Vyzkoušeno: Kónická kulma

Splývavé měkké nepravidelné vlny, které vypadají přirozeně. Přesně tohle umí kónická kulma. Hned, jak se tyhle kulmy objevily na českém trhu, musela jsem jednu mít doma. Ano, moje koupelna připomíná vybavením menší kadeřnictví. Ale jsou prostě věci, bez kterých se neobejdu, a kónická kulma patří mezi ně. Mám kulmu BaByliss Pro, podobné ale vyrábí i další firmy, třeba Wella, Remington a další. Pokud budete tenhle zázrak hledat v eshopech, najdete ho i pod názvy loknovač nebo loknovací kulma.

Pearl Wand

O co jde: Tahle kulma má oproti těm běžným zužující se tvar. V nejužším místě má průměr 13 milimetrů, v nejširším 25 milimetrů. Nemá klip či kleště,  které  vlasy přidrží. Přidržovat se musí rukou. A aby to nepálilo, má špičku, která se nezahřívá a navíc jsou v balení i chrániče prstů - jde o jakousi rukavičku na dva prsty. (Někteří výrobci přibalují ke kulmě návlek na prsty, jiní rukavici na celou ruku). K mé kulmě navíc patří i termopodložka, aby se dala odložit bez rizika, že si zničím nábytek).

Moje kulma se dá nastavit na teplotu od 110 do 200 stupňů. Na nastavovacím kolečku mám teplotu označenou číslicemi od jedné do 25.  Kulmu většinou nastavuju na třiadvacítku, mám tak pocit, že vlasy nedrtím tou nejvyšší možnou teplotou.

Použití je jednoduché: Vlasy prostě namotám na kulmu tak, aby u kořínku byla nejširší část kulmy a u konečků ta nejužší. (Samozřejmě to jde i opačně, ale mně se líbí, když jsou u hlavy vlny volnější než u konečků). Přidržím vlasy na kulmě prsty s ochrannou rukavičkou a počítám do pěti (čím déle se pramen přidrží, tím pevnější by lokny měly být, záleží samozřejmě na typu a poddajnosti vlasů).  Při kulmování měním směr, jakým vlasy namotávám, vypadá to přirozeněji, než kdyby byly všechny prameny natočené stejně. A je to. Po natočení většinou vlasy už nerozčesávám, jen je upravím prsty a nalakuju. Ani rozčesání kartáčem ale lokny nezničí, stačí je pak lehce promačkat prsty a vlasy se zase hezky spojí do loken.

Tahle kulma dokáže vytvořit vlny, které nejsou příliš pravidelné - vlasy tak vypadají daleko zajímavěji a přirozeněji, než když se natáčí na běžnou kulmu. Na dlouhých vlasech vlny postupně tíhou trochu povolují. Ale třeba protančenou noc vydrží v perfektním stavu a i druhý den vypadají pěkně.Lokny   

6 komentářů:

 1. Mám úplne stejnou akorát sytě růžovou. Kdyz pominu fakt, ze vypada na prvni pohled jak nejakej hodne kinky vibrator tak je skvělá, jak píšeš:-) hlavně jsem si všimla, ze mi ty vlny z tohohle i daleko dele vydrží!

  OdpovědětVymazat
 2. a můžu se zeptat kolik stala? vypada zajimavě...mě vlnky z kulmy moc nedrži a nevypadaj hezky:-/

  OdpovědětVymazat
 3. Stála nějak kolem patnácti stovek

  OdpovědětVymazat
 4. Mně se to zkusili prodat hned dva prodejci, jeden v Amsterodamu, jedna v Londýně, oba přísahali, že to vydrží do dalšího mytí. Nevydrželo ani do večera :(, což mne mrzí, protože ty lokny jsou roztomilé.

  OdpovědětVymazat
 5. No ty lokny na 1. obrázku pěkné, ale ty zbylé 2 obrázky mě dost odrazují.

  OdpovědětVymazat