Boty pro botičkové fanatičky

Odkaz, který mi nechala na Facebooku Eva, jsem nikdy neměla vidět! Právě jsem totiž strávila půl večera nad botičkami. Ten odkaz totiž nebyl na  botičky obyčejné, ale na botičky... to budete koukat!

Aspoň já teda koukala a dělala velké ááách nad webem australské společnosti http://www.shoesofprey.com/, která chápe nás, fanatičky do bot. A tak přišla s moc zajímavým eshopem. Boty si v něm totiž samy vytvoříte. Je to jednoduché, zvládne to i průměrná blondýna.


Základní výběr nabízí dvanáct druhů bot od balerín přes sandálky až po kotníčkové boty  na vysokém podpatku. Pak si vyberete  výšku a šířku podpatku nebo klínku. A pak následuje další výběr. Podle střihu boty je možné zvolit třeba špičku kulatou, vykrojenou víc nebo míň,  jednoduchou nebo složitější, s mašličkou, kytičkou... Potom vyberete, jak má vypadat pata, jestli má být plná nebo mají mít botky  pásek kolem kotníku. Tenhle výběr se dá kdykoliv změnit.A nakonec nastává fáze časově nejnáročnější: výběr materiálu a barev. Je jich spousta. Semiš, kůže matná i lakovaná,  kůže hadí, hedvábí, chlupatina, třpytky, flitry. Barvy jsem ani nepočítala. Různé barvy a materiály se dají vybrat i pro podpatky, vnitřní stélku bot, lemování. A dokonce se dá změnit i barva zipů.Boty jsou ručně vyráběné přesně podle návrhu zákazníka a dělají se v evropských velikostech 31 až 49. K objednávce je prý možné připsat i to, jestli má být bota užší nebo širší, pokud nemáte klasickou nohu. Dodání by mělo trvat asi pět týdnů a poštovné po celém světě stojí 25 dolarů.
A teď ceny bot. Cena je vždy pevná, nezáleží na tom, jestli chcete botičky z hadí nebo obyčejné kůže. Začíná na 180 dolarech (3 420 korun) za baleríny a končí u 330 dolarů (6 270 korun) za kotníkové boty. To jsou sice ceny poměrně vysoké, ale zase za botu podle vlastního návrhu, z pravé kůže a navíc ručně šitou, mi to nepřijde jako suma přemrštěná.

13 komentářů:

 1. Tak to je vychytávka! To ukážu všem svým "botičkovým přítelkyním". Fakt pěkné:-)

  OdpovědětSmazat
 2. wow tak tohle vypadá víc než zajímavě!!:D:D na to se musím mrknout a pokud budou přijatelné ceny (včetně poštovného) ... wrrrr.. uvidím..^^

  OdpovědětSmazat
 3. I am in heaven, I am in heaven :-))))

  OdpovědětSmazat
 4. Takéto služby poskytujú aj na stránke svadobnetopanky.sk. Môžete si vybrať tvar topánky, výšku opätku, materiál a aplikácie buď z ich ponuky, alebo aj z Vašich vlastných materiálov či látky poslanej poštou. Dávala som si u nich robiť svadobné topánky a platila som tuším 85 EUR.

  OdpovědětSmazat
 5. wow, tak tohle je dokonaly. zacinam setrit na botky snu:)

  OdpovědětSmazat
 6. Dokonalost sama. :-) takové botičky musím mít. K.

  OdpovědětSmazat
 7. Ok, díky za odkaz. Službu jako takovou sice asi nikdy nevyužiju, ale aspoň si ve chvílách volna vyhraju (ha, ha) :)

  OdpovědětSmazat
 8. Teda to je úžasný! Budeš si tam něco objednávat? D.A.

  OdpovědětSmazat
 9. Krása, děkuji....ty blondýnko a znáš tyhle?
  www.irregularchoice.com
  asi ano viď? :-D

  OdpovědětSmazat
 10. A co takhle botičky poněkud podměrečné, konkrétně velikost 34, pro ženštinu starší 40 let a momentálně bez větších financí ? Už se mi nechce kupovat u Vietnamců nebo v dětském oddělení, kde se cítím už nějak nepatřičně ...
  Poradí mi někdo, prosím ? Ludmila

  OdpovědětSmazat
 11. Tak to je dost drsná stránka :))

  OdpovědětSmazat