Prapodivné praktiky podomního prodejce
Zazvonil, představil se jako zástupce energetické společnosti, od které odebírám elektřinu a chtěl mluvit s majitelem odběrného místa. Mohlo mu být tak pětadvacet a od pohledu to byl hroznej slizoun. Když jsem mu řekla, že majitel odběrného místa jsem já, rozjel jakousi prapodivnou kombinací lichotek a slizu, aby mi dal najevo, jak jsem strašně zajímavá, krásná a jak je šťastný, že mě poznává. Když jsem na to nijak nereagovala, všimnul si kočky, která se přišla podívat do předsíně, kdože to u nás otravuje. "Jééééé, vy máte ale kráááásnou kočičku! Můžu si jí pohladit? Čičičičiči. Já mám kočky moooooc rád!" Kočku jsem zahnala a čekala, co bude dál. Pán asi pochopil, že si se mnou moc nepokecá, takže mě rovnou požádal o roční vyúčtování za elektriku, aby se podíval, jestli neplatím příliš vysoké částky.  Zarazilo mě, že když je teda z EONu, proč se na to nepodívají ve firmě. Na to nějak neměl odpověď. Pak jsem ho požádala o nějaký průkaz a znovu se zeptala, odkud přesně je a co přesně chce. Pán byl z Českého energetického centra. A když pochopil, že mu žádnou smlouvu neukážu a ani se s ním nehodlám bavit o tom, jak hrozně moc ušetřím, snažil se co nejrychleji vytratit. Druhý den jsem na chodbě našeho domu potkala skupinku zoufalých sousedů důchodového věku, kteří si rvali vlasy, protože s pánem smlouvu podepsali.

Tak jsem si řekla, že by mě docela zajímalo, co je tahle firma zač, když se dokáže vtírat lidem domů se lží, že jde o zástupce firmy EON - případně ČEZ, PRE, RWE a dalších dodavatelů energií a plynu.

České energetické centrum se mi ani trochu nelíbí. A těch důvodů je hned několik.

1. Obchodní zástupci se vydávají za pracovníky dodavatelských společností.  Nejsem zdaleka jediná, komu se snažili dostat do bytu s tím, že jsou od RWE/ČEZ/EON/PRE atd... U nás v domě se prodejci stejně jako mně představili úplně všem. A v internetových diskuzích mnoho lidí potvrzuje, že stejné to bylo i v řadě dalších míst.

2. Obchodní zástupci se snaží z lidí dostat roční vyúčtování za energie. V těch je ale uvedená spousta osobních údajů, do kterých jim nic není. Jeden z mých sousedů jim ho dal a už ho nikdy neviděl.

3. Obchodní zástupci lžou o tom, jak je přechod k jejich firmě výhodný. Není. Vůbec totiž nemluví třeba o registračním poplatku nebo o různých sankcích. Snažila jsem se najít na oficiálních stránkách firmy výši registračního poplatku. Jediné, co jsem se dočetla, je zmínka o registračním poplatku ve Všeobecných podmínkách (http://www.energetickecentrum.cz/wp-content/uploads/2011/06/VOP-%C3%BA%C4%8Dinn%C3%A9-od-1.8.2011.pdf) článek 2., bod 16 "Zákazníkovi může být účtován nevratný jednorázový registrační poplatek za zprostředkování Smlouvy a zřízení služeb Obchodníka. Výše tohto poplatku je uvedena ve Smlouvě a cena je uvedena bez DPH. Na tento registrační poplatek bude zákazníkovi zaslána samostatná faktura, vystavením této faktury uplatňuje  Obchodník  nárok na uplatnění registračního poplatku"


4. Výše sankcí a poplatků. Například, když zákazník odstoupí od smlouvy po uplynutí 30 dnů po jejím sepsání, zaplatí smluvní pokutu 1 000 korun za megawatthodinu. (Podrobnosti jsou v těch nepřehledných Všeobecných podmínkách) A tady jsou další pokuty:


5. Celé to na mně působí velmi velmi neseriozně. Tak třeba už ten jejich web. A jejich spokojení zákazníci.

Tak třeba důchodkyně Alena.


Paní Alena jakoby z oka vypadal své vrstevnici z tohohle webu: www.seniors.lovetoknow.com/Fashions_for_Elderly_Women

A tohle je podnikatel Karel, který je rád, že ušetřil.Podnikatel Karel ale vypadá úplně stejně, jako pan Mark odsud: http://donor.com/whoA co paní Aneta, žena v domácnosti? Taky existuje její dvojče! http://www.datingbeginsatforty.co.uk/singlesnew.phpA když už jsem v tom šťourání, objevila jsem i tohle - to jen aby bylo jasné, jak má správný obchodní zástupce Českého energetického centra pracovat:


K tomu se dá říct jediné: Ježíši, wau, super!

Na podivné praktiky podobných firem už upozornil i energetický regulační úřad. Na jeho webu www.eru.cz jsou i různé rady a tipy, jak postupovat při změně dodavatele a na co si dávat pozor. V tiskové zprávě tady: http://www.eru.cz/user_data/files/tiskove%20zpravy/2011/CEC_posledni.pdf dokoce uvádí, že na České energetické centrum evidují nejvíc stížností a že už  je podáno i trestní oznámení. Mimo jiné proto, že někdo falšoval podpisy klientů na smlouvách.

Zajímavá je i reakce energetického centra tady:  http://www.energetickecentrum.cz/aktuality/reakce-na-tiskovou-zpravu-energetickeho-regulacniho-uradu/


Takže když si to tak spočítám kolem a kolem, myslím, že pokud se mi za dveřmi ještě zástupci téhle prapodivné firmy objeví, rovnou na ně zavolám policii.

101 komentářů:

 1. Ja celkove nechapu, jak muze nekdo podepisovat neco na koleni mezi dverma/na ulici atd. Pokud je to tak skvele, uzasne, wau, atd. tak se ten produkt bude prodavat sam a nebudou muset otravovat lidi doma....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. produkt co se prodává sám wau super :) koukám tu na spoustu rozumnejch rad od lidí co asi nemaj moc ponětí jak prodej funguje. i když se tím nesnážím omlouvat některé obchodníky přímý prodej snižil ceny el a plynu u původních dodavatelů Nebyla to jejich dobrá vůle. :)

   Smazat
 2. u nás byli taky a říkali že jsou z čezu

  OdpovědětSmazat
 3. u nás byli taky...několikrát...naposled se představit, že je přímo z toho "centra"....mladej energickej (lehce slizkej) kluk, co si evidentně myslel, že mě utáhne na uvařený nudli jenom proto, že jsem blondýna...nepochodil

  http://pragueneedsmorestyle.blogspot.com

  OdpovědětSmazat
 4. jojo něco podobného se mi stalo asi před půl rokem - u branky paní že je z nějaké energetické firmy...a na koho že nám chodí vyúčtování. když jsem řekla, že na muže, což by měla jako zástupce firmy vědět, se zeptala, jestli je doma. odpověděla jsem že se vrátí asi za hodinu, řekla, že se tedy zastaví. samozřejmě už nepřišla. tak nevím. možná jí šlo o něco jiného, ale podivné to je taky.
  Katy

  OdpovědětSmazat
 5. Jsem dostatečně otrlá, všechny je okamžitě vyhazuji, včetně prodejců čehokoli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ses dostatecne zapskla >D

   Smazat
  2. A ty jsi jeden z těch blbců že?

   Smazat
 6. mi řekly že registrace je zadarmo a pak chtěli 2400!!!!!

  OdpovědětSmazat
 7. a co má člověk, blbá pitomá já, dělat , když nalítnul a rve si vlasy vzteky?
  Porádíte prosím? Ohlísili se, že jsou z PRE a dál už to znáte, já k---a blbá, nafackovala bych si !!!

  OdpovědětSmazat
 8. Co s tím? V tomhle případě bych určitě oslovila právníka, aby poradil, jak co nejlépe a nejrychleji smlouvu zrušit. Pokud mají ve smlouvě nějaké záludnosti a kličky, asi se nevyplatí snažit se ušetřit na právníkovi. Případně zkuste nějakou Občanskou poradnu - ty by měly být v každém větším městě a myslím, že pomáhají zdarma.

  OdpovědětSmazat
 9. Pridala bych rada svuj nazor. Ty prodejci za to nemuzou - vazne! Taky jsem blbe nalitla a delala podobnou praci. problem je v tom, ze prodejcum uplne vymazou mozek a oni veri tomu, ze delaji spravnou vec. Ten manual je dost podobnej tomu, co jsem znala nazpamet ja. praktiky techto "firem", ktere zneuzivaji jak kupujiciho tak prodejce, jsou vsude stejne. ale mozna prave diky tomu jsem naprosto imunni proti vsem uzasnym nabidkam. proste staci rict "dekuju, ale ne", popripade "pokud do 5 vterin neodejdete, volam policii":D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U mne byl týpek před chvilkou. Vyžádal jsem si od něj nějaký doklad, vytáhl jakousi vizitku s fotkou, šel jsem si ji naskenovat a podívat se na net, trpělivě čekal u vrátek, kde ho žádostivě pozorovali mí 2 psi, takže nehrozilo, že by se "pozval dál". Po letmém pohledu do toho, co mi strýček Google nabídl, jsem mu řekl, že zítra budu kontaktovat jeho firmu a budu chtít vysvětlení, proč obtěžují lidi, a příště si je nebudu ověřovat sám, ale zavolám si na to policajty. Koukal jak bulhar do mlátičky, protože si byl jistý, že důchodce zmákne u vrátek, a silně se přepočítal. Na další debatu ho přešla chuť a kvapně opustil naši ulici.

   Smazat
 10. Děkuji, nechci, na shledanou. Vůbec se nepouštět do žádné komunikace.
  Akorát občas sem chodí takový krpatý hoch, že brousí nože. Taky ho vždycky odmítnu, a pak mě to mrzí. Nože tupé a hoch mohl mít job. Nebo mě tím nabroušeným nožem pak zapíchne?

  OdpovědětSmazat
 11. Děkuji za radu,netušila jsem, že existuje občanská poradna, bohužel i v tomto případě platí : chybami se člověk učí! Děkuji Marcela

  OdpovědětSmazat
 12. Václav - Děkuji za přesné popsání podvodných praktik této firmy. Také děkuji za odkaz směřující sem, který jste nám zanechali na našem diskusním fóru, které rozebírá ten samý problém
  http://www.abcfiles.cz/komentare/496982-ceske-energeticke-centrum-alternativni-dodavatel-elektricke-energie-a-plynu/

  OdpovědětSmazat
 13. Dnes me navstivil EC zastupce – jmeno jsem bohuzel neregistroval. Predstavil se jako zastupce firmy EON ! Tvrdil, ze dochazi ke zmene smluv a chtel posledni fakturu a SIPO. Kdyz zacal vyplnovat novou smlouvu, vsiml jsem si, ze jde o smlouvu se spolecnosti Energeticke Centrum. Tvrdil ze EC zajistuje zmenu smluv pro EON. Musim, rict, ze takovy zpusob jednani jsem dosud nezazil. Na EONu mi potvrdily EC praktiky a ze je jiz resi energeticka inspekce.

  OdpovědětSmazat
 14. Slušná kompilace materiálů, které najdete na webu. Jenže trochu účelová. Topím elektřinou (wawky) a tak si sakra rozmyslím, kolik se mi chce platit. A umím i počítat, takže vím, že od velkých dodavatelů, kteří si pořád hrají na monopol, se mi to nevyplatí. Ano, podomní prodej není ideální a určitě ne vždycky je prodavač sympaťák. Ale jestli Vám stálo za to nakydat tolik špíny na EC, chce se mi zeptat, kdo Vám ten čas platí... Petra

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Potrefáná husa vždy zakejhá! Nejste taky náhodou z Energetického centra a.s.? Je jen dobře, když si lidi pomůžou tím, že popisují podvodné praktiky podomních prodejců čehokoliv. Jak jste si jistě všiml, nikdo osobně proti nim nic špatného nenapsal, jen jejich praktiky jsou tady popisovány. Za to oni nemohou, za to mohou jejich firmy. Ze zákona bych zakázal podomní prodej a byl by pokoj! Kdokoliv cizí u mne zazvoní, první věc, co udělám je, že si jdu pro mobil a pro foťák, pak se jdu zeptat co chce, a když se ukáže, že to je nějaký obejda, tak si ho ihned fotím, a když prchne, ihned volám poldy a posílám jim fotku. Devítku mám u sebe a neváhal bych ani vteřinu při sebemenším náznaku útoku ji použít.

   Smazat
  2. Proboha, nepřeháníte to trochu, případně, neléčíte se už s nějakou duševní chorobou paranoidního spektra? Vám přijde normální, že když u vás někdo zvoní, jdete si ho fotit? A volat policii kvůli tomu, že u vás zazvoní podomní prodejce? Ta policie by třeba mohla být zatím skutečně užitečná jinde, místo toho, aby řešila vaše pseudoproblémy, kdy se cítíte ohrožen tím, že u vás, ó můj bože, někdo zvoní. A že lidem, jako jste vy, je vydáván zbroják, tak to už nechápu tuplem. Pokud tedy nemáte zbraň nelegálně, pravda. Je jen otázkou času, kdy vám s takovou permanentní nervozitou rupne v bedně.

   Smazat
  3. Milá paní, až naletíte jako já, budete vděčná za každou takovou informaci a radu. Platila jsem za plyn 50 Kč měsíssčně, a po slevě firmy ČEC platím 300,- měsíčně. Odejít? 5000,- Kč sankce. A ceny se dovíte až po vyúčtování, ve smlouvě nic takového není uvedeno. Teď všude hledám možnosti a způsoby, jak od této podvodné firmy odejít bez pokuty 10000,- (za plyn a za elektriku si účtuji pokuty zvlášť, i když jsem podepsala jednu smlouvu).

   Smazat
 15. Ha, první zástupce EC v komentářích! Paní Petro, při srovnání nákladů na domácnost je rozdíl u EON a u ČEC 64 korun měsíčně, plus u ČEC další poplatky. Tak nám tady nevykládejte bludy

  OdpovědětSmazat
 16. Náhodou, já jsem s nima spokojená, to byste si museli zas přečíst výhody, a né jen hledat všude nevýhody... ano jsme to My Češi !!! :(

  OdpovědětSmazat
 17. Václav ze stránek http://www.abcfiles.cz/komentare/496982-ceske-energeticke-centrum-alternativni-dodavatel-elektricke-energie-a-plynu/# Blondýno dnes jsem tam chtěl vložit tenhle komentář a vůbec mě to nepustí za ten kód, asi jsem tam vyblokovaný, mohla by jsi tam vložit tento text za mě a poinformovat ostatní, že jsem zablokován v přístupu na tamní stránky?? Děkuji. Text: Kristino, je to přesně jak popisuješ, ty platíš jak máš a ono tvrdí, že to tak není. Když jim pak dokážeš, že kecali a vymýšleli si, tvrdí, že nikoliv a mají připraveno 150 výmluv kde vinní Tebe, že za to můžeš. Přeji Ti zdárný a klidný průběh ukončení smlouvy s ČEC. (ale radši si připrav nervy, jsou to šmejdi)

  OdpovědětSmazat
 18. Dobrý den, já mám smlouvu s Českým energetickým centrem podepsanou rok, od začátku nemám žádné problémy. Když přišli k nám domů řekli mi, že jsou autorizovaní pod ČEZEM a RWE, to jsem si ověřila, opravdu šetřím a ten, kdo tomu nerozumí ať se jde zahrabat. Vím, jak lidé poslouchají na půl ucha a za minmutu si nejsou schopní pamatovat, co jim bylo řečeno a obracejí věci. Neplatila jsem žádný poplatek a asistenční služby programu POHODA mi hodně pomohly

  Alena 65let, Ústí nad Labem

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Paní Aleno, ale oni nejsou autorizovaní ani pod ČEZem ani pod RWE, takže by mě zajímalo, co jste si ověřila... V energetice jsem nějakou dobu pracovala, takže vím, o čem mluvím.

   Smazat
  2. to je divné já platila 900.kč

   Smazat
 19. Václav - Blondýno, ruším žádost o pomoc ohledně souběžného webu, už mě to tam jde zase přidávat komentáře. Chybka byla asi jinde, dík.

  OdpovědětSmazat
 20. Dobrý den,

  připíšu i poslední zkušenost. Včera u nás taky zazvonila paní z ČEC, já jsem byla v práci, přítel doma. Energie mám všechny napsány na sebe, paní to evidentně nevadilo a nechala přítele za mně podepsat přechod k nim. Samozřejmě, přítel také udělal chybu, že se nechal nachytat, ale tyhle věci zařizuji výhradně já a bohužel s tím neměl zkušenosti, i když tenhle způsob měl být varujíci. Už jen tohle mi stačí k tomu, abych od smlouvy odstoupila okamžitě i kdyby byla výhodná. Představovat se jako PRE, blábolit něco o evropské unii a o tom, že je to pro celej blok a pak nechat podepsat někoho něco za někoho jiného mi úplne stači k tomu, abych se tohle vše snažila okamžitě ukončit. Dnes jsem osobně zanesla odstoupení od smlouvy do společnosti, kde to přijali okamžitě, podepsali příjem a ani se neptali proč, asi jim to je úplně jasné jaké praktiky používají. Plus jsem to zaslala poštou na dodejku a ještě pošlu mailem. Společnosti PRE a PP jsem ihned informovala, že nikam nepřestupuji a také jsem to poslala poštou, kdyby náhodou CEC melo snahu cokoliv prevadet. Ted mi nezustava nic jineho jen doufat, že to vše dobře dopadne a jedine pozitivum pro nas v tomhle je, že i kdyz si vzdy rikame ze se nenechame nachytat, ze mame vysoke skoly a jsme mladi a vime jak to chodi, tak stejne musime byt mnohem vice obezretni. Preji vsem, kteri maji negativni zkusenost aby to dovedli do zdarneho konce a pokud si nebudete vedet rady co dal, kontaktujte energeticky regulacni urad, tam vam pan ochotne poradi.

  Veronika

  Ted budu cekat

  OdpovědětSmazat
 21. Václav - Proč mé už dva příspěvky zde věnované Veronice, vždy do druhého dne zmizí??

  OdpovědětSmazat
 22. Václave, protože komentujete vztahy lidí, kteří sem přispěli názorem. Myslím, že není nutné tady rozebírat osobní věci druhých. Komentáře k tématu samozřejmě nikdo mazat nebude.

  OdpovědětSmazat
 23. Václav - jasně, chápu a za mé nevhodné komentáře se omlouvám.

  OdpovědětSmazat
 24. Václav - Blondýno, jedno lživé počteníčko ze stránek ČECu, Když jsem to četl, otvírala se mě kudla v kapse. Nevím jak to děláš, aby to tu bylo v původní podobě. Posílám Ti alespoň odkaz:

  http://www.energetickecentrum.cz/aktuality/reakce-na-tiskovou-zpravu-energetickeho-regulacniho-uradu/

  OdpovědětSmazat
 25. Václav - pro upřesnění, tomu hornímu odkazu z 9.1.2011 23:51 předcházelo tohle:

  http://www.eru.cz/

  buď se Vám otevře hned na stránce Aktualit, nebo si na aktuality klikněte po otevření stránek ERÚ.

  OdpovědětSmazat
 26. Ty pravopisné chyby jsou prostě nádherné. Jako vystudovaná češtinářka bych se měla svíjet vzteky, ale vzheledem k tomu, že obdobné hrubky (proč je sakra tak těžké si zapamatovat těch asi 7 pravidel ohledně pasaní i/y?) se objevují i ve zcela oficiálních formulářích písecké nemocnice (jak jsem zjistila, když jsem tam byla na císaři), si asi jen dám obligátního panáka na uklidnění.

  OdpovědětSmazat
 27. toto skúšajú všade, aj v SR.... keď na mňa mladá slečna (ktorá prišla s celou kompániou mužov, rozlezených po celom paneláku ako mravci-faraóni) vyštekla, že potrebuje vidieť naše ročné vyúčtovanie za dodávku elektrickej energie, poslala som ju na do....
  Katarína

  OdpovědětSmazat
 28. U takové jedné "super společnosti" jsem byla na pohovoru na místo pomocné síly v marketingovém oddělení (nebo tak něco) :-D:-D:-D Nechtějte vědět jak to dopadlo...
  Přidávám odkaz fajn stránek, počtěte si :)
  http://varovani.blog.cz/1003/jobing-reference
  Jinak prej za smlouvu berou 500 Kč, wow, ježiši, super!

  OdpovědětSmazat
 29. Pro info všem: nevyděste se, jestli vám přijde rozpis záloh, i když už od nich elektriku neodebíráte. Dneska mi přišel omluvný dopis, že je to jen chyba systému. Platit se to samozřejmě nemusí. Sice mě to stálo malý infarkt, ale je to jen bo*del. Ufff :)

  OdpovědětSmazat
 30. Prosím poraďte, jak vydolovat z ČEC přeplatek za plyn, fa byla splatná k 17.12.2011 - urgencích a mejlech se nic neděje.

  OdpovědětSmazat
 31. S podomními prodejci je to vskutku ošemetné. Takovou práci totiž mnohdy dělají lidé, kteří nemají zrovna moc na výběr. Sám jsem se musel k podobné činnosti uchýlit, když bylo hlouběji do kapsy, ale zjistil jsem, že na dlouhodobé vykonávání něčeho takového prostě nejsem ta správná nátura. Nejhorší ale je, že koncová firma za to tak úplně nemůže - to, že je nějaký prodejce nepoctivý, se totiž pozná až zpětně, poté, co "uškodí". Sám sice smlouvu s Českým energetickým centrem nemám, ale známí, kteří si takto přes prodejce (nutno dodat, že bez nátlaku a dobrovolně) smlouvu s ČEC sjednali, mi říkali, že firma se jim za nějaký čas od podepsanání (ještě před uplynutím jednoho měsíce) sama telefonicky ozvala a ptala se jich na jejich zkušenost s prodejcem, zda bylo všechno v pořádku atd. Je tedy vidět, že ČEC se zajímá o to, co se děje, protože dobře ví, že podobní lidé mu nedělají zrovna nejlepší reklamu. Kdyby šlo skutečně o cílený podvod a konspiraci, nejspíš by si s nějakými omylem podepsanými smlouvami nedělalo vůbec vrásky...

  OdpovědětSmazat
 32. Takže tento článek je o tom, že někde existuje fotobanka, kde jsou mimo jiné obrázky lidí a kdekdo ty obrázky používá např. při tvorbě svých stránek? To je teda skutečně šok. Ještě mi začnete tvrdit, že v reklamách nevystupují spokojení konzumenti polívek z pytlíku a nadšení klienti spořitelen, že to jsou, Bože chraň, herci, a já si snad sáhnu na život!

  OdpovědětSmazat
 33. Mno,nevim kde jste prisli k takovym praktikam? Vcera me "zastihly" doma po praci obchodaci,kteri se slusne predstavily odkud jsou(mladik,divka).spustily na me tu svou naucenou basnicku,nacoz jsem je odkazal do patricnych mezi,at jdou na rovinu k veci,coz udelali.sice jsem je vyslechl,ale v zadnem pripade nepodepisuju mezi dvermi,tk jsem jim podekoval za informace ale nechci.presto me donutily se nad tim zamyslet-maj pravdu,monopoly eon,cez,rwe z nasich kapes vysavaji spousty penez za reklamy,sponzoring atd,coz alternativni dodavatel nema atd.,maj v tomto a dalsich vecech pravdu-monopoly na zdimou....
  Jako shrnuti chci rict,ze se podivam po nabidkach alternativnich dodavatelu a pokud to bude stat za to, jdu do toho.monopoly jako cez atd. Jsou staty ve state!to se mi nelibi.
  Daniel 25let.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je uplne jedno co prodavaji, treba kedlubny.
   Jednou jim neco podepisete a pak se jich nezbavite, jsou jako MOR. Domluva - telefonem, emailem, dopisem - temer nulova. Bud si delaji srandu nebo maji tak VELKY BORDEL v systemu (prej prechazeji na novy system, tohle trva delsi dobu - min. 12 mesicu) pripadne je vse delano ZAMERNE jak ojebat OVECKY o penizky. I zpusob vyuctovani je hodne zajimavy - pokud vam nejaky daji!!!
   A proto je dobra rada nad zlato.

   Smazat
  2. Jo. To se správně, to se podívejte.
   Správný přístup: Vyberte si sám, nepodepisujte nic podomním obejdům.
   Srovnávacích kalkulaček je na webu spousta, jedna z nich je (pro elektřinu) na stránkách ERÚ, pro elektřinu i plyn třeba tady:

   http://www.enfocus.cz

   Porovnávejte, přemýšlejte. Nenechte se manipulovat obejdy, kteří se ani pořádně nepředstaví a snaží se vás zmást. Ostatně, mne taky přiměli k tomu, abych si nakonec VYBRAL SÁM.

   Smazat
  3. Ostatně - jak vidím na té srovnávací kalkulačce, tak třeba v plynu je bez konkurenčně nejdražší RWE a tak o 3% levnější Centropol, BEE a ČEC (které se vzájemně liší tak o desetikoruny ročně).
   Vyberte si něco lepšího. Když, tak třeba plyn od E.On nebo Elimonu (ťo, co je nejlevnější se může lišit podle spotřeby a distribuční oblasti; mimoto cena nemusí být vše).

   Smazat
  4. Ani nevíte jakou mi po všech těch naletivších udělalo radost, že někdo taky normálně uvažuje. Jsou dva správné způsoby jak s podomním prodejem naložit, buď víte, že na všechno kývnete a "naletíte" a tudíž je ani neposlouchat a hned poslat pryč, nebo přesně jak učinil pan Daniel, poslechnout si, co nabízejí a pak si zjistit další informace. Nezlobte se na mně, ale kdo podepsal něco, jak se říká, mezi dveřmi, tak se nemůže divit, že "naletěl".

   Smazat
 34. Doporučuji Vaší pozornosti tento odkaz - velmi zajímavé čtení:
  http://forum.odstoupeni.cz/viewforum.php?f=1

  OdpovědětSmazat
 35. Do 30 dnů od podpisu máte lhůtu na odstoupení od smlouvy.

  OdpovědětSmazat
 36. Ráda bych taky přidala svůj názor. Pracovala jsem totiž jako operátorka v callcentru pro jednu z těch, jak říkáte, monopolních společností. Obvolávala jsem lidi, kteří u "nás" zrušili smlouvu a přešli k jiné společnosti. Denně jsem hovořila se spoustou lidí, kteří byli takto napáleni podomními prodejci. Energetické centrum mi ulpělo v hlavě nejvíce, protože praktiky, co mi podvedení lidé popisovali, neměli obdoby. Např. Paní, co měla přes 80 let a byla nevidomá. Takový podomní prodejce vpodstatě donutil podepsat smlouvu s tím, že pokud nepodepíše, tak jí plyn odpoji, protože dochází ke slučování společností a podepsat dokument je nutné. Chuděra mi tam pak 15 minut brečela do telefonu.. Nutno říct, že Energetické centrum není jedinou společností, která má tyto praktiky. Taková Bohemia Energy je na tom podobně..

  OdpovědětSmazat
 37. Taky jsem jim naletěl, doposud jsem byl vědom, že stále odebírám elektřinu od ČEZU. Přišel mi dopis od ČEZU.... odstoupení smlouvy!!!! Byl jsem v šoku( co to je). Letěl jsem na distribuci, tam mi řekli....bohužel, ale stal se podvod nic s tím nenaděláte až po 5-ti letech!!!! nebo smluvní pokuta 5.000,- kč. Probíhalo to u mě takhle.... Představil se za společnost ČEZ, že mají nějakou akci na levnější odběr... kdo by to nebral v dnešní době!!!! Chtěl roční vyučování atd. Třikrát jsem se ptal, zda zůstávám u ČEZU, že nechci měnit distribuci, řekl....ano, jen budete mít levnější elektřinu. tak jsem si řekl.... super, aspoň na něčem ušetřím a DOPLATIL jsem na to... podle mě, jestli došlo k podvodu... měla by se ta nová smlouva zrušit!!!! a zůstat u té společnosti, kde jsem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý anonyme, distribuci jsi opravdu nezměnil, změnila se pouze obchodní část. Distribuci stále zajišťuje v tvém případě ČEZ, jen obchodní část již spadá pod nového obchodníka.

   R.

   Smazat
 38. Přesně takhle jsem naletěl . Celou dobu tvdil,že se nic nemění a zůstávám u ČEZU.Omyl je pravdou a zítra běžím vyřídit co se dá,neboť telefon nikdo nezvedne a po chvíli je nedotupný.Zatím mi začala běžet 30ti denní lhůta a pak uvidím.Já vím,že je to naše chyba.Kdybych narazil dřív na tyto stránky určitě bych byl moudřejší.Mimo jiné soused je ještě dohnal,já už ne.

  OdpovědětSmazat
 39. Zásada je, podepisovat jen to, co si promyslíte. Trochu nechápu, jak můžete "naletět", když na té jejich smlouvě je obrovskými červenými písmeny napsáno České energetické centrum. Ale ono není ani tak důležité, co je tam napsáno, jako to, kdo nabízí lepší podmínky. A to ti alternativní nabízejí, ať se o nich píše cokoliv. Nebýt konkurence, monopoly nám za chvíli budou dodávat elektriku tak draho, že si budeme svítit loučemi.
  Tomáš

  OdpovědětSmazat
 40. No mě to nedá a musím souhlasit s Tomášem i s těmi, kdo se tu podivovali nad tím, že se někdo další podivuje nad fotkama z fotobanky. Ona každá kauza se hodí, že jo, je fuk, že kolem podobných lží každý z nás prochází denodenně a ani mu to už nepřijde. Napálených lidí je mi sice líto, ale moc sám nechápu, jak je to v dnešní době ještě možné (možná leda u starších lidí). A doufám, že si Blondýna akčně posvítí i na ty prolhané parchanty od operátorů, zrovna dneska mě jeden v Praze na Andělu zase otravoval, jako koneckonců každý druhý den.

  OdpovědětSmazat
 41. Jojo, taky jsem tuhle práci dělala, sice v Itálii, ale ty praktiky jsou naprosto totožný XDD. Jenomže já jsem neměla žaludek na podvádění, takže jsem vždycky poctivě říkala, že jsme jiná společnost, tudíž jsem toho moc neuzavřela... někteří moji kolegové takový skrupule neměli...proto jsem odtam odešla. Je to hnus, radím všem, vůbec tomu nevěřte a než něco podepíšete, prohlídněte si tu smouvu, klidně řekněte obejdovi, že se podíváte na internet a pak se sami ozvete. Seriózní společnosti vás nebudou nutit podepisovat smlouvy hned na místě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdybych měla popsat všechny praktiky mých ex kolegů, asi by vám vstávaly vlasy na hlavě hrůzou - staří lidé, kteří naprosto nevěděli, o co gou, cizinci, co vůbec nerozuměli italsky, to byly dvě největší skupiny.... S falešnýma smlouvama jsme se taky setkali, byli to dva "strašně sikovní" prodejci, co nám byli neustále dáváni za příklad a pak vyšlo najevo, že kradli lidem vyúčtování ze schránek a sepisovali desítky těchto smluv... Prostě hnus, nepoctivost a pokrytectví.
   Jo, a ty pravopisný chyby v té prezentaci (i v prodejcových poznámkách) jsou fakt výživný!

   Smazat
 42. Původně jsem si chtěla jen pročíst na co zas kdo naletěl, ale nedá mi to a musím reagovat na ty ofocené papíry. Ať už je firma seriózní nebo ne, tohle "zadání" vypadá dost podezřele. Přijde mi to, jak když někdo, kdo má problém s firmou, prostě napsal dokument ve wordu, vytiskl, pro věrohodnost dodal pár poznámek ze "školení" a vyfotil. Stejně tak můžu já napsat naprosto seriózní dokument a připsat k němu "poznámky" vyfotit to a vydávat to za školení stejné firmy. Zkrátka mi to nepřijde jako argument.

  (Aby bylo jasno podomního prodeje se nezastávám, jen podotýkám, že možná nelze v tomto článku věřit všemu).

  OdpovědětSmazat
 43. Souhlasím s příspěvkem nade mnou, papíry mohl sepsat kdokoliv, kdo má doma papír, počítač, tiskárnu a tužku - není to argument. Stejně tak fotky spokojených zákazníků - existují přece fotobanky, odkud se fotky berou a používají na prezentace, webové stránky apod. - světe div se, většina babiček svou fotku na internetových stránkách nějaké firmy nechce, tak raději použijou fotku nějaké babči z fotobanky, která s tím nemá problém - ani na tom nevidím nic špatného. Možná kdyby se tento článek opíral pouze o fakta a nehledal kraviny, hlavně, aby toho měl co nejvíce, bylo by to užitečnější. Takto článek k ničemu, jen si někdo vylil srdíčko, že nemá rád čec. No a co.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme Českému energetickému centru za názor. Obrázek o firmě jste tím fakt vylepšili :-))) Myslím, že teď už má jasno i největší pochybovač :-)))

   Smazat
  2. No jo, když dojdou argumenty, tak napadneme ty, kdo s námi nesouhlasí, že jsou určitě agenti konkurence. Zív.

   Smazat
  3. Prosím vás pane/paní anonymní, co vás vede k tomu, že tohle píše ČEC? Neřekla bych, že je v příspěvku něco tak strašně libého, že by si to musela psát firma sama. Jako, že někdo řekne, že lidé mají tiskárny a existují fotobanky, to firmě zas tak moc nepomáhá ne? Vy internetoví hadači jste opravdu kouzelní.

   A s příspěvkem souhlasím, docela jsem se těšila, že si přečtu srozumitelné shrnutí a místo toho jen něco, co připomíná konspirační teorii s "opravdovými důkazy". Achjo.

   Smazat
 44. tito podomni obchodnici jsou z firmy Blue ocen management.. delali i tarify na telefon. jakmile uvidite jejich auto ve vasi vesnici, pakujte je pryc

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pakovat auto z vesnice? Ona vam ta vesnice snad patri? Nezachazel byste nahodou s tou ochranou lidi pred sebou samymi ponekud daleko? Pripomina mi to americky styl perzekuovani tucnych jidel v restauracich, jen aby nam proboha lidi netloustli - vzdyt oni za to koneckoncu nejsou vubec, ale vubec zodpovedni.

   Smazat
 45. No jo no, clanek sice pobavi, ale souhlasim s tim, ze rozebirat divoce tema materialu z fotobank a papiru s podivnymi poznamkami, u nichz muze byt autorem naprosto kdokoliv, neni zrovna dukazem nejakeho profesionalniho zurnalismu. A tak by se to i melo brat, zasmejeme se a jdeme dal. Zrovna tohle dle meho nazoru nejde brat jako validni referenci, zda si vybrat CEC, nebo nejakeho jineho dodavatele.

  OdpovědětSmazat
 46. Znáte to slovní spojení "ilustrační foto"? Stránka musí snad nějak vypadat...
  V teleshoppingu jsou také na 100% opravdoví lidé a vůbec za to nedostávají zaplaceno.

  OdpovědětSmazat
 47. Souhlasím s předchozím komentářem, ilustrační fotky vidíte v dnešní době všude kolem sebe- na internetu, bilboardech, televizi atd. A pokud věříte lidem kteří například v teleshoppingu tvrdí jak si něco koupili a jak jim to strašně změnilo život, pak je docela jasné že uvěříte každé ptákovině kterou vám kdo strčí pod nos, začněte používat vlastní hlavu a podepisujte jenom věci o kterých si zjistíte všechny potřebné informace, potom nebudete mít důvod naříkat na internetových diskuzích. ČEC dělá jenom svou práci a pokud máte problémy s podomními prodejci, zkuste to ohlásit firmě která je zaměstnává.

  OdpovědětSmazat
 48. Také souhlasím s předchozím komentářem - ČEC přímo nekontroluje podomní prodejce, protože často patří k firmám, které mají od ČECu elektřinu zprostředkovaně.. Někteří lidé jsou hold hulváti a proto je nejlepší zapamatovat si jejich jméno a pokud se opravdu chovají špatně, jít je nahlásit. A zásadně jim nepodepisovat něco mezi dveřmi. Je opravdu rozdíl mezi přístupem podomního supa a opravdového zaměstnance ČECu, se kterými jsem doteď jednala.

  OdpovědětSmazat
 49. Dobrý den. Děkuji Protivné blondýně za velmi čtivý článek. Po prvním přečtení musí článek včetně doplňkových obrázků odratit čtenáře nejen od ČECu, ale asi i od odběru jakéhokoliv dnes dostupného média. :) Každopádně, každý soudný člověk si musí uvědomit, že žádný dodavatel jakéhokoliv produktu nedokáže 100% ovlivnit, jací prodejci a jakým způsobem jeho produkt nabízejí. Pomíjím nyní fakt, že lidé podepisují ve dveřích věci, nad jakými zůstává rozum stát. Mám profesně zkušenosti s ČEZem, PRE a mnoha alternativními dodavateli, mezi nimi i ČECem a je to opravdu o přístupu. Oproti počátku, kdy se toho ČECu moc nepovedlo, se nyní evidentně snaží napravovat dřívější selhání a i se jim to podle mě daří. Rozhodně ČEC vytváří další antimonopolní konkurenční prostředí v české kotlině, což je jedině dobře..

  OdpovědětSmazat
 50. Souhlasím, začátky nejsou vůbec lehké pro každou firmu, pro všechny. A ať už to s praktikami ČECu vypadalo jakkoliv, myslím, že teď už je tak jak má být. Mám s ČECem jen dobré zkušenosti, je to jen o tom na koho narazíte, jak kdo jedná a jak vy o tom přemýšlíte.

  OdpovědětSmazat
 51. Dobrý den všem, jen chci říct svou dnešní zkušenost s ČECem. Na doporučení známého jsme se rozhodli pro České energetické centrum. Na České energetické centrum jsme, jak je tady několikrát v diskuzi zmíněno, přišli podobně jako vy, když u nás zazvonil podomní prodejce. Manžel mu velice slušně vysvětlil, že mu ve dveřích nic nepodepíše, nicméně si od něj převzal nabídku a posléze jsme se začali o informace o této společnosti zajímat. Teprve až nám známý potvrdil, že jejich služby využívá a to dokonce i na nějaké pojišťovací služby, rozhodli jsme se s nimi uzavřít smlouvy. Jak mi sami asistenti ČECu poradili, pomocí mailu jsme kontaktovali zákaznické centrum. Vše proběhlo velice rychle a ve slušném tónu. Vzhledem k tomu, že jsme u všeho byli s manželem osobně, na vše nejasné jsme se doptali a vše nám bylo vysvětleno. Myslím, že to je ten správný postup, kterým by se měli řídit všichni, kteří nevěří podomním prodejcům. Může tak být předejito mnohým problémům, které v souvislosti s podomními obchodníky, kteří jsou ve většině případů firmou najímáni externě, mohou vzniknout.

  OdpovědětSmazat
 52. Zdravím, také využívám služeb Českého energetického centra a jsem spokojen. Smlouvu mi nabídl podomní prodejce, nicméně jsem si nejdříve vzal čas na rozmyšlenou a zjistil si pořádně oč se vlastně jedná. Všechny dotazy a případné nejasnosti mi byly ochotně vysvětleny po kontaktování zákaznického centra. Chce to tedy pouze trochu opatrnosti a nedělat ukvapená rozhodnutí někde na chodbě mezi dveřmi a důkladně si vše pročíst, popřípadě se jiným způsobem dopátrat důležitým informacím.

  OdpovědětSmazat
 53. Blondýýýý, prosím, smaž ty šílený vylhaný komenty nadšenejch lidí, který ani neexistujou!!! Koukám, že PR oddělení ČEC se může přetrhnout, ale je to tak okatý, že je to až trapný!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no to by mě zajímalo, podle jakého klíče se tady mají dle vás mazat ty nepohodlné příspěvky. pokud vás nějaké komentáře tak strašně moc iritují, tak je nečtěte, ne? ale navrhovat globální výmaz? ne každý, kdo napíše něco, co se vám osobně nelíbí, musí hned být agent v přestrojení. s tou fotobankou a tak je to holt fakt a vůbec nezáleží na tom, zda má nebo nemá někdo rád konkrétně čec nebo jakéhokoli jiného dodavatele/korporaci.

   Smazat
  2. Steně takhle by někdo jiný mohl tvrdit, že konkurence ČECu zadává PRku úkoly hanit všechny ostatní dodavatele. ;) A´t už tu jsou "lidé opravdoví" nebo ne, je tohle naprosto svobodná diskuse abylo by škoda ty příspěvky mazat. Každý si v nich naje to, co chce - to špatné i to dobré. Pořádné informace ale čloěk stejně dostane opravdu jen přímo od ČECu.. ;)

   Smazat
 54. S podomními prodejci není radno si zahrávat, ale přesto z toho vždy nemusí vyjít samé špatnosti. Já sama je od svých domovních dvěří vyhazuji, mám však známé, kteří podlehli a netváří se, že by byli nespokojeni, ba naopak.

  OdpovědětSmazat
 55. Dobrý den,
  byl u mne podomní prodejce a nabídl mi smlouvu s touto firmou. Rozhodl jsem se však si nejdříve najít více informací a narazil jsem na tento článek.
  Čím hlouběji jsem se do článku začetl, tím mi přišel irelevantnější.
  Opravdu si nemyslím, že vytištěný papír s pár poznámkami bůhví odkud je nějakým způsobem směrodatný, pán se mnou navíc jednal seriozním způsobem bez "teleshopingových" frází.
  To, že firma používá fotky z databanek je naprosto bežný přístup většiny společností. Zákazníci se rádi podělí o své zkušenosti, anonymita jim však bývá svatá.
  Článek s informační hodnotou nula, přijde mi jako by chtěl firmu zbytečně poškozovat.
  Tak zase o server dál.

  OdpovědětSmazat
 56. Heh, teď by Blondýna měla vydat podobný článek ještě o Centropolu, Bohemia Energy, různých operátorech atd., kteří všichni podomní prodej využívají a prodejci, co pro ně pracují, asi taky nebudou všichni svatoušci nebo výkvět inteligence. Na jednu stranu si říkám, že je blbost, aby se podomní prodej zakazoval, někdo ho třeba využije i rád, na druhou stranu nepoctiví dealeři moc nikoho nepotěší a firmy by si to určitě měly v prvé řadě hlídat samy - je to v jejich zájmu, aby je najatí prodejci nepoškozovali.

  OdpovědětSmazat
 57. V podstatě jde jen o reklamu, jak jinak se mají informace dostat do podvědomí lidí. Jestli pak dochází k nějakým nekalým praktikám už není problém ČECu.

  OdpovědětSmazat
 58. Mate pravdu, tezko i pro velkou firmu, ktera si najme ty podomni prodejce, kontrolovat jejich praci stoprocentne. Nikdo s nimi v tech bytech neni a nikdo tudiz nemuze vedet. Souhlasim ale, ze by se CEC mel trosku vic zajimat o sve reprezentanty, investovat do vlastnich proskolenych, nez najatych. Bylo by to efektivnejsi a prestaly by se mnozit vsechny tyto stiznosti, vpodstate zbytecne, vyvolane predevsim lidskou hlouposti...

  OdpovědětSmazat
 59. Tak nevim, zdalo se mi, ze tu byly nejake dalsi prispevky, ty odtud ale tajemne zmizely - nikde ovsem ani zminka, ze by byly smazany administratorem. V cem je pointa? A dole dalsi komentare nacist taky nejdou. Zvlastni.

  OdpovědětSmazat
 60. Dobrý den. Nemohu se zbavit dojmu, že ve chvíli, kdy se tu objevili také lidé, kteří jsou s někým (mj. s ČECem) spokojení, že negativních příspěvků ubylo, resp. se tu vůbec neobjevují.. Že by to už nebylo pro blondýnu zajímavé téma, když tu vládne spokojenost? :) Řečnická otázka..

  OdpovědětSmazat

 61. Vážení poškozovaní, společnost ČEC má svoji smluvní padělatelskou dílnu a aktivně ji kryje. Beztrestně jsou falšovány smlouvy, plné moci, bez morálních zábran jsou falšovány podpisy i velmi neuměle s drzostí slíbené beztrestnosti. Tímto způsobem si na sebe převedou odběrné místo a platba za energii, jako nevratné zboží, je pak prostředkem vydírání. Smlouvu zruší jako pravou, zlikvidují falzifikáty plných mocí, a po vymáhané úhradě za vnuceně odebranou energii zničí všechny falzifikáty. Pokud máte někdo takovou podobnou zkušenost, ozvěte se na e-mail: podomnipodvody@centrum.cz. Způsobili již dost lidského neštěstí a stresových situací, okrádají také o životní čas. Když se bráníte, produkují koncentrované zlo. Jirka na uvedené adrese.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. České Energetické Centrum28. listopadu 2012 18:06

   České Energetické Centrum se od takových praktik distancuje. Konkrétní případy samozřejmě prošetříme, ale je těžké reagovat na nepodložená fakta. Prosíme Vás tedy o dodání konkrétních informací, které prověříme a situaci budeme případně řešit.

   Smazat
  2. Prošetří to "hubou" a pouze na tomto fóru. Kdyby toto zastavili, přišli by o velký počet klientů. Vždyť ze strachu o ZTRÁTU klientů vydali změnu VOP pouze na smlouvy uzavřené od 1.12.2012. Proč? Proto, aby žádný ze stávajících klientů NEMOHL zdarma a rychle zmizet (kdyby nesouhlasil s novým zněním VOP)!!!

   Smazat
 62. Tak nejako nechápem, z čoho posledné blond anonym súdi, že je CEC tak zlý, že má dielňu na falšovanie, etc. Nehnevajte sa na mňa, ale toto je veľa hnusná negatívna reklama, to nemá nič spoločné so slušnou diskusií o skúsenostiach s firmou. Ja som sa teda zatiaľ u CEC s žiadnym veľkým problémom nestretla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Již několikrát se stalo, že klient smlouvu zrušil, ale druhý den byl obratem znovu zaregistován. A pokud řádně zrušíte smlouvy, dostanete potvrzení o ukončení - hlavičkový list papíru ČECu, pouze strojový podpis a funkce v ČECu. Vy se upíšete ďáblu vlastní krví a on NEMÁ pár korun na razítko a inkoust a odpovědná osoba je TAK LÍNÁ, že nemůže udělat alespoň nějakou nečitelnou "muří nohu".

   Smazat
 63. Musim rict, ze jsem ponekud zaskocena touhle diskuzi. Prijdu sem a ani se vlastne nedozvim poradne, co komu vadi, proste jen cec je hnus hnus hnus. Tak ja teda musim oponovat, mne to neprijde vubec zle s nimi. Mam s nima smlouvu a odebiram energie uz nejakou chvili, dokonce (ale evidentne narozdil od vasich - realnych?- zkusenosti) jsme meli preplatek a nikdy nebyl zadny problem.. Asi tak.

  OdpovědětSmazat
 64. Jak jsem si tak projížděla několik fór, tak neexistuje snad nikdo, kdo by měl na ČEC neutrální názor. Všichni ho buď neuvěřitelně haní, anebo naopak jsou ti, kteří se jim diví, protože nikdy neměli problém. K těm se i připojuji já.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co není, může být! A jednou bude - tomu věřte!!! Pokud budou podnikat tak jak dosud, tak se jednou utopí ve vlastní šťávě!!!

   Smazat
  2. Pomalu, ale jistě dochází na to, co jsem asi před rokem prohlašoval na jiných fórech - firma ČEC měla dávno čelit procesu, který se jmenuje KONKURZ. Již i média zjišťují, že ČEC začíná mít problémy. ČEC se narychlo snaží hleat nové investory. Ti, jakmile zjistili, v jak špatné ekonomické situaci se ČEC nachází, přestávají mít o investice zájem. Více můžete číst např.: http://euro.e15.cz/archiv/monitor/ceske-energeticke-centrum-shani-investora-zn-rychle-949867

   Smazat
 65. Připojuji se ke špatným praktikám ČECu. Uzavřel jsem také smlouvu mezi dveřmi, po krásných báchorkách, jaké to budou výhody. Hlavně ale proto, že ušetřím na elektřině. Nyní mě přišel rozpis záloh a nestačil jsem se divit. Dříve u ČEZu jsem platil 250,-Kč/čtvrtletně, tak nyní 250,-Kč/měsíčně. Po reklamaci špatného rozpisu záloh, mě bylo sděleno, že je to tak dobře, že platím pojišťovně AXA 240,-Kč/měs. O tom ve smlouvě není ani čárka. O žádné pojištění nestojím.
  Ale i kdyby byla elektřina od nich levnější, tak je to asi o 20 haléřů za kWh, to je úspora jak hrom. To se vyplatí snad jen někomu kdo má velmi vysoké spotřeby.
  Takže asi nezbude nic jiného, než nějakým způsobem smlouvu zrušit, i když vlastně do dneška žádnou oficiální smlouvu nemám, mám jen to, co jsem podepsal mezi dveřmi.
  Takže podle mě je to jednoznačně podvodné jednání.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žádné další potvrzení smlouvy od ČECu nedostanete. A úspora 20haléřů je pouze úspora na silové části elektřiny. Pokud se podíváte na stálé platby (dříve tzv. paušál"), tak zjistíte, že vše ostatní je dražší. Jojo, taky jsme se spálili (resp. smlouvy podepsala předsedkyně SVJ, ale pak trpělo 36 rodin), ale bylo to naštěstí v začátku. Smlouvu jsme měli pouze 2 roky, ale dodávky začaly s půlročním zpožděním. Naštěstí jsme u nich již skončili, ale z předpokládané roční úspory byla úspora NULA a ještě k tomu tak 20tisíc prodělek (na plynu to naskakuje mnohem rychleji, obzvlášť když za rok odeberete za 400tisíc plynu)!!! Asistenční služby nás nepostihly, protože v době podpisu naší smlouvy tyto služby nabízeny nebyly.

   Smazat
 66. Pozor ČEC změnil vlastníka:
  http://www.jednotne.cz/aktuality/cecmanovehovlastnika.html
  Takže je to vlastně Bohemia Energy entity

  OdpovědětSmazat
 67. To není jisté, zda je to Bohemia Energy entity. To jsou jenom zákulisní dohady.
  Podle adresy na mapách na www.google.cz můžete zjistit, že Cromicron SA má adresu kanceláře v jednom ze šesti paneláků (poblíž železniční trati), takže by se mohlo jednat o "garážovou firmu".
  Zda zakladatelem společnosti Cromicron SA je Bohemia Energy, to se dá zjistit pouze ze švýcarského obchodního rejstříku - zatím jsem našel pouze placené odkazy, nikde není odkaz zdarma jako u českého obchodního rejstříku. A u společnosti Bohemia Energy entity nejsou v rejstříku žádné smlouvy zveřejněny!

  OdpovědětSmazat
 68. http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/podnikani/clanek.phtml?id=783124

  Proč Bohemia Energy jedná s firmou Cromicron o ovládnutí spúočnosti České Energetické Centrum Jih? Podle této aktuality zřejmě nebude pravdou, že vlastníkem ČECu bude Bohemi Energy Entity.

  OdpovědětSmazat
 69. Je to hnus tady ti domovní prodejci. Moje babička jim to taky podepsala. Všichni tito zloději by měli být zveřejnění na www.dluzis.cz

  OdpovědětSmazat
 70. ČEC je v insolvenci!!! 22.7.2013 zahájeno insolvenční řízení na dluh ve výči cca 50miliónů korun. A není to jediný dluh, který ČEC má. Tzv. "boží mlýny" melou pomalu, jistě a spravedlivě! Průběh insolvenčního řízení můžete sledovat na: https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-dotaz?dotaz=%c4%8desk%c3%a9+energetick%c3%a9+centrum

  OdpovědětSmazat
 71. Nemám zvonek a přes německý ovčáky pobíhající na zahradě se nedostali ke dveřím. :D

  OdpovědětSmazat
 72. Exx není jiný, oblbování, 80% je oslovených důchodců po telefonu...podomní prodej hadr...necho´dte a nepřeji si výslovně návštěvu... to operátorka nezná. Máte schůzku a zblázněte se, odpočty, výpočty, ano jsme čez, rwe......lži. Že jste v dommově důchodců nás nezajímá, že zemřel včera váš manžel? Nezájem...Rozkývat, oblbnout, podepsat a utéct se smlouvou. Zlatý komunisti:) Kdyby tohle vědělo vedení tak to snad povyhazují od vrátného po supermany z managementu:)

  OdpovědětSmazat