Jak si domů co nejjednodušeji pozvat zloděje

Bytoví zloději mají težkou práci. Pokud nemají šikovného typaře, často chudáci do poslední chvíle netuší, jestli v bytě, kam se vloupávají, najdou vůbec nějaké cennosti. 

Naštěstí jsou tady inzertní a realitní servery. 
Bytovému zloději tak už jen stačí, zadat si do vyhledávání lokalitu, aby to neměl za lupem moc daleko, a projet fotky. Lidi se totiž rádi pochlubí i při prodeji bytu nebo domu, jakou mají doma elektroníku, obrazy nebo starožitnosti. Z fotek se dá poznat i to, v jakém stavu jsou možná místa průniku - tedy vstupní dveře, okna nebo balkonové dveře. To aby zloději bylo jasné, že sice na vstupních dveřích jsou čtyři zámky, ale to okno v koupelně nejde pořádně dovřít a má vykotlanou západku. 

Ani s lokalizací přesného místa budoucího lupu není problém. Téměř u všech nabízených nemovitostí je uvedená minimálně ulice, kde objekt je. Lidé, kteří chtějí bytaři usnadnit pátrání, přidají i fotku domu. Samozřejmostí je informace o tom, v jakém podlaží byt leží. 

Pokud k tomu majitel bytu přidá ještě číslo na mobil s poznámkou: Volejte denně od 16 hodin, je téměř jisté, že do čtyř sedí v práci a doma nebude. 

Internet prostě usnadňuje život všem. I bytařům. 
5 komentářů:

 1. .....buď to a nebo stačí mrknout na Facebook. Z fotek se lehce pozná movitost vytipovaného objektu a sám objekt se rád pochlubí s tím, kdy a kam se chystá na dovolenou. Taky snadná kořist:)

  OdpovědětSmazat
 2. tak toto ma naozaj pobavilo :)Kristina

  OdpovědětSmazat
 3. no fuj, takhle dělat reklamu třem nejhorším realitkám.. ale nebojte, adresa je většinou lživá:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud máte na mysli dnes již bývalou realitní kancelář Prolux, která si na realitku jen hrála a pouze tahala peníze z kapes lidí prodávajících své pozemky a nemovitosti (včetně těch, co inzerovali na webu bezrealitky.cz), tak ano jednalo se o lživé adresy. MM reality uvádí adresy pravé, problém je v jednání a vystupování realitních makléřů včetně vedení kanceláře. Nabulíkují cokoli, aby prodali. A pokud někdo prodává, tak mu dají za prodej tu nejnižší částku se zpožděním. Holt provize pro makléře musí být, ale přemrštěná za nic?

   Smazat