Van Gogh. Nafukovací. Pro milovníky umění

Myslela jsem si, že už mě jen tak něco nepřekvapí. Ale tohle, tohle mě fakt dostalo. To není kýč roku, ale jeden ze žhavých kandidátů na titul Kýč století!

Upozornění: Následující text a především obrázky, by neměli vidět lidé s více než podprůměrně vyvinutým estetickým cítěním. Obrázky mohou způsobit bolesti hlavy, žaludeční nevolnost, deprese a tik v oku.

Nafukovací van Gogh

Kýč století stojí 576 korun. Pokud jste to nepoznali, je to replika obrazu Vincenta van Gogha. Je v ošklivém rámu. Celé je to nafukovací! A celé je to velmi "originálně" zabalené v plechovce.

Marně přemýšlím, kdo si tohle koupí. Nebo kdo je tak nepříčetný, že to někomu koupí. Tohle nafukovací zvěrstvo by si snad na zeď nepověsila ani lehce retardovaná a poloslepá vysloužilá cirkusačka, která prožila půl života ve střelnici a půl v maringotce.

Oficiální text prodejce: "Každého milovníka umění potěší pohled na krásný obraz. A co teprve na van Gogha. Nu a toto dílo, Hvězdnatou noc, můžete bez obav nafouknout a pověsit kdekoli!


 Nevíte co dát kunsthistorikovi k narozeninám? Nafukovací van Gogh ho jistě potěší! Nejen že bude doma mít jedno z nejzásadnějších děl moderního umění, dokonce ho nebude muset ani oprašovat. Stačí obraz vzít, dát pod sprchu, a je to! 


A k němému úžasu přivede nejen kunsthistoriky. Efektně zapůsobí na všechny umění milující lidi! Obraz je dodáván v originální plechové krabičce, takže se dá snadno vyfouknout a uložit. Něco takového doma rozhodně hned tak někdo nemá. Začněte svou sbírku umění právě teď!"

Prosím??? Zajímalo by mě, co bere autor textu. Zkusila bych to taky, musí to být síla.

Nafukovací van Gogh  se snad nemůže líbit ani člověku, jehož estetično atrofovalo v pěti letech po zamilování se do Šmoulinky. Dát tohle kunsthistorikovi k narozeninám, nedožiju druhého dne. Obávám se, že bych byla okamžitě defenestrována a kunsthistorik by z děsu nad tímhle paskvilem spáchal rituální sebevraždu.

Nafukovací van Gogh


Ano, tento "efektně působící obraz" mě opravdu přivedl "k němému úžasu". Na těle mi vyrazil ledový pot. A v noci se mi bude zdát o vkusně zařízeném obýváku, kterému vévodí nafukovací socha Michelangelova Davida postavená na umělohmotném ubrusu potištěném replikou výmalby ze Sixtinské kaple. Plastiková Mona Lisa na zdi vyvedená ve 3D se tomu bude tajemně usmívat. Jdu se zabít.  


16 komentářů:

 1. To je teda nevídaný "kousek". Kam na to chodíte? Až jsem se osypala. Budu si muset vzít nejmíň dvě tablety Zyrtecu. Snad ani v maringotce si to neumím představit.

  OdpovědětSmazat
 2. Chudák Van Gogh, ten se musí obracet v hrobě! Horší na tom celém je, že znám lidi, kterým by se to určitě líbilo. Ale za mě - FUJ!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Tohle videt Van Gogh, tak si ureze i druhy ucho a pro jistotu i vypichne obe oci.

  OdpovědětSmazat
 4. Hmm, je to teda hodně originální. Není mi jasné, jakou výhodu má nafukovací obraz oproti normálnímu obrazu a k čemu by ho člověk vlastně využil. Doma bych si ho vážně nedala. Napadá mě jen využití tak na dovču do stanu, tam bych si skutečný obraz nebrala. Akorát mi vadí, že ten nafukovací špuntík je na rámu zepředu!

  OdpovědětSmazat
 5. Jo, ten špunt na rámu zepředu je na tom nejoriginálnější :-D :-D :-D Do plechovky bych narvala i toho, kdo to vymyslel...

  OdpovědětSmazat
 6. Nemůžu se rozhodnout,jestli je to vtipný, anebo spíš k pláči :)

  OdpovědětSmazat
 7. Já bych si to vzala na koupaliště místo matračky:)pokud je to mrňavé, tak aspoň pod hlavu:)

  OdpovědětSmazat
 8. To je geniální. Velmi perverzním způsobem, ale geniální. Nemají i nafukovacího Bruegela? Nebo třeba Vor Medúzy v podobě bazénku? To by bylo boží.

  OdpovědětSmazat
 9. to je šílenost, teď budu mít noční můry, hnus jeden fialovej ( tedy vlastně modro-zlatej)

  OdpovědětSmazat
 10. :D:D:D němej úžas je určitě na místě...

  taky mě napadá použití jedině k vodě...třeba v tom chladit flašky, aby vám po vypití bylo jednou, jakej kýč to s sebou máte

  pragueneedsmorestyle

  btw. vyskakuje to aspon z tý plechovky jako čertík?)

  OdpovědětSmazat
 11. Tak tohle je bomba! Kam se hrabe mimibazar, tvorenicko, batika a bydlenicko dohromady. Ja dokonce jednu kunsthistoricku znam. Je to jemna a distingovana dama, ktera ma vytribeny vkus beze stopy snobismu. Predstava jak toto otvira pod stromeckem... no to si nedovedu predstavit, vazne ne.
  Neni to ani vtipne, jakakoliv nadsazka tomu chybi. Je to mineno vazne!

  OdpovědětSmazat
 12. Ač s Vámi v jiných článcích, co se kýče týká, musím souhlasit, zde se domnívám že jste na chvíli zapomněla na nadsázku a smysl pro humor. Ač se jedná v zásadě o kýč, pevně věřím že jde o humor a osobně bych si to jako postmoderní ujetou věc koupil. Třeba k vodě :). Příklad z trochu jiného soudku. Když jsem před pár lety navštívil v Los Angeles Getty Center (což je jedno z nejkulturnějších míst kde jsem se ocitl), tak v jejich obchodě mezi spoustou uměleckých knih byla k nalezení i akční figurka právě Van Gogha s oddělovacím uchem. Ano byl to kýč, ale hlavně to byl fór. To stejné shledávám zde. Možná jsem optimista :)

  OdpovědětSmazat
 13. už dloho jsem tak neslzela smíchy. To musím mít! :-D

  OdpovědětSmazat
 14. uznávám, že jsem zvrácená, ale jako součást nějaké intošské hospody si to umím představy. Rozměrné bílé zdi, na nich soubor top of art - nafukovací a všude okolo dým levných cigaret, zvětralé pivo a snaha okouzlit holku blbejma kecama s panickou hrůzou se jí dotknout.

  OdpovědětSmazat
 15. a znáte skládací plastové vázy? www.lavidacz.cz nafukovací Van Gogh, je samozřejmě lepší. to překročilo hranici kýče do geniality. kde se to dá koupit? a mají i jiné autory?

  OdpovědětSmazat