přehnané, divné a s úctou mi to moc dokupy nejde. Ale to je jen můj názor. A já stále věřím, že jako člověk byl dobrý. Ale .. jsme divný národ .. nezdá se vám?

  Terez

  OdpovědětSmazat
 8. terez, kdyby nebyli vůbec, tak byste podobný názor nemohla říct nahlas, natož napsat.

  OdpovědětSmazat
 9. Terez, ne nezdá se mi, že jsme divný národ. Máme bohatou historii a mnoho osobností, na které můžeme být hrdí. Divní jsou jen ti, kteří to nevidí...

  OdpovědětSmazat
 10. Nejde o historii. Jde o povahu. Faleš, pokrytectví, přetvářka, alibismus ...

  T.

  OdpovědětSmazat
 11. Hmm.. Já jsem Češka. Nepřetvařuju se, nejsem falešná a pokrytecká alibistka. Ani moji přátelé a většina mých kolegů nejsou takoví a jsou to Češi. Za intrikářské pokrytce bych označila jen dva z mých kolegů. Jeden je Polák, druhá je Rakušanka. Vaše teorie je tedy dost děravá. To, že někteří mají špatné vlastnosti (většinou se o nich mluví ve zprávách), neznamená, že je takový celý národ.

  Přála bych Vám zažít pracovní morálku Chorvatů nebo Italů, nebo spolehlivost Poláků. Ti, se kterými jsem pracovala, nebyli schopní se domluvit ani spolu. Pracovní cesta se mi kvůli nim častokát prodloužila i o dva dny a stalo se i, že jsem jela zbytečně, a pak jsem se musela vracet. Přesto si nemyslím, že je takový celý polský národ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vadi ti, ze nekdo zobecnuje neco o Cesich, ale sama zobecnujes o Chorvatech, Italech, Polacich... trochu pokrytecky, lol.

   Smazat
  2. Laskavě si přečti ten příspěvek celý, pomůže to

   Smazat
 12. Nechci to paušalizovat, ale je to hořká zkušenost. Kdysi jsem bývala hrdá na to, že jsem Češka, ale to už dávno neplatí. A pořád si myslím, že Havel revoluci nezpůsobil, že byl jen a pouze nastrčená loutka která se hodila, že byl u toho, když Klaus rozfrcal republiku a že udělal spoustu věcí, které pro tuto zemi nebyly dobré. To že byl disident, to se jen pozérům hodí do krámu. Blbá propaganda ... byla je a bude ... ale nikomu svůj názor necpu .. a co se týká jiných národů, žila jsem ve vícero zemích Evropy a poznala celkem širokou škálu osobností .. srovnání mám ... ač nemilé ... nu .. nechme toho .. jak už jsem zmínila, věřím, že byl dobrým člověkem a to, co se spustilo BYLO přehnané .. lidmi .. Čechy .. prostě jsme divnej národ .. to mi nikdo nevymluví .. pozér nad pozéra ... T.

  OdpovědětSmazat