Teplo musí bejt!

 

Mám ráda staré činžovní domy. A jsem ráda, když se o ně někdo stará, když mají opravenou fasádu, nerozpadá se jim střecha a na předzahrádkách rostou keře. Jsem ochotná se smířit s tím, že původní dřevěná okna nahradila ošklivá plastová.

Ale dívat se na to, jak si obyvatelé těchhle krásných domů nechávají zasklít lodžie, to mi fakt nedělá dobře. Vím, teplo musí bejt. Vím, je to děsná móda zasklít balkon nebo lodžii. Nemám nic proti zasklívání lodžií v panelácích. Je mi úplně jedno, že jejich obyvatelé se ani nedokážou domluvit, a každá lodžie vypadá jinak.

Ale tohle??? Tohle je důkaz totálního nevkusu a nepříčetnosti majitelů bytů. Necháme to zasklít, plácnem tam vertikální žaluzie, protože ty jsou in, nebo předokenní žaluzie, protože na to máme a soused pukne závistí. A že tím z krásného domu uděláme paskvil - no co, teplo je drahý, tak ho nebudeme zbytečně luftovat ven, že jo!


Docela by mě zajuímalo, co tomu říká správce budovy, úřady a památkáři. A s hrůzou čekám, kdy se do zasklívání pustí i další nájemníci.

4 komentáře:

 1. notyvole to je síla

  OdpovědětSmazat
 2. Suhlas. Ja neznasam zasklievanie balkonov ani na panelakoch. Je to otrasne. A na starych domoch je to doslova trestnym cinom. Preco to nezakazu??

  OdpovědětSmazat
 3. Mě tedy mnohem víc vadí ta plastová okna.

  OdpovědětSmazat
 4. Je to otřesné, také se mi to nelíbí ani na panelácích, když je každý jiný, i když dnes už se začali dělat vkusnější a jednotné.

  OdpovědětSmazat