S krabicí do krabice


Koupit krabici papírových kapesníků je fakt problém. Aspoň pro mne.  Záleží mi totiž na tom, jak vypadá. U papírových kapesníčků v balení po deseti v balíčku je mi to fuk, ty prostě hodím do kabelky, kde nejsou vidět. Ale ta krabice... Tu totiž mám v obýváku a po ruce. A tedy na očích. A ty krabičky, které se prodávají, mi vůbec, ale vůbec neladí k zařízení obýváku. A některé jsou navíc ještě fakt hnusné. A tak vždycky stojím před regálem a hledám, která z krabic mi nebude způsobovat osypky, když jí strčím do police ve skleněném konferenčním stolku.

Nedávno jsem kdesi ale objevila docela chytrý fígl, jak ty ošklivé a většinou zběsile barevné krabice schovat. Stačí je strčit do krabice. Moje malá domácí kapesníková tragédie bude mít happyend!

Tyhle krabičky mají většinou vysouvací dno nebo boční stranu, aby se do nich celá krabice s kapesníčky dala jednoduše vložit. Vyrábějí se ve velikosti pro oba druhy nejčastěji prodávaných krabiček s kapesníky, s obdélníkovým i čtvercovým dnem. A některé jsou vážně docela pěkné.

Tuhle nerezovou si dovedu představit v moderním minimalistickém interiéru. Nebo v koupelně.
Následující dvě barevné můžou vypadat hezky v místnosti laděné do stejných barev.
Puntíková

Ručně malovaná krabička na kapesníky


Konzervativnější a elegantnější hnědá pro milovníky přírodních materiálů.

Mořená na kapesníky


A tahle taky není špatná, pokud bude jako doplněk černobíle laděné místnosti, která nebude přeplácaná do kýčovita.  

Krabička na papírové kapesníky

A růžová pro blondýnky a do holčičích pokojíčků. 


Krabička na kapesníky s kytičkou 


Existují ale taky krabičky na kapesníky ošklivé, děsivé až strašlivé. Tahle je z textilu.

Následující dvě jsou také z textilu. A ještě vtipné. Lidé s mimořádným smyslem pro humor mohou mít krabičku stejnou, jako mají doma gauč. Ale jo, do domečku pro panenky dobrý - bez těch kapesníků, prosím! Poznámka - ty dva polštářky na gaučíku jsou v ceně.

POTAH NA PAPÍROVÉ KAPESNÍČKYPOTAH NA PAPÍROVÉ KAPESNÍČKY


A tady je krabička na kapesníky pro lidi dezorientované a trpící silnou ztrátou paměti. Pro ty, kteří neumí anglicky, navrhuji vytvořit bíle lakovanou tabulku s překladem, kterou umístíme ke krabičce.


A to nejlepší na konec. Krabičky upletené z papíru.

krabičky na papírové kapesníky

Když tak na ně koukám, tak ta moje třicetibarevná papírová krabice s nápisem Zewa přes celý bok není ani až tak moc ošklivá.

7 komentářů:

 1. Jojo, tyhle krabičky jsou výborný nápad! Poprvé jsem to viděla v seriálu Terapie, kde má Roden právě tu dřevěnou... Možná, že k ježíšku si nějakou pořídím. Ale rozhodně ne ty "pletené" hrůzy...

  OdpovědětSmazat
 2. Já mám krabičku na krabici už asi 6 let, nějaká, co se tváří jako ratan v kombinaci s drátem. Zakoupeno kdysi ve vietnamské tržnici. Jinde jsem nic podobného neviděla:-)

  OdpovědětSmazat
 3. A já pořád ještě používám malé látkové kapesníky s hezkými vzory, doma i uvnitř. Samozřejmě vždycky vyprané. (při představě, jak někteří občas vytahují použité kapesník, se mi zvedl žaludek).
  Vypadá to romanticky.

  OdpovědětSmazat
 4. Ty " gauče" jsou příšerné teda :) Nejvíc se mi líbí ta bílá se zelenými puntíky :) Tu bych na stolku klidně snesla :)

  OdpovědětSmazat
 5. Hm, tak mně se právě líbí obměna, když můžu mít pokaždé jiný vzor na krabici, jiný tvar krabice atpod. Nebavilo by mě koukat na stejnou krabici (ať už kovovou nebo dřevěnou) např. 6 let jen proto, že by vzor na papírové krabici neladil do detailu s okolím pokoje. Jak se říká, co člověk, to názor.
  Jinak děkuji za Váš blog, pište prosím dál, bavíte mě.

  OdpovědětSmazat
 6. Mať tak vaše problémy... Mne v obývačke nič neladí k ničomu... A myslím si, že používanie takých vreckoviek je ekonomické a ekologické plytvanie..

  OdpovědětSmazat
 7. Blondýnko, škoda, že jdu tak pozdě: http://www.etsy.com/listing/70698005/whale-tissue-holder-cyan-ships-december

  OdpovědětSmazat