Najdi deset rozdílůPodívejte se na obrázek vlevo, teď na obrázek vpravo, a teď zase na obrázek vlevo. (Po rozkliknutí se obrázky zvětší ) Co vidíte? Nadšené lidi, kteří si vybělili zuby. Podívejte se znovu pozorně vlevo a pak znovu pozorně vpravo. Jaký je mezi těmi lidmi rozdíl? Ti vlevo si vybělili zuby bělící tužkou White Smile, ti vpravo bělícím gelem Plus White (který je podle autora textu jednou bělicím gelem a jednou zas tužkou, to asi podle toho, jestli po sobě zrovna přečetl to, co kopíruje odjinud).  

Najdete mezi stránkami propagujícími dva různé výrobky deset rozdílů?

Ani jeden z nabízených produktů bych si nekoupila. Stránky, které je propagují, působí všemožně, jen ne seriózně. 

Když pominu fakt, že dvě stránky propagující dva různé výrobky jsou (jistě jen náhodou) graficky totožné a dokonce obsahují stejný text, hodně, ale opravdu hodně, mi vadí využívání nefér prostředků pro podporu prodeje. Třeba ten nenápadný pokus vsugerovat zákazníkovi, že světové celebrity mají bílé zuby díky tomuhle přípravku. Nebo reklamní video s titulkem Zpravodajství. Nebo třeba ti spokojení zákazníci, o kterých už jsem psala. Všichni jsou samozřejmě vymyšlení. 

Tak třeba Zdenka a Oldřich. 
  

Ve skutečnosti jsou to kolegové.  Paní Věra taky nebude paní Věra. 

 

A nakonec Eliška. Na její fotku narazíte na internetu na každém kroku. Jenže se samozřejmě nejmenuje Eliška. Nejčastěji se objevuje pod jménem Rebecca. 


A nakonec ceny. Bělící tužka stojí 590 korun. Cenu bělícího gelu zjistíte až potom, co do formuláře na stránce vyplníte svoje jméno, adresu, telefon a další údaje. Ale jako jméno a příjmení to vzalo Protivnou blondýnu, takže vím, že cena je 890 korun. A to mi tedy jako výhodné opravdu moc nepřipadá. Zvlášť v souvislosti s celou tou prapodivnou reklamou mi to přijde jako předražený šmejd. 

5 komentářů:

 1. mě by hrozně zajimalo jak na to jako přijdeš...jak jako naraziš na skutečné fotky těch lidi:-O to prohledaš každou seznamku a stranku nebo co:-O? si fakt dobra...a tyhle věci na zuby je akorat udělaj hrozně citlivý a rychle se kazici

  OdpovědětVymazat
 2. tuším, že google, alebo ktorý vyhľadávač ponúka službu vyhľadania podobných obrázkov.

  OdpovědětVymazat
 3. máš opravdu super blog, vždycky se těším na nový článek jako malé dítě na čokoládá :-D

  OdpovědětVymazat
 4. falešné reklamy jsou na internetu na každém kroku. a je opravdu odporné jak si tihle lidé vezmou profily jiných lidí a představují je jako někoho jiného. já vidět svu fotku v nějaké internetové rekamě, kdeby mě představovali jako např. macelku, asi bych to nevydržela a okamžitě se snažila tu stánku zlikvidovat... děs. a pokud chce někdo mít bílé zuby, hold si bude muset našetřit a zaplatit si vybělení u zubaře, to mi příjde jako jediná relativně možná alternativa.

  Jinak.. tahle stránka je super ;)

  OdpovědětVymazat