Kupuj bonbóny - jinak jsi špatná matka!

Upozornění předem: Mám ráda reklamy. Fakt. Mám ráda reklamy vtipné, chytré, neobvyklé, překvapující, šokující. Některé reklamy ale nemůžu ani cítit.

NIMM2 SOFT SAUER - Kliknutím na obrázek zavřete

Jedna z těch, které mi neuvěřitelně lezou na nervy, je ta na bonbóny Nimm2 Soft. Tahle reklama totiž vydírá .

"Pokud má vaše dítě rádo sladkosti víc než cokoliv na světě a pokud vy máte vaše dítě rádi víc než cokoliv na světě, dejte mu Nimm2 Soft."

Jednoduše řečeno: Pokud svému dítěti nekoupíte tyhle bonbóny, nemáte ho dost rádi a jste špatní rodiče! Pardon, milí kreativci a reklamní experti: Pochopila bych podobnou hlášku, kdyby se týkala brokolice nebo očkování proti chřipce. Ale u bonbónů teda fakt ne.  U bonbónů mi to prostě přijde jako docela sprosté vydírání.

7 komentářů:

 1. Zdá se mi, že stejný problém se řešil i s Coca Colou, či nějakým podobným sladkým pitím. V reklamě se tohle pití spojovalo s rodinou pohodou a myslím, že tam taky zazněla podobná hláška o dobré matce... fakt hrozný, pak nemají být děti tlusté, když na ně a jejich rodiče valí výrobci takové nesmysly.

  OdpovědětSmazat
 2. Ano, mluvíte mi z duše. Dobré jsou i jogurty Dobrá máma a Dobrý táta. Jeden z největších umělých přeslazených hnusů na trhu, který nikomu na zdraví nepřidá, ale pro malé dítě je vyloženě nevhodný. U bonbonů nimm´s taky jednu dobu tvrdili, že obsahují vitaminy...Třeba to byla pravda, ale to neznamená, že jsou zdravé pro děti.

  OdpovědětSmazat
 3. Nemůžu jen přejít, ani to očkování není oproštěno od lobby farmaceutických firem. Proti chřipce je nejlepší začít se sebou něco dělat, aby tělo neskolila

  OdpovědětSmazat
 4. Podobně mě zarazila jedna reklama na psí žrádlo, už si nepamatuju jak to přesně bylo, ale základní myšlenka byla "odborníci tvrdí, že náš přípravek může vašemu miláčkovi prodloužit život až od dva roky, takže jestli ho máte rádi, je jasný co mátek udělat". Hrůza.

  OdpovědětSmazat
 5. Cha, kamarádka byla v šoku, když její předškoláčci sledovali jakýsi dětský pořad, kde se moderátorka/Jůhele/ něco loztomilého ptalo: "A jestlipak vám, děti, maminka kupuje... (zapomněla jsem co, ale bylo to něco nezajímavého, jako vitamín B 12). Každá hodná maminka svým dětem kupuje..." a cvrčci začali křičet: "Nekupujééé!" To je pustopusté vydírání, děti by absolutně nenapadlo chtít něco takového, kdyby jim to z televize nesugerovali.

  OdpovědětSmazat
 6. Ockovani proti chripce? To snad ne :D

  OdpovědětSmazat