Rohožková lavina
Koupě nové rohožky vyvolává lavinu nákupu nových rohožek mezi sousedy. Fakt. Aspoň teda v bytových domech.


V jednom takovém domě bydlím. A v posledních letech se u nás v domě objevuje jedna hodně zajímavá zvláštnost. V okamžiku, kdy si některá z partají pořídí novou rohožku, je zaručené, že nové rohožky se objeví brzy i před několika dalšími byty.

Nejsilněji v tomhle smyslu působí rohožky barevné a veselé. Jakmile si některý ze sousedů místo špinavého odrbaného kusu čehosi položí před dveře rohožku zářivě zelenou, na které je vymalovaná kočička, pořídí si soused pejskař ob dvoje dveře podobnou rohožku s pejskem. Nadšená tvořilka z bytu číslo 12 se o několik dnů později pochlubí rohožkou zdobenou kudrlinkami a křičícím Willkommen! a konzervativní pán, co bydlí hned vedle ní, má rohožku jednoduchou, hnědou a bez obrázku. Ale taky novou.

Prostě nákup rohožky se šíří jako lavina. A mě to baví a líbí se mi to. Staré oťapané rohožky mizí, a i když ty nové nejsou všechny ideální pro oko estéta, celý dům je najednou takový veselejší. I s těmi příšernými německými vítacími výkřiky.

Takže jestli vás už nebaví koukat u souseda odvedle na rohožku, která vypadá, že se každou chvíli rozpadne, zkuste si novou koupit sami. Třeba taky spustíte lavinu.

4 komentáře:

  1. kéž by ta lavina tak spolehlivě pracovala i s oblékáním

    http://pragueneedsmorestyle.blogspot.com/

    OdpovědětSmazat
  2. balzu, u oblékání by snad nezabrala ani kapénková infekce....

    OdpovědětSmazat