Zahoďte velké kabelky, podivně velí Ona Dnes

Louis Vuitton mění trendy - budou se nosit malé kabelky. Hurá, konečně můžeme zahodit ty kabely, co s sebou vláčíme, protože tak to velí móda. A Ona Dnes....

KABELKY LETOŠNÍHO PODZIMU Kalbelka Lockit v temně zeleném odstínu patří mezi


Po několika letech nošení velkých tašek namísto kabelek si ženy nyní trochu oddechnou. Malé kabelky jsou zpátky. Módní značka Louis Vuitton totiž uvedla na trh nový, malý model své populární řady kabelek Lockit s označením BB (BeBe), který ukazuje, kudy se bude ubírat trend - je velká jen 24 centimetrů. Podobně malé kabelky uvedly i konkurenční módní domy Prada, Gucci a Dior. (iDnes, Ona)

No konečně! Já už se bála, že velké kabelky budu muset vláčet na ramenou po zbytek života! Když do nich nemám co dát, strčím dovnitř krabici od bot, aby nevypadaly splaskle! Skvělá zpráva. Děkuji iDnes, že mi dal novou naději do života!  A teď vážně: Ano, jsem asi strašně mimo - nosím totiž  kabelky velké i malé. Velké kabely s sebou nevláčím proto, že by to velel nějaký trend, ale proto, že do nich nacpu všechno, co do nich nacpat potřebuju. Jakási odbornice na iDnes říká, že nový trend vychází z toho, že se dnes všechno zmenšuje, kouření není in, takže není potřeba mít v kabelce krabičku cigaret, dokonce už ani diář, protože přece máme ty chytré telefony...

Já bych to viděla trochu jinak. Za prvé: rozměr kabelky 23 x 24 x 10 cm není nikterak extrémně malý. Za druhé: Louis Vuitton samozřejmě dál vyrábí kabelky menší i větší, než je Lockit BB. Za třetí: označení BB mají i kabelky Alma (25 x 19,4 x 11 cm).  A třeba klasika - Speedy 25 má rozměry 25 x 19 x 15 cm. Vidíte v tom nějaký extrémní rozdíl? Já teda ne. Navíc novinkou značky Louis Vuitton pro podzim a zimu 2011 je také Lockit East-West s rozměry 50 x 37 x 15 cm. 
Celý ten článek mi přijde jako zoufalství redaktorky, která už fakt neměla o čem psát, tak vymyslela téma - konečně, budete nosit malé kabelky, ať se vám to líbí, nebo ne. 

No a když jsme u toho: Změřila jsem kabelku, se kterou jsem dnes pobíhala po městě celý den. Rozměry má 26 x 24 x 11 cm. Vejde se mi do ní nejen krabička cigaret, diář, peněženka a doklady, ale i skládací deštník, nějaké šminky, textilní nákupní taška, kapesníčky, několik propisek, pár rtěnek, pouzdro na sluneční brýle (prázdné, to by mě zajímalo, kde jsem je zas nechala) a sáček s bonbony. 

Ale třeba se pletu a fakt budeme všechny nosit kabelky rozměrů BB. 

Poznámka pod čarou: Padělky Alma BB se už rozletěly po českém internetu a za cenu kolem pouhých čtyř tisíc korun je lze koupit třeba na Sbazaru. Prosím, nedělejte si iluze, že by to mohl být originál. Ani náznakem - originál stojí od 655 eur (nejlevnější Alma BB) až po 1 800 eur (nejdražší Lockit BB)

4 komentáře:

 1. Uf to se mi ulevilo. Hned jdu zahodit ty své příšerné ohromné kabely a zítra vyrážím s psaníčkem:-) A že nepobere všechny moje krámy? Výmluvy, výmluvy, co potřebuju mít s sebou beru do igelitky. Nebo kabelka + baťoh, to je taky fajn:-)

  OdpovědětSmazat
 2. Hihi, psaníčko a tak 2 měsíce používaná odrbaná igelitka z Kauflandu! Jdu do toho!

  OdpovědětSmazat
 3. pardon, ale čůrám tu smíchy...
  nevíte kdy příjdou do módy Billa igelitky, ještě tu nějaké mám...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ja tu síchy pukám skvělý veb :D začínám být zavislá

   Smazat