Jak si Tereza, Petra, Bettina a Laura vybělily zuby

Jak pořídit za málo peněz hodně reklamy? Jednoduše. Založte několik rádoby blogů pod různými jmény, na ně plácněte stejný text propagující nějaký výrobek, a pak už si jen počkejte na zákazníky. Dobrou polovinu čtenářů totiž asi vůbec nenapadne, že jde o prachsprostou reklamu. Dají prostě na zkušenosti anonymní bloggerky, která konečně ví, jak na to.   

Příklad? Blog Petry Veselé a Terezin blog. 

Petra žije nedaleko Prahy, Tereza, matka dvou dětí, žije v Praze. Obě dvě mají stejný problém: zažloutlé zuby. Obě dvě pijí červené víno a kávu a víc než deset let kouřily. Obě začaly kouřit za studií a i když obě kouřit přestaly, zuby měly stále zažloutlé. Obě dvě mají naprosto stejné zuby, obě si je úspěšně vybělily  a dokonce mají  úplně totožné fotky "před a po" jako doklad, že bělení funguje. Obě dvě mají i stejného manželka, který si také vybělil zuby. A obě dvě mu závidí, že je teď má bělejší, než ony.  Holky prostě mají hodně společného. Tereza je ještě k tomu navíc i naklonovaná. Její klony žijí ve Vídni, Stockholmu, Varšavě, Lisabonu, Berlíně a mnoha mnoha dalších městech. Všechny klony mají stejný život, stejný osud, stejného naklonované manžela, stejný způsob vyjadřování, stejné fotky a stejně graficky upravený blog. Je jasné, že reklama je důležitá. Jen by její tvůrci mohli začít trochu víc přemýšlet - ono je jednoduché a levné vyrábět blogy o jedné reklamní stránce. Jenže každý, kdo uvidí stejný text a stejné fotky od několika zcela totožných  "údajných spokojených uživatelů" nutně začne pochybovat serióznosti takové akce. A to firmě zákazníky jen odradí.  

2 komentáře:

  1. :D Že ty vždycky příjdeš s takovýma perlama... Bavím se tu každým dnem víc a víc. Děkuju.

    OdpovědětSmazat
  2. tohle na mě vyskakuje obden na fb, je to naprosto do očí bijící reklama, nikdy bych na to neklikla...ale že to má různý jazykový mutace, to by mě nenapadlo=)....každopádně ty obrázky se mi hnusej, neni to spíš antireklama?:D

    pragueneedsmorestyle

    OdpovědětSmazat