Inspirace pro mrazivá rána

Při pohledu na teploměr za oknem je to jasné: je čas vyhrabat ze dna skříní teplé šátky a šály, rukavice, čepice. Nebo začít obrážet obchody.

Mám ráda zimní doplňky. Je to jedna z mála možností, jak nevypadat každý den stejně. Nakonec, kdo taky má ve skříni osm zimních kabátů, šest bund a tři kožíšky, žejo. V šatnících navíc naprosto převažují dvě základní barvy zimního svrchního oblečení: černá a šedá.

I když si na sebe vezmu komplet všechno černé, stačí narazit si na hlavu barevnou čepici a celé oblečení se tím rozzáří. Nebo naopak -
Retro-inspirace. No není to nádhera?


Winter Accessories - Click Image to Close


K šedému nebo černému kabátku se dá vzít šála jakékoliv barvy.

Bambulková šála z příze SPIRIT 69 z ddjd.cz


A jak s barevnými doplňky zacházet? Pro konzervativnější a méně odvážné typy, které si nejsou jisté, jestli si můžete k téhle čepici vzít tuhle šálu, abyste nevypadaly jako blázen, je ideální řešení koupit rovnou celý set - tedy čepici, rukavice a šálu v jedné barvě, ze stejného materiálu a se stejným vzhledem. Většina obchodníků už pochopila, že zákazníci podobné soupravy vyhledávají, a rovnou je nabízí. A nebo prodávají sice každý z kousků zvlášť, ale už v obchodě není problém všechno dohromady hezky doladit.

A pro ty odvážnější: klidně si vezměte červenou čepici, žlutou šálu a zelené rukavice. Ale pozor! Barvy, vzor a materiál musí vzájemně aspoň trochu sedět! Když si vezmu jasně rudou čepici, nemůžu k ní zkombinovat pastelovou fialkovou šálu. Když máte vícebarevnou šálu, ke které chybí čepice a rukavice, vybírejte je jen podle jedné z barev na šále.

A místo šály bych určitě v zimě přes bundu nenosila lehounké letní šátky. Ty patří maximálně pod teplý svrchník!
  
Kde co mají:

Orsay:


Crinkle-Schal 
Ajour-Handschuhe  Ajour-Schal

Paisley-Schal Strick-Mütze

Lindex

 

Promod

Chunky knit beanie hat peacock blue - Promod Suede gloves peacock blue - Promod
Chunky knit beret violet - Promod
Soft fringed scarf fuchsia checks - Promod
Tartan scarf red check - Promod

4 komentáře:

 1. jojo fajn, ale ta fialova sala z ty cuckovy umely ekl prize me fakt ZNERVOZNUJE

  OdpovědětVymazat
 2. :-) pravda, materiál je to opravdu poněkud ekl, ale aspoň trochu to zachraňuje ta barva

  OdpovědětVymazat
 3. Ty modrý kožený rukavičky.. ach. Kdyby k nim tak byly i kozačky ve stejné barvě.. (Dosti snění, stejně bych na ně neměla.) Ale nasadilo mi to brouka do hlavy, asi se do Promodu půjdu mrknout:).
  Lea

  OdpovědětVymazat
 4. pěkná inspirace, díky! Tu šálu petrolejové barvy z Orsay mám a je úžasná! A koukám, že rukavice a čepice z Promodu by mi k tomu mohly ladit...půjdu to omrknout!

  OdpovědětVymazat