Mám v pračce černou ponožkovou díruTéměř pokaždé, když peru ponožky, zmizí mi v pračce nejmíň jedna. Jsem si naprosto jistá, že do pračky dávám sudý počet ponožek. Z pračky ale vyndám o jednu míň. A prý to tak mají všichni.

Existuje spousta teorií, proč pračky žerou ponožky. Existují dokonce téměř vědecké rozbory, proč se to děje. Někdo to svádí na trpaslíky, kteří si z ponožek vyrábějí oblečení. Jiní si myslí, že za mizením ponožek v domácnostech je Zášupšák domácí, skřítek, který v domácnostech schovává věci.

Zášupšák domácí

Zášupšáka mám doma taky, obvykle mi ale schovává klíče od auta, doklady, sluneční brýle nebo dokumenty, které ještě včera byly přesně na tom místě, kde bývají vždycky. Jen je přes noc tahle mrcha někam přemístila. Ponožky mi Zášupšák nepřemisťuje. Nikdy už totiž tu druhou, co mi chybí do páru, nenajdu. A pokud vím, Zášupšák  věci nelikviduje, jen schovává tak, aby vypluly na povrch ve chvíli, kdy už je nehledám.

Mluví se i o tom, že výrobci praček umisťují za zadní kryt speciální zásuvku, ve které se ponožky zmizelé při praní shromažďují. Koukala jsem se několikrát a fakt pořádně, ale moje pračka ji tam teda nemá. Asi mi ji zapomněli namontovat.

Další teorie rovnou přiznávají požírání ponožek pračkami a jiné jdou ještě dál a přiklánějí se k tomu, že jde o cílené únosy ponožek mimozemšťany.

Nevěřím tomu. Mám totiž ohledně navždy mizejících ponožek naprosto jasno. Jde o komplot výrobců ponožek a výrobců praček. Výrobci ponožek posílají na účty výrobců praček vysoké částky. Za to výrobci praček montují do bubnů miniaturní černé díry, do kterých se vejde právě jen jedna jediná ponožka. Při praní se černá díra zatím neobjasněným způsobem aktivuje, vcucne ponožku a přemístí ji kamsi do vesmíru. Zisk tak mají nejen výrobci praček, ale hlavně výrobci ponožek.

Podle mých informací navíc výrobci praček za intenzivní podpory výrobců ponožek vyvinuli novou pračkovou černou díru, která umí během pracího procesu detekovat ten pár ponožek, u něhož je jeden z kusů děravý. Černá díra pak pohltí výhradně ponožku druhou, neděravou. Cílem je dokázat, že rozšiřující se zvyk zákazníků kupovat víc párů stejných ponožek najednou, je naprosto k ničemu. Lichou děravou ponožku, která po útoku pračkové černé díry zbude, totiž pak stejně vyhodíme. Takže jakákoliv snaha mít víc stejných párů a liché ponožky používat jako rezervu, je marná.

Konec článku, musím ze sedmnácti různých lichých ponožek vytvořit aspoň jeden přijatelný pár, jinak zítra nemůžu vyjít z bytu.

     

9 komentářů:

 1. hmm, ta potvora nebo jich bude asi i víc, májí u nás taky trvalé bydliště:-( a navíc, prala jsem bundu s ,,pracími míčky,, vložím 3 vyndám 1, tak asi někde hrají tenis

  Veronika

  OdpovědětVymazat
 2. no konečně vím, proč se nám ztrácej ponožky. A že nemám kupovat prací míčky, aby si Zašupšáci neměli s čím hrát :-)))

  OdpovědětVymazat
 3. Tady platí asi teorie časového posunu. :-D Při uložení ponožek do tzv. ztrátového prostoru (například automatické pračky) se ponožka v časoprostoru posune buď směrem do budoucnosti, nebo do minulosti. V případě posunu do budoucnosti se ponožku podaří najít po uplynutí času, o který byla ponožka do budoucnosti posunuta. V případě posunutí ponožky směrem do minulosti je nález ponožky záležitostí archeologického výzkumu. Těchto ponožek se podaří najít minimálně, neboť vzhledem k materiálu ponožek není možné předpokládat jejich možnost zkamenění, či jiného způsobu uchování.

  OdpovědětVymazat
 4. Znám, znám!! Já už mám plnej pytel "jednoponožek" a pořád čekám, kdy ty "dvojky" někde a někdy vyplavou na povrch - samozřejmě marně. A kdyby jen z pračky..mně se tento týden ztratila ta hezká huňatá ponoženka na spaní - prokazatelně byly vedle postele obě - a už nejsou. Prohledáno, prohrabáno všude okolo - nic. Zašupšák řádí všude (důvěrně ho znám už několik let, měly jsme ho v práci, dík za připomenutí:-)

  OdpovědětVymazat
 5. Je nás doma pět a to znamená 10 párů ponožek za dva dny a 35 párů ponožek za týden. Na liché ponožky jsem si obstarala druhý prádelní koš. Kamarádka před nějakou dobou poradila trik. U koše, do kterého se dává špinavé prádo, máme krabičku se spínacími špendlíky. Každý, kdo nese ponožky do prádla, je POVINNEN je sepnout. Ponožky nejen že pračka nesžere (asi jí nechutnají špendlíky), ale ještě se ušetří na kolíčkcích na prádlo, protože k věšení nejsou potřeba. Ne vždy se sice zadaří, ale už to není tak strašné, jako dřív...

  OdpovědětVymazat
 6. ztracené ponožky naštěstí trápí jen mého přítele, já ponožky neosím vůbec, nosím jen sukne, takze peru halvne puncochy a podkolenky a ty se tak snadno neztrácejí... a když už se ztratí, priznávám ze je to mojí vinou...
  hedvika

  OdpovědětVymazat
 7. Přikláním se k tajné schránce v pračce, možná i té čérné díře, za předpokladu, že se ponožky časem vrátí. A to přesně 3 dny po té, co tu pozůstalou vyhodím, protože jsem přesvědčena, že její sestra se už nikdy nevrátí.

  OdpovědětVymazat
 8. nene, ponožky kradou trolové a berou jen levý :D

  OdpovědětVymazat
 9. V skutočnosti je to tak , že pôsobením odstredivej sily vzniká medzera medzi bubnom a krytom , cez ktorú prejdú menšie kusy bielizne a dostanú sa pod bubon práčky. Neskôr skončia v odtokovej rúre.

  OdpovědětVymazat