Krásné staré dámy (a pánové)

Tohle se pro mě nehodí, na takové oblečení už jsem stará, to si vzít nemůžu, ženský v konzumu by se mi smály. Přesně takhle reaguje moje babička, když se jí snažím vnutit svetřík v pudrové růžové barvě nebo divoký (překlad: dvoubarevný) šátek. Jestli to máte doma stejně, následující fotky musí vaše babičky vidět.

Úplně náhodou jsem narazila na http://advancedstyle.blogspot.com/ Moje reakce byla okamžitá:  rozšířené oční zorničky, údivem otevřená pusa a v hlavě mi znělo: ááááááách, to je krása. Na tomhle webu bych bez problémů mohla strávit celý víkend.

Blog se zaměřuje na nádherné staré dámy a pány, kteří mají neuvěřitelný styl a šmrnc. Dobře, někdy je to trochu přeplácané, ale vždycky se raději podívám na babču  do bezvědomí přeplácanou, než na babču v klasické české uniformě pro dámy nad pětašedesát, tedy v  důchodkách, béžovém pršiplášti, hnědé sukni a halence neurčité barvy a střihu, s vlasy připomínajícími ovadlý květák. Tak nějak mi z těch lidí na fotkách vyzařuje radost ze života, optimismus a pohoda.


Tahle dáma se jmenuje Rose a je jí sto let. Ano, sto! Sama budu spokojená, když takhle budu vypadat v sedmdesáti.

 

Hádali byste téhle dámě devadesátku? Všechno, co má na sobě, je prý staré. Tady je vidět, jak dobře vybrané nadčasové kousky skvěle vypadají, i když se prodávaly před mnoha, mnoha roky.Další fotky snad ani nepotřebují kometář.

     

 


 

 

5 komentářů:

 1. Ten pan v bezovym saku se zlatyma knoflikama je skvelej! Je fakt ze u nas neni zadna stredni cesta. Bud maji pani presne jak rikas jakousi uniformu ktera je nudna, v tlumenych barvach a silenych strizich a nebo naopak jsou naprosto nevkusne ke svemu veku oblecene (i kdyz to se ppodle me tyka spis pozdnich ctyricatnic, co nechapu ze opravdu nemuzou nosti vse ze ssatniku sve dcery). Tohle je fakt parada.

  OdpovědětVymazat
 2. je to mozne aj u nás. Fotka z Bratislavy: http://tonbogirl.blogspot.com/2011/06/sundays-best-bratislava-streetstyle.html

  OdpovědětVymazat
 3. pán v baretu je pravý gentleman:-) Ale líbí se mi všichni a všechny!

  OdpovědětVymazat
 4. Co tam dela Josef Fritzl?

  OdpovědětVymazat
 5. no obecně mám pocit, že dámy a pánové nad 70, tj. kteří zažili meziválečnou dobu mají v sobě vkus a ochotu se stále vkusně a ne nudně oblékat, například pánové ají vždy kalhoty a vestu či sako a kravatu a kapesníček v klopě. potom ta generace 50+ čím dál častěji i 40+ to jsou jen džíny, něco vytahaného,hranatého bez vkusu a hlavně ochoty se obléknout(jak blondýna komentuje) i na Štědrý den a podobně...

  OdpovědětVymazat