Vyzkoušeno: Magické natáčky

Co se týká vlasů, koupím každou blbost, která mě potká. Moje koupelna je vybavená skoro jako zavedený kadeřnický salón. Mám to takhle od doby, kdy jsem si nechala prodloužit vlasy. Moje vlastní vlasy totiž nikdy nevyrostly víc než po lopatky. Od té doby, co jsem dlouhovlasá blondýna, se na hlavě ráda vyřádím. Někdy žehlím, někdy natáčím přes kulatý kartáč nebo kulmou a někdy natáčím.

Tyhle natáčky jsou zvláštní a dokážou vykouzlit opravdu hezké vlny.Je to jednoduché. Natáčky jsou vlastně dutinky smotané do spirály. Na obou koncích jsou zesílené. Zesílený konec se stikne, do dutiny se vloží dlouhá jehlice, zahákne se do ní pramen vlasů a protáhne se celou natáčkou. Natáčka se pak vrátí do svého původního tvaru. Dobře na prameni vlasů drží, neposunuje se a je možné celou onatáčkovanou hlavu třeba fénovat. Natáčky jsou totiž perforované, a tak sice fénování trvá trochu déle, ale jde to.  Jsou navíc docela měkké, a tak by asi nebyl problém je nechat na hlavě přes noc.
První použití je docela věda. Chce to totiž vychytat tloušťku pramenů, které se natáčí. Když je vlasů na jednu natáčku moc, nejdou protáhnout. Nebo se zaseknou v háku uprostřed natáčky. Někdy stačí jen natáčku natáhnout a pootočit, a pramen se provleče. Pokud nejde pramen protáhnout už od začátku navlékání, i když není příliš silný,  je dobré zkusit trochu jiný úhel, ve kterém protahujete pramen. Je to lepší, než rvát to silou a i malá změna úhlu často pomůže.

Přes natáčky je pohmatem cítit, jestli vlasy uschly. Já většinou sundám jednu natáčku na zkoušku, a když je potřeba, dám ji ještě na nějakou dobu zpátky na hlavu.

Sundavání natáček je jednoduché, stačí stisknout konec natáčky a opatrně ji stáhnout z vlasů. Když se s natáčkami zachází opatrně, není problém je používat ani na prodloužené vlasy.
Vlasy vypadají po použití natáček přibližně stejně jako na obrázku. Záleží samozřejmě na tom, kolik natáček dáte na hlavu.

Při nákupu je potřeba dát pozor na to, jak dlouhé natáčky jsou a kolik jich je v balení. Vyrábějí se v délkách asi od 20 do 55 centimetrů. Doporučuju používat natáčky přibližně o stejné délce, jako jsou vlasy - když je natáčka moc krátká, budou vlasy rovné buď u hlavy nebo v konečcích. Použít dvě natáčky za sebou na jeden pramen by asi šlo, ale myslím, že by to bylo zbytečně komplikované.

Čím víc natáček se použije, tím bude na hlavě víc loken. Já mám natáček asi dvacet v nejdelší délce a klidně by se mi jich na hlavu vešlo ještě víc. Pozor - řada obchodníků prodává sady, kde je polovina natáček hodně krátkých. Nejrozumější mi přijde koupit zvlášť natáčky (prodávají se i po jednotlivých kusech) podle toho, jakou velikost potřebujete, a dokoupit k tomu dva háky - to až jeden zlomíte, aby byl náhradní v zásobě.


Varování: Nepoužívejte natáčky v případě požáru u vás v domě. Nemohly byste se nechat evakuovat, protože by záchranáři lehli smíchy!

17 komentářů:

 1. jéé, děkuju za recenzi. Zrovna jsem o nich přemejšlela a nevěděla jsem jak to funguje. A du do nich! Zuzka

  OdpovědětSmazat
 2. můžu se zeptat, kdes je sehnala?

  OdpovědětSmazat
 3. Suzie, objednávala jsem je z nějakého eshopu, ale už si nevzpomenu z jakého, je to už docela dlouho.

  OdpovědětSmazat
 4. A stačí ty natáčky na opravdu dlouhé vlasy? Myslím ta nejdelší délka. Nemám vlasy pod zadek, mám je asi k pasu, ale i tak jsme je jednou přeměřovali a bylo to přes 65 centimetrů, tak jestli to má smysl... Hrozně se mi to líbí.

  OdpovědětSmazat
 5. Bellami, obávám se, že nejdelší natáčky jsem zaznamenala v délce 55 cm. Na vlasy ve spodní části hlavy by měly stačit, u těch nakonec nebude vadit, když dáš natáčku kus od hlavy. Ale jestli máš vlasy i na temeni a kolem spánků dlouhé taky 65 cm, pak bych asi zkusila dát dvě kratší natáčky za sebe. Přeci jen nemít natočeno 10 cm je dost a nemuselo by to vypadat hezky.

  OdpovědětSmazat
 6. Ahoj, já tyto natáčky objednávala na wwww.lokny.cz. Mám ty extra dlouhé a široké. Lokny dělají opravdu velmi pěkné, ale bohužel mi moc dlouho nedrží. Vlasy mám skoro k pasu, a jsou husté a těžké.

  OdpovědětSmazat
 7. To je problém dlouhých vlasů, mám to úplně stejně, čím delší vlasy, tím jsou těžší, a o to rychleji vlny povolí.

  OdpovědětSmazat
 8. Zkusim se po nich poohlédnout, prý je mají i u vietnamců, tak budu hledat :D

  OdpovědětSmazat
 9. Máme je doma, ale vadí mi, že jsou všechny stočené jedním směrem...pak mám vedle levé tváře loknu která se točí od obličeje a u pravé takovou, která se točí k obličeji. Na velice dlouhých vlasech to možná nevynikne, ale na těch na ramena je to hodně výrazné, bylo by lepší to mít symetrické. Polovina pravotočivých a polovina levotočivých by byla lepší. Ale použití jednoduché, šikovná věc pro nás nešiky, které si natáčku do vlasů leda zamotáme.

  OdpovědětSmazat
 10. Myslím, že jsem v nějakém eshopu už zahlédla, že nabízejí v balení polovinu pravotočivých a polovinu levotočivých právě kvůli tomu, aby efekt byl přirozenější.

  OdpovědětSmazat
 11. Tak to je rozumné, asi jim to ženy řekly:-)

  OdpovědětSmazat
 12. A já nevěřila, že to má efekt. Hmm, že bych se dala přemluvit?

  OdpovědětSmazat
 13. Já si objednala po jednom kuse- 22 kusů po 55cm,i s háčkem mě to vyšlo asi na 500 korun, nemusel ajsem platit poštovné, protože jsem měla možnost si to vyzvednout a to nejsem z prahy, sice teď mám vlasy po ramena, ale mívám období i dlouhých vlasů, tak abych je mohla použít i tehdy a jsem s nimi spokojná, jediná nevýhodá, co mě štve je ta, že háček oněch 55 cm zdaleka nemá a tak to trochu komplikuje. Navíc je ze dvou dílů a párkrát se mi stalo, že se mi při protahování pramene natáčkou háček rozdělil... tak jsme jej slepila sekundakem, uvidím,jak dlouho to vydrží, jinak delší háčky jsme na netu nenašla, možná si nějaký vyrobím sama, naštěstí na to mám veškeré nutné vybavení i materiál.... jinak pokud nemáte na hlavě jen pár chlupů, nekupujte si základní balíčky, obvykle jsou po 8 párech a to podle mě nestačí, navíc délka ta bývá nejkratší, jestli nemáte svůj účes krátký už na vždycky, jako že neměníte délku, doporučuju koupit si delší.

  OdpovědětSmazat
 14. mám dvě balení od vietnamců :) a jsou super, pokud nevystačí dlouhé natáčky dám dvě malé za sebe a není to poznat.... a spát se v nich opravdu nedá :(

  OdpovědětSmazat
 15. no, tak já taky patřím k těm, co si koupí kde kterou blbost, co se vlasů týče :D magické natáčky mi přišly jako super věc, ale myslím, že se hodí spíš na kratší vlasy, ty moje sahají cca pod prsa a jsou celkem husté, takže nejen že těch natáček potřebuji opravdu hodně, ale taky - což nevím, čím je způsobeno, asi délkou mých vlasů, mě vlasy hrozně bolí, když si ty natáčky nandám na hlavu a visí mi. Musím si na hlavu nasadit nějakou čepici a podpořit tak jednotlivé prameny, aby jen tak nevisely, protože bych asi umřela boletí :D no a o spaní s nimi nemůže být ani řeč :D
  no a mně stejně na hlavě vlny nevydrží dýl než pár hodin, ani lokny udělané kulmou, takže jsem veškeré snahy o vlnité vlasy vzdala :D

  OdpovědětSmazat
 16. Magické natáčky jsou nejlepší na světě... Lokny mě vydrží celý den a mám vlasy po ramena... Koupila jsem je u vietnamcu ale vůbec to nevadí ... jsem ráda že jsem do nich šla

  OdpovědětSmazat
 17. Mám je doma taky, ale ´učes mi dlouho nevydrží, ani když ho zafixuju lakem. Používáš něco pro zafixování ještě na mokré vlasy, než si dáš natáčky? Díky

  OdpovědětSmazat