Tak jsem si koupila Krause

Tak jsem si koupila Krause. Tedy časopis, jehož tváří a spoluautorem je moderátor Jan Kraus. A tak nějak nevím, jestli si ho koupím i příště.Zatím jsem neměla čas přečíst všechny články, takže to bude o prvních dojmech. A u mně teda o lásku na první pohled rozhodně nepůjde.

Měsíčník zaujme mezi ostatními časopisy v trafice na první pohled. Má výraznou obálku a velmi výraznou a neobvyklou grafickou úpravu.Časopis má 162 stran. Po prvním prolistování jsem měla pocit, že jsem si koupila reklamu obalenou pár články. Reklamních stran je totiž 25. K tomu je dalších deset stran rubrika Koukejte, která vždy na jedné stránce představuje jeden výrobek: Třeba vycpaného ptáčka za 17 tisíc korun, silikonový prsní implantát, kondomy nebo digitálky za dva tisíce korun. Výrazná grafická úprava taky ubírá prostor - semtam je celá stránka zaplácnutá kouskem textu zvětšeným na maximum nebo vykřičníkem. Jedním. A k tomu obsah, editorial a tiráž zaberou dalších šest stran. Anketa "Co mě sere a žere" je o šesti vesměs hereckých hlavách na sedmi stranách. Na čtení a koukání toho opravdu moc není.No, když jsem u toho koukání: počet nahých a polonahých žen v tomto čísle: třináct (dámu v nepadnoucím prádle jsem mezi ně nepočítala). Počet nahých mužů: jeden, ale i s varlaty.A o čem Kraus vlastně píše? Časopisem několikrát prolne už dávno vyčpělé téma Klaus a chilská propiska, je tady otevřený dopis vyzývající prezidenta, aby vrátil ceremoniální pero a abdikoval, v anketě všichni odpovídají, že je žere politika, několik stran zabírají fotomontáže (opět prezident Klaus, tři kusy, jednou z toho s hrotem plnícího pera), obsáhlé materiály se věnují fikci krvavého listopadu 1989 nebo tomu, zda jsou Češi odvážní atakdáleatakdále.
 V časopisu jsou o rozhovory, třeba mnohastránkový dvojrozhovor Fischer for President? s bývalým premiérem a jeho ženou, nebo další s brankářem Petrem Čechem. Rubrika Sexování je o sexu a navazuje na ní jakási galerie 22 let sexu, která představuje více či méně oblečené lektorky tantry, sexkoučky  nebo umělkyně zabývající se pornem či erotikou. Aby toho nebylo málo, další rubrika Kočky ukazuje (zřejmě asi umělecké) fotografie nahých cizinek, které mají v klíně namalovanou českou vlajku. Modelky autor postavil před dveře, pod kterými se táhnou kabely, nebo před zeď se zásuvkami. Mně to moc jako umění nepřijde.No a pak jsou tady takové ty klasické stránkomixy, jaké známe z Elle, Marie Claire nebo Maximu,  tedy fotka plus krátký text krát šest, a to pod hlavičkou kultura (knížky, desky, festival, divadlo), nebo pod hlavičkou termix - který představuje třeba tácky pod šálky  Louis Vuitton, kolo, domeček pro kočky, radiátor nebo obchod s potřebami pro psy.A nakonec nahá žena! Tedy seznamka. Na jedné straně je fotka svobodné pětatřicítky i s údaji o její výšce, váze a velikosti oblečení, na následující straně je seznámeníchtivá dáma zcela nahá a píše o sobě, že má ráda Jana Krause a nemá ráda šovinisty. Pokud se s ní chcete seznámit, pište na adresu redakce.A to by tak po prvním prolistování bylo asi všechno. Nenašla jsem jediný článek, který by mě posadil na zadek a donutil mě přečíst ho bez dechu od začátku až do konce. Celý tenhle časopis mi přijde jako zbulvarizovaný Respekt, nebo zintelekuálněný Blesk.  Nějak bych čekala o trochu víc vtipu a nadhledu, o něco míň nahatých bab, o dost míň politiky a o hodně míň reklamy.

16 komentářů:

 1. Díky za ušetřené peníze, přesně takovýhle časák bych si nerada koupila.

  OdpovědětVymazat
 2. Koupila jsem a celkem s tebou souhlasím, plno nahých "bab", plno reklamy a většina článků klouže jen tak po povrchu. Očekávala jsem humor a sarkasmus - a je ho tam minimálně. Škoda.

  OdpovědětVymazat
 3. „zbulvarizovaný Respekt, nebo zintelekuálněný Blesk“ brr :/

  OdpovědětVymazat
 4. Ačkoli u mě nejspíš nehrozilo, že bych si koupila něco s pomalovaným Krausem na obálce, přesto díky. Do not want.

  OdpovědětVymazat
 5. Dík za článek, ušetřilas mi peníze. Chtěla jsem ho koupit cestou z práce, ale zrovna mi jela šalina a čekat na další jsem nechtěla.

  OdpovědětVymazat
 6. já si ho koupila. 8 stran o tom co o Ivetě Bartošový napsal bulvár za poslední roky je výživnejch. Rozhovor s Marsou Kocábovou naprosto nuda o ničem. Jako zakrvácený strany s krvavýma šmouhama jako od prstů s článkem o tý český odvaze sou vyloženě nechutný. Povídka Ivana Krause jako bonus. Už nikdy víc!!!!!

  OdpovědětVymazat
 7. souhlas, nahotinek je dost v rexlexu, tohle by se mi teda nelíbilo....když se budu chtít koukat na nahý kočky (ale aspon fakt pěkný), sáhnu po maximu, kterej má ovšem i zábavný články

  pragueneedsmorestyle

  OdpovědětVymazat
 8. K Maximu: Vám se opravdu líbí ty fotoshopový figuríny? Mám rád ženské akty, ale tohle prostě nemá s krásnou ženskou z masa a kostí nic společného. Čímvíc se používá fotoshop, tím víc mám rad znamínka, čmouhy, jizvy, normální prsa, která nevypadají jako dva nafouklé balóny, prostě něco lidského a nedokonalého.

  OdpovědětVymazat
 9. no popravdě maxim mam docela ráda...a líbí se mi, že tam maj ženský s pořádnejma prsama, ne ty vyhublý modelíny....jestli je ovšem nedofukujou photoshopem, to je jiná...ale popravdě, všechny! lifestyly retušujou, a hodně, si nevybereš

  OdpovědětVymazat
 10. Prolistovala jsem při čekání na kasu v krámě, vytřeštila oči na závěrečnou nahou babu, nevěřícně zakroutila hlavou nad obsahem i cenou a odložila zpět. Nevermore! aneb přežije Kraus rok 2011? (A to má přitom narozky ve stejný den jako já a Napoleon :-) tudíž jinak ho mám, kluka ušatýho ráda, někdy je i ftipnej..

  OdpovědětVymazat
 11. Tak já jsem samozřejmě netvrdil, že mám rád fotky žen z jiných lifestylů. Preferuju akty uměleckých fotografů. Troufám si ale říct, že je velký rozdíl mezi fotkami v lifestylech a fotkami v pánských lifestylech jako je Maxim a ta míra retuše v Maximu už připomíná spíš komix. K těm prsům: jako téměř každý muž, i já má rád velká prsa, ale problém je v tom, že silikonová prsa vypadají málokdy přirozeně. Vzniká tak známý kult nemožné fyzické krásy, kdy ideálem je 50.kilová blondýna s prsama, která by slušela spíše 90.kilové matroně. A v tom případě už raději preferuju hubenou holku, která prsa téměř nemá. Typickým příkladem budiž obálka listopadové Maximu, (viz google)umělina až k zblití.

  OdpovědětVymazat
 12. přiznávam, že se mi min. posledního půl roku nedostalo žádné nové číslo do ruky, tak nevim, jestli ted nezačali nějak víc retušovat=)
  tenhle trend je přehnanej a při přehnání "nafouknutí" je odpornej...když pak ty holky nemaj soudnost a nechaj se nafukovat dokud skoro neprasknou, jejich blbost

  OdpovědětVymazat
 13. Já si Krause koupila plánuju si ho koupit i příští měsíc. První, co mě zaujalo, bylo provedení toho časopisu. Tuhá obálka, která se hned nezmačká, neroztrhá. Ad k článkům. Některý slabší (Bartošová apod.), některý poměrně zajímavý. Nevim přesně, v čem vám tak hrozně vadil článek o český odvaze, mě to přišlo jako pár názorů nečechů, který o češích něco málo vědí a jejich povídání má hlavu a patu. Co se týká nahejch ženskejch a chlapů, uznávám, nemuselo toho tam bejt tolik, některý články s nahotinkama (a nahotinem:)) jsem taky úplně nepobrala. Stránky Koukejte se mi naopak líbily, to neni o tom, abyste si to všechny šli hned koupit, ale takový zamyšlení, něco bylo i docela vtipný nápad..., neberte to tak úzkoprse... A asi pětistránkový rozhovor s Fisherem? Konečně! Všechny ty magazíny Dnes, který s nim udělaly rozhovor na dvě stránky, mě teda fakt neuspokojily. Takže, protivná blondýn(k)o, čtu Tvůj blog už asi třetí den (díky MP:)), některý články se mi líbí, některé méně, ale s timhle poprvý skoro vůbec nesouhlasim. Asi si další číslo fakt koupim a pak podam report.)
  Báří Bagdaléna.

  OdpovědětVymazat
 14. Omlouvám se za chyby:-/
  B.B.

  OdpovědětVymazat
 15. Nejlepší časopis je čilichilli, doufám že to píšu správně... doporučuji!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jo. I když už taky není, co býval...

   Vymazat