Mají těhotné ženy místo mozku chrastítko? Vol. 2


Ano, mají!  Začíná to už okamžikem, kdy počnou. A nepustí je to už nikdy.

Nevím, jestli je to rozbouřenými hormony, nedostatkem soudnosti, nebo něčím úplně jiným. V okamžiku početí se řada žen promění v hlásnou troubu svého vlastního těhotenství. A ať jde o jakkoliv intimní věc, kterou by měla prožívat jen rodina a nejbližší přátelé, je nutné to sdělit světu. Celému světu!
A není lepší způsob, než honem někde na webu vytvořit profil, vytvořit fotogalerii a tam hrnout jednu fotku za druhou. Jako první musí být těhotenský test. Jako že aby teda bylo jasný, že jsem v tom.

 

Logicky musí následovat fotky z vnitřku těla šťastné těhotné. V tuto chvíli se obvykle extrémně snížní inteligenční kvocient nastávající matky. Přestává být těhotná. Teď je těhu. Těší se na mimíska. Manža se taky těší na mimíska. (Manža je jedno z nejstrašlivějších pojmenování pro manžela, jaká jsem kdy slyšela. Nevím proč, ale evokuje mi vykastrovaného chlapa.)

Těhu začne všechny ženy, které už porodily, oslovovat maminky. Maminky společně na diskuzních fórech řeší, jak často  má manža chuť na tuleníčko a jestli mimískovi sexíček neublíží.

Ve fotogalerii těhu přibývají více či méně nevkusné fotky jejího nahého břicha. (Viz  http://protivna-blondyna.blogspot.com/2011/10/maji-tehotne-zeny-misto-mozku.html )

Veřejnost nesmí přijít ani o chvíle naší těhu v porodnici. Šup s fotkama do veřejně přístupné galerie (velikost následujících fotek jsem záměrně zmenšila na naprosté minimum)Těhu samozřejmě do popisek k fotkám nesmí zapomenout napsat, v jaké fázi porodní se právě nacházela,
A máme to tady. Těhu už není těhu, ale maminka a má mimíska. A to teda musej vidět úplně všichni! A když jsme u toho, maminka se nechá vyfotit taky ve chvíli, kdy mimíska krmí. Nebo přebaluje. O to přece nemůže náhodné návštěvníky svého profilu ošidit. Zvlášť, když mimísek tak pěkně kakinkal. (K vidění jsou na různých webech také fotky, jak mimísek poblinkal manžu, jak mimísek pročural pleny, jsou i extrémy, jako fotka "naše malá poprvé čurá sama" zachycující nebohou dcerku nepříčetné matky tak, aby si kdejaký pedofil užil.

A protože maminku zajímají prdíky a hovínka chudáka dítěte víc, než cokoliv jiného, musí se podělit i o ně.

A tak to pokračuje dál - nadšené maminka se s ostatními maminkami rády podělí o fotky dětiček. Protože mají zástavu mozku, klidně zveřejňují fotky svých nahatých holčiček i chlapečků. Na maminkovských webech řeší kromě kašiček i  návody, jak zavařit okurky v pračce (ano, v automatické pračce!), jak krásně vyzdobit byt (základem jsou polštářky s nápisem Home, sweet home) a jak dát manžovi jasně najevo, že večer nic nebude. Každou fotku, diskusní příspěvek nebo článek okomentují v průměru 197 tleskajícími, skákajícími nebo rozesmátými smajlíky. A tak plynou roky. Dokud těm slepicím manžové nezakroutí krkem.

(Všechny fotky v článku pocházejí z veřejně přístupných a nijak zabezpečených fotoalb na webových stránkách Mimibazar, Modrý koník, Rajče, Moje rodina)

32 komentářů:

 1. ta posledni fotka je fakt nevkusná. pokaděný ditě v posteli, nechápu co je na tom k ukazování. Ale jinak nesouhlasím s tím obecným tónem. Když je žena sociálně inteligentní a soudná, ani těhotenství nemůže její mozek ohrozit. Ale jednodušší slečny a dámy holt jsou prostě ve věcech mimo mísu, těhotenství nevyjímaje.

  OdpovědětVymazat
 2. V poslední době se roztrhl pytel se články, weby - podobného ražení. Některé jsou pojaté vtipně s nadhledem a některé s trapnou generalizací. Znám spoustu ženských, co si během těhotenství, MD, RD udělalo VŠ a všelijakými dalšími způsoby si rozšiřovalo obzory - zkrátka nezakrnělo a ani se ze nich nestala popisovaná osoba tímto článkem. Já si vůbec myslím, že v podstatě tento typ - tak je často popisován - jakási "mamynka" - v čistě podobě neexistuje. Každá ženská v době těh. a RD má občas sklony se takto v různé míře chovat, ale dle tím nikdo není úplně prosáklý - to je představa vyhledávačů - pošklebovačů na netu, kterou si léčí nějaké komplexy. Uáááá (zívám) - takovýchto článků už bylo tisíc a když neumíte psát - nepište. Sbohem a šáteček

  OdpovědětVymazat
 3. chichi, to nade mnou psala některá z gangu mamynek z Mimibazaru?

  OdpovědětVymazat
 4. Tak tenhle článek byl ještě slabším odvarem toho, co jsem byla nucena vidět na Módním pekle. Do té doby jsem neměla o nějakém Mimibazaru ani potuchy a teď trpce lituji, že jsem to zjistila. Vyměňování si receptíků, oblečků, smajlíků a familiární oslovování je ještě v rámci únosnosti ale ty fotky nahatých dětí, to je už silná káva. Každý průměrně inteligentní člověk snad zná míru své soudnosti a chápe že takové intimnosti na veřejnost nepatří. Takže díky Blondýnko a ostatním za tento článek, třeba to aspoň jedné ,,mamče,, docvakne, kam až může ve svém požehnaném stavu dojít a jak si uchovat zdravý rozum.
  Já jen doufám že zůstanu taková jaká jsem i v těhotenství a pokud to tak bude, zřejmě ze mě bude něco jako Miranda ze Sexu ve městě :D

  OdpovědětVymazat
 5. Moreno, díky. Rozhodně je lepší zMirandovatět, než se přidat ke gangu militantních matek z Mimibazaru, které manžovi vaří mňamky z kečupu a ve volných chvílích vyrábějí bytové dekorace z krabic od pizzy. :-)

  OdpovědětVymazat
 6. "chichi, to nade mnou psala některá z gangu mamynek z Mimibazaru?" : mám dost a toto je vaše reakce na úrovni. Ne, nejsem z gangu MMB. Dvakrát jsem tam jako neregistrovaná nakoupila - toť vše. Jen nechápu přihlouplou generalizaci - uplatňovanou v těchto článcích. A jen tak mimochodem - vyžíráte se jeden od druhého v těchto článcích - ať se nepoperete o prvenství vašich závratných objevů. Vy jste vůbec nepochopila, o čem jsem psala. Tak na závěr "chichi" - tomu byste se svým IQ mohla rozumět.

  OdpovědětVymazat
 7. To je ale náhoda, dva dny po článku MP o mimibazaru...

  OdpovědětVymazat
 8. A tady je další "originální" článek: http://michalsmutny.blog.idnes.cz/c/216251/Pricina-vysoke-rozvodosti-v-Cesku-odhalena-Mimibazar.html a v podstatě všichn zřejmě vykrádají (i MP) diskusi o MMB na Okounovi - zkrátka není nad originalitu:-)))

  OdpovědětVymazat
 9. Madam, že ste to tady četla dva dny po článku na pekle, tak to ještě asik neznamená, že to blondýna opsala ne? Akorát nemá datumy u článků. To a samý se může říct že peklo opsalo blondýny článek o punčocháčích kerej psala v září a peklo až po ní. Jesli se někdo chce dohadovat o prvenství tak to má Okoun.

  OdpovědětVymazat
 10. tak to ditě na posledni fotce to je fakt nechutný:-! fakt se mi udělalo špatně hnus

  OdpovědětVymazat
 11. A proč mi říkáte Madam:))?? - a napsal jsem jen jeden příspěvek:) a tam píšu, že to všichni opisují od Okouna:) - to nad tím není moje:)

  OdpovědětVymazat
 12. Proč se dohadujete kdo to psal první? Dnešní noviny taky mají navlas stejné články a nikomu to nevadí. Holt někdo čte to a někdo ono. A tady není tajemstvím že blogy MD a PB jsou spřátelené takže žádné rivalky, tudíž není co řešit ne? :)

  OdpovědětVymazat
 13. Madam, neříkejte mi madam, čivavy jsme spolu nepásly. Ne že jsem to "četla dva dny po sobě", opravdu se to dva dny po sobě objevilo. Oba blogy sleduju.

  A nebojte se, vaši blondýnku vám nenapadám;-) Pobavilo mě to, nic víc.

  OdpovědětVymazat
 14. Madam, článek Mají těhotné místo mozku chrastítko? teda ten první díl, sem četla tady minulej tejden.

  OdpovědětVymazat
 15. Madam, o něm jsem nemluvila. (mimochodem první díl nemá dovětek Vol.1, takže se asi s dalším dílem původně nepočítalo).

  A proč vás to vlastně tak rozčiluje? Už toho, madam, nechte, že se vám chce...

  OdpovědětVymazat
 16. :D nechci delat reklamu ale tohle je clanek na podobne tema a taky to stoji za to:D http://marieke.pise.cz/149222-po-porodu-lobotomie.html

  OdpovědětVymazat
 17. To není těhotenstvím, ty ženské jsou prostě blbé a jejich manžové jim krky nezakroutí, protože jsou blbí naprosto stejně a na netu na ně narazíte, jak společně s hloupější částí puberťáků komentují videa zdeformovaných mimísků, autonehod, poprav a silikonových prsatic.

  OdpovědětVymazat
 18. maja3: Díky za odkaz. Marieke neznám, jdu si počíst.

  OdpovědětVymazat
 19. Milá Blondýno, abyste obhájila tento článek, tak až budete těhotná musíte povinně psát další příspěvky a denníčky, abychom věděli jestli jste taky nezeslepičatěla jako ostatní těhotné a matky, které byli před tím normální a už normální (podle vás) nikdy nebudou. To sem teda opravdu zvědav :D

  OdpovědětVymazat
 20. Souhlasím s komentářem nademnou. Příspěvky do blogu vyprodukované v požehnaném stavu okořeňte nejlépe s dvojitou dávkou jízlivosti a sarkasmu. Adios ;D

  OdpovědětVymazat
 21. Dovolím si (částečně) nesouhlasit. Nemyslím, že každá, která má na některém foru pro maminky vystavené fotky, ma místo mozku chrastítko. Ano, moc nemusím x fotek sloupků testíků, ale to, co tu popisujete jako fotku vnitřku, je fotka vašeho dítěte. Ale to asi nepochopíte, dokud si takovou první fotku neponesete z ordinace ;o) Jinak fotky z porodu příp. těsně poporodní náhledy, na kterých je vidět ženě až kdo ví kam taky nemusím. Stejně tak fotky poblinkaných a pokakaných mimin. Ale rozhodně bych neházela všechny do jednoho pytle ;o) Ano, mám na jednom takovém foru alba s fotkami svých dětí a třeba zrovna to, co považuji za vkusnou fotku, někdo druhý posoudí úplně, ale úplně jinak ;o)

  OdpovědětVymazat
 22. "Ale to asi nepochopíte, dokud si takovou první fotku neponesete z ordinace" - COŽE??? Těhotenství už mám za sebou a ne, opravdu jsem neprozřela co je to za nesdělitelný pocit vystavit fotku z ultrazvuku. Tak nějak celkově mě začaly vytáčet ty kecy, že kdo nemá dítě, nic nechápe a nemá právo žádnou matku kritizovat.
  A mimochodem ta poslední fotka mohla být taky zmenšená, je mi z ní na blití mnohem víc než z těch fotek porodu.

  OdpovědětVymazat
 23. ..to aby vsichni vedeli, ze spime v hovnech. A libi se nam to, protoze to jsou hovna naseho mimiska.

  OdpovědětVymazat
 24. Mňo,právě jsem v osmém měsíci a doma mi pobíhá skoro tříleté dítko a musím uznat, že můj rozhled a zájmy se poněkud zúžily, ALE: nevystavuju těhutesty, fotky z ultrazvuku, při prvním porodu mě viděl jen manžel a zdravotníci a jsem tomu ze srdce ráda, takže do kategorie matek z článku hrubě nezapadám. Stejně je ale chci hájit.
  Těhotenství ženě opravdu zpřehází hodnoty a zájmy, samotnou mě překvapilo,jak moc, ale je to tak v pořádku, jinak by nová generace asi nepřežila. Na přebalování mimina a vztekání se se vzdorným batoletem a hraní si do zblbnutí na princezny a prince fakt není nic moc intelektuálně obohacujícího. Každá to zvládáme jinak a diskusní fóra jsou pro mnoho žen jediný ventil. Zkuste být doma týden zavřená s marodícím kojencem a jsem pak na vás moc zvědavá. Pokud nějaká žena hrdě tvrdí, že ji těhotenství a dítě nezměnilo a žije tak jako dřív, tak buď kecá, aby si zachovala fazónu před těmi bezdětnými, nebo má docela problém a přijetím mateřské role. Ono pro mámu je často její dítě důležitější,než ona sama a proto odkládá svoje zájmy a soustředí se na dítko. Ano, občas to některá trochu přežene, ale pořád je to podle mě lepší, než když se žena úspěšně ubrání snaze dítěte udělat z ní maminku a drží se zuby nehty své práce a životního stylu - dítě strčí do postýlky, nebo chůvě, urychleně přestane kojit, aby si nezničila prsa, nebo se tak snaží být po porodu "fit", že přestane mít mléko. Po roce jde do práce, i když nemusí a dítko strčí do jeslí, nebo na hlídání. Co je lepší? Jasně, obojí je extrém, ale ty blbé maminy často vychovají lidi emočně zdravé a společnosti prospěšné, zatímco z potomstva úspěšných žen se nezřídka rekrutují emoční deprivanti.

  OdpovědětVymazat
 25. Fotografia sluzi na zachytenie momentu, ktory ma pre niekoho velky vyznam. Ak nie ste cielovou skupinou, tak si tie fotky proste nepozerajte!
  Je to to iste, ako sa mozu zarytym starym dievkam a mladencom hnusit presladene svadobne fotky, aj tam Vam pride trapne, ze sa mladi bozkavaju, hladkaju, dotykaju...pritom, ruku na srdce, ked sa do chomuta zenieme sami, tak si presne take fotky nechame urobit a s dojatim ich po rokoch budeme pozerat.
  To iste plati aj s tehu fotkami...Su krasne, intimne a predsa zachytavaju zrod zivota. Kto nezazil prve dve vytuzene kolajnice na tehu teste, ten to nepochopi. Rovnako tak, ako ten, kto sa nikdy nevydaval z lasky nepochopi, aky vyznam maju svadobne.
  A ze dnes umoznuje technika 3D a 4D snimat babatko aj v brusku je predsa uzasne. Predstavte si 18 rocneho chalana, ktory sa bude pozerat na to, ako vyzeral, ked ma v brusku 6 mesiacov...

  AK si ich nechcete pozerat, tak to nepozerajte...

  Ja si napr. nepozeram fotky upotenych sportovcov, skrvavenych boxerov, opitych znamych, ktori publikuju kazdy svoj zatah na FB...atd...ale fotky tehotnych zien si pozriem rada. Ved je to o zrode zivota. O tom navzacnejsom, co mame. A tesim sa, ze z toho zrodu ma niekto skutocnu radost a chce sa o nu podelit.

  OdpovědětVymazat
 26. ja bych mozna pockala az sama otehotnis..uvidis co hormony a hlavne radost udela s tvym telem a hlavou. Ta pycha smisena se strasnym stestim je tim duvodem proc se o to chces podelit s celym svetem..a od te doby co jsem porodila se dokonce se zajmem divam na fotky deti mych kamaradu..ale jak rikam pockej si na ten okamzik, ktery zcela urcite obrati tvuj zivot a mysleni naruby:)pred ditetem jsem nechapala ten humbuk kolem deti jako ty..

  OdpovědětVymazat
 27. je to nevkusné ukazovat veřejně tyto fotky stydtě se fuj

  OdpovědětVymazat
 28. Ahojte, článek mě pobavil... Narazila jsem na něj náhodou, chtěla jsem si totiž najít něco o tom, jestli náhodou nepatří mezi práva dětí chránit jejich soukromí. Protože mě opravdu děti mých známých nezajímají. S kým se stýkám, toho dítě znám, víc opravdu nepotřebuji vědět. Sama patřím k matkám, které studují při mateřské vysokou školu, mimibazar, a podobné slepičárny nenavštěvuji, v životě jsem nenasdílela žádnou fotku svého dítěte na sociální sítě ani nijak veřejně, myslím si o tom, že je to debilita. Kdo malou vidět chtěl, požádal o fotku na email, nebo se na ni přijel podívat. Tečka. Přijde mi totiž, že od mala ta děcka nemají žádné soukromí, nehledě na to, že od mala jsou vystavování internetu místo toho, aby chodily ven - když jdou ven, tak matky sedí na lavičce metr od něj, a vedou přihlouplou konverzaci - viz. článek. Fakt mi to sedí. Jsem ráda matkou, ale kdybych nejezdila do školy, a neměla plno zájmů, a kolem sebe lidí, kteří mají rozhled, taky by tam už bylo jen chrastítko.
  A pro všechny ty, kteří se obhahují, že se chtějí pyšnit svým prckem - nenapadlo vás někdy, že mu vlastně ubližujete?? Jak byste reagovali vy, kdyby vaši rodiče všude vystavovali vaše fotky z dětství, lidem známým i neznámým... Mám krásnou dceru, a natolik ji miluju, že raději budu chránit její soukromí, než abych se "někde pyšnila a sdílela s celým světem..." Sama, tedy, anonymní, vidíte, že ty hormony nemáme každá stejně, ten humbuk kolem samozřejmě chápu, ale v soukromí...není třeba humbuk sdílet... Dle mě, teda mají právě kouzla rodinná alba, která se vytáhnou, když přijede vzácná návštěva.
  A pak se nedivme, že je rok od roku ta generace tupější, když jsou vystaveni tomuhle už od mala...:(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Studium VŠ při dětech není plnohodnotné, vidím to u několika kamarádek. 1 otázka se málem vejde na 1 stránku A4. Takže studiem bych se tu vážně neoháněla. Je to sice lepší než nic, ale nikdy nemůže mít cenu denního studia.

   Vymazat
 29. No nevím, jestli někomu takové fotky vadí, ať na ně nekouká. Třeba si dvě kamarádky telefonovaly a u jedné se stala nehoda. Prostě té druhé řekla, já se z toho pos..eru, zase budu převlíkat postel. Fakt už nemůžu. A ta druhá, pošli foto, ať se aspoň zasměju, už druhý týden jsem zavřená s dětmi doma.

  Víte Blondýno, opravdu nemůžete pochopit, co s normální ženskou udělá těhotenství. Pokud by se tak nestalo, děti by nepoznaly opravdové zázemí. Já sama sice na podobná fóra nepřispívám, fotky nijak extra nevystavuji, ale s kamarádkami probírám dětské problémy, hledám si slevy na plínky a určitě dělám spoustu pro Vás trapných věcí. Mám teď jiné zájmy a zájmy, které jsem měla před dětmi jsou pro mne najednou prázdnou bublinou. Nepotřebuji propařit celou noc, potřebuji se vyspat. Nepotřebuji zjistit, jestli mi sedne nová kolekce od Gabor, potřebuji zjistit, jak rozvíjet své děti. A u toho občas navštívím emimino.cz, kde se to dozvím celkem rychle. Nic z toho ovšem neznamená, že se nechci vrátit do práce, nechci opět vydělávat, nechci se nadále rozvíjet. Jen se mi NYNÍ zpřeházel život, priority, možnosti, míra svobody. Ničeho ovšem nelituji, protože moje děti jsou to nejkrásnější, co mne v životě potkalo. A to i přes to, že jsem si mnoho let před nimi myslela, že já budu JINÁ!!

  Nemáte právo tak negativně hodnotit věci, které jste sama neprožila. Přečetla jsem víc vašich příspěvků a přijde mi velmi zvláštní, jak už tu pár lidí nadhodilo, věnujete se především určité skupině - matkám a dětem. Možná máte problém vy, jen na něj není vidět...

  OdpovědětVymazat