Podezřelé eshopy

Sdružení Spotřebitel.net dnes zveřejnilo seznam eshopů, na jejichž "podnikání" se množí stížnosti. Nejčastěji si zákazníci objednají zboží, zaplatí ho a už neuvidí ani zboží ani svoje peníze. Podrobné informace jsou tady i s kompletním seznamem tak, jak ho vydalo sdružení.

Trochu jsem na ty eshopy mrkla.

Tak napřed ty, které v tuto chvíli nejsou funkční. Jejich webové stránky buď neexistují vůbec, nebo jsou mimo provoz, případně "v údržbě"

AdShop.cz, www.megamobil.cz, www.autonavi.cz, applevyprodej.cz, www.slevoelektro.cz, www.eshop-galanterie.cz, www.eshop-knihy.cz, www.skutecneslevy.cz, www.galerie-korunka.cz, eshop.linie 3000.cz, sekáček Fešáček na adrese fesacek.cz,  www.orionelektro.cz, 


Když zadám do prohlížeče adresy Rajnakupu.eu a www.eshop-minimarket.cz, pokouší se mě to přesměrovat na www.eshop-rychle.cz/eshop-galanterie. Ten ale není v provozu.

Podobné je to už u funkčního Knizkarna.cz a Nejlevnejsiknihkupectvi.cz. Jde o eshopy stejné firmy na různých adresách. I graficky jsou si weby velmi podobné.

Dovozovezbozi.cz funguje, jen nechápu jak. Nabízí totiž dopravu zdarma po celé ČR. Jenže o pár stránek dál provozovatel vysvětluje, že zboží nezasílá na dobírku, protože zboží expeduje z HongKongu. Hmmm. Mně to spíš připadá, že pán si nechá zaplatit na svůj český účet za zboží, které možná objedná a možná taky ne, od nějakého prodejce za pár šupů v Číně. Ale třeba jsem jen zbytečně podezíravá...Hlidaneceny.cz - tak tady šlo asi o eshop Hlidameceny.cz. Ani jedna z adres není funkční

Ladies Fashio.cz - má jít pravděpodobně o LadiesFashion.cz. Eshop funguje, na první pohled nabízí mírně předražené zboží čínské provenience, které se dá koupit levněji od padesáti osmi prodejců třeba na Aukru.
Inostyle.eu je takový prapodivná eshop s texty střídavě českými, německými a anglickými. Nikde jsem nenašla kontaktní telefon, adresa eshopu je v Německu. 

www.kup-to.eu je v provozu. Nechcete třeba mobil značky Huawei? Mimochodem, hned první Nokie, na kterou jsem klikla, stojí o pětistovku víc, než  v jiných eshopech. A to se vyplatí.www.helbea.cz je slevový portál, který už prorazil i do českého zpravodajství jako neseriózní. Podle všeho neplatí firmám, na jejichž služby prodává vouchery. Takže zákazníci místo ušetřených pár korun a pár korun naopak přijdou. Většinou si prý můžou s vouchery maximálně tak vytapetovat, protože je firmy odmítají přijmout. Více třeba tady

petr-stepanek.eu - tenhle eshop je stále v provozu, na první pohled nepůsobí nijak podivně. Jenže v obchodních podmínkách je třeba to, že platit za zboží se musí jedině předem. 

Na seznamu podezřelých eshopů jsou ještě tyhle:

eshop.trafikadvd.cz
www.nakupzdomu.cz - hračky, boty, tonery, krmivo pro zvířata. Mají všechno!

www.aminomeal.cz - tak na téhle adrese jsem žádný eshop nenašla, jen texty třeba o oblečení do fitka nebo o posilování pánevního dna. Ale možná jsem jen špatně hledala.
www.ratanshop.eu, který nikde neuvádí adresu, jediné, co se mi podařilo při zběžném pohledu najít, je informace, že působí zřejmě v Brně. Stránky jsou v provozu
metrix-group.webnode.cz prodává jediný produkt - proslulý Kosmodisk. Takže tenhle eshop nás nemusí zajímat, že?

Inostyle.eu je eshop se sídlem v Německu, popis zboží je v angličtině a ceny v eurech. Pokud si budu objednávat stoajcí lampu nebo křeslo, určitě ne odsud. Celé to působí na první pohled jako hogo-fogo šmelina www.SpravnaProdejna.cz - správňáci ze Správné prodejny jsou prý úplně nejlevnější na trhu. Firma má adresu v Brně a žádný kontaktní telefon.

4 komentáře:

 1. Článek jsem četla s jistým napětím, čekám několik balíčků a uff, naštěstí žádný z uvedeného seznamu. Jinak při vybírání e-shopu se řídím jednoduchým systémem - pokud do minuty nenaleznu konkrétně uvedené dodací a platební podmínky a úplnou adresu a kontakt na dodavatele, stránky zavírám. Klery

  OdpovědětSmazat
 2. Taky vám slovo sekáček (použité ve smyslu sekáč s dětským zbožím) evokuje kuchyňské náčiní? A "dětský sekáček" toto náčiní na sekání dětí?

  OdpovědětSmazat
 3. ty brďo, projet všechny ty eshopy, to muselo dát práce... Dupr článek, dík Bloncko :-)

  OdpovědětSmazat
 4. no jo....pan co dorucuje zdarma ale vlastne nedorucuje :D taky dovedu stahnout fotky z ebay-u, naskladat ich na stranku a tvarit sa jak e shop :D a pak to primo z toho ebay-u objednavat :D no jo..pan je mazany :D

  OdpovědětSmazat