Překvapení v Camaieu a u Deichmanna

I když mám plné skříně hadrů, jednoduché bílé tričko nikde.  Včera odpoledne jsem měla trochu času i náladu prorážet si v obchoďáku cestu davy rodinek na výletě. Ony totiž rodinky už nejezdí o sobotách po hradech a zámcích, ale po obchoďácích. Ale o tom až někdy jindy.    

Nechtělo se mi nikde dlouho pobíhat, takže jsem vsadila na tutovku - Camaieu - a vyplatilo se to. Objevila jsem přesně to, co jsem chtěla - levné bílé tričko mírně volnějšího střihu s vodou - to je takový ten docela slušivý nevýstřih. Materiál odpovídající ceně a předpokládanému používání pro jednu až dvě sezóny, na visačce 349 korun, a na věšácích totéž ještě v ostré zelené, černé, červené atakdále. 

Když jsem si odnesla tričko ke kase, přišlo to překvapení. Protože jde o kousek z nové kolekce, mám padesátiprocentní slevu na zlevněné kousky ze staré kolekce. Ta se chudinka krčila na jednom stojanu v rohu, většina kousků byla velikosti 34 a 44, ale vyhrabala jsem si jednu tuniku - no nekupte to za tu cenu! Po slevě totiž vyšla na dvě stovky. Líbí se mi potisk, líbí se mi i střih - tunika je hacafrakoidní, ale ne příliš, v bocích má šňůrku na stažení a i podkasaná je pod skoro pod zadek. 
Když už jsem byla v tom nakupování, nakoukla jsem i k Deichmannovi, a tam na mě čekaly skvělé lodičky na klínu. Měli dohromady celé dvoje šikovně zašité mezi různými více či méně příšernými kousky až u podlahy, takže se daly najít jen v předklonu - ne že bych po krámech lezla po čtyřech, ale zahlídla jsem zákaznici, která si je prohlížela, a skočila jsem po nich. 

Trochu mě vyvedlo z míry, že široko daleko v okruhu několika bloků krabic jsem nenašla druhou botu do páru. Dorazila mě prodavačka, když mi vysvětlila, že jsou to přece boty kožený, a ty nemůžou mít vystavený v celých párech, protože by jim je lidi ukradli. A šla mi pro druhou botu do skladu... 

Botičky jsou naprosto skvělé, z kůže jsou komplet celé, klínek je vysoký, ale chodí se v nich komfortně. A cena taky příjemná - 799 korun.  

Žádné komentáře:

Okomentovat