Jemnometr aneb Je Leoš Mareš fialová kráva?

Primácký Top Star Magazín rozjel tenhle týden novou rubriku Jemnometr (balzu, díky za tip!)

Jemnometr není nic nového, podobné rubriky mají mnohé různé televize, časopisy a webziny.  Redakce si určí co a jak bude hodnotit a pak dává někomu za něco nějaká procenta na svém něcometru, který obvykle vypadá jako teploměr nebo uvádí procentuální úspěšnost. Většinou se tahle měření týkají celebrit. Měří se tak třeba úžasnost jejich oblečení nebo třeba dobré a špatné činy, které spáchaly.Top Star ovšem zavedl pěknou kravinu. Myslím kravinu doslova, protože celé je to jen blbě udělaná reklama na jednu čokoládu s logem fialové krávy. Základní reklamní sdělení zní: Tato čokoláda je JEMNÁ! A proto vznikl Jemnometr.  Jemnometr měří jemnost celebrit. Fakt. A hned na začátku rubriky je fialová kráva přes celou obrazovku. A hned po ní obrázek Leoše Mareše a nula procent. První co mě napadlo: Na tolik procent je Leoš Mareš fialová kráva?


Leoš Mareš má jemnost nulovou. Porval se na diskotéce a je v podmínce. 


Agáta Hanychová, jemnost deset procent. Citace: "Zastala se rodiny a tím prokázala smysl pro jemnost. Nicméně vlastnímu bratrovi, který na rok utekl, a nikdo nevěděl, kam, vzkázala, že mu rozbije ústa." Konec citace. 


Jemnost Terezy Maxové ohodnotila redakce padesáti procenty. Modelka v září porodila a teď zveřejnila fotky syna.  

Těhotná Vlaďka Erbová o svém budoucím miminku mluví s největší láskou a jemností. Jemnost 70 procent. Největší jemnost rovná se jemnost na 70 procent. To je jasný. Karel Gott přizval ke spolupráci Olgu Lounovou, ta souhlasila a ještě podle Top Staru skládá mistrovi jemné poklony. Na jemnost si troufli oba, a tak dostali 100 procent. Takže fialová kráva je Karel Gott s Olgou Lounovou dohromady? 


Prapodivné měření, že? Jako opak jemnosti vnímám hrubost, surovost, nezdvořilost. Proč má Tereza Maxová  padesátiprocentní hodnocení za zveřejnění fotky nedávno narozeného mimina? Proto, že to neudělala okamžitě po porodu? Nebo proto, že to udělala dřív, než v den jeho osmnáctin?  Je míň jemné pochlubit se už narozeným miminem, než mluvit o budoucím miminu, jako sedmdesátiprocentní Erbová?

Jasně, celé je to o tom, že do Top Staru bylo potřeba narvat reklamu na čokoládu. Narvat ji tam za každou cenu, bez ohledu na to, jestli to vůbec dává smysl. Ještě si dokážu představit, že v případě úporné snahy o propagaci čokolády by mohla redakce najet na hodnocení od "hořký" nebo "málo sladký" u negativních zpráv o celebritách až po "sladký" u zpráv pozitivních.

Děsím se, co bude Top Star měřit, až se jeho sponzorem stane řeznictví.

5 komentářů:

 1. neni zač:D

  já věděla, že i z týhle doslova KRAVINY stvoříš něco k počtení a zasmání

  pragueneedsmorestyle

  OdpovědětSmazat
 2. yessss :D smejem sa dosť na hláške: První co mě napadlo: Na tolik procent je Leoš Mareš fialová kráva? :D:D

  OdpovědětSmazat
 3. Já bych chtěla vědět, koho zajímá Agáta Hanychová. Nebo má nějakou tlačenku na primě. Agátin deník sleduji jenom proto, že jsem zvědavá co zas vymyslí aby se neopakovala. To snad není možné jak je nudná.

  OdpovědětSmazat
 4. Mareš je fialová kráva :-))))

  Super blog. Baví mne moc!!!

  OdpovědětSmazat
 5. reznictvi jo! kandidatu na 100% jelito bude dostatek

  OdpovědětSmazat