Čím si na hlavu namalovat obličej

Jsou to roky pátrání, hledání, zkoušení, zklamání a nového hledání. Najít ty správné stíny, make-up nebo pudr stojí hodně času a peněz. Prohrabala jsem svou kosmetickou taštičku (ve skutečnosti je to velká plechová retro krabice od nějakého dortu, na velikosti totiž záleží). Tohle jsou věci, které používám nejčastěji. A proč?Make-up MAC - Face and Body Foundation, odstín C5
Tenhle make-up je určený pro obličej i tělo současně. Já ho teda používám jen na obličej. Moc se mi na něm líbí, že hodně, fakt hodně tekutý. Proto se velmi dobře roztírá, nevytváří na obličeji masku a je neviditelný. Obsah lahvičky je 120 ml, to je asi troj až  čtyřnásobek obvyklého balení u jiných značek. takže je sice dražší, ale vydrží dlouho.

Pudr Astor Shine Mattitude, Normal to oily skin, odstín 004
Matující pudr opravdu matuje. Po nanesení štětcem je na tváři nepatrný, nedrolí, neolupuje se. Vydrží přibližně půl dne, navečer se začínám znovu lehce lesknout.

Tužka na oči Dior, Waterproof, odstín Noir 04.
Velké zklamání. Tužka je možná voděodolná, ale je tak příšerně tvrdá, že si s ní spíš oko vypíchnu, než namaluju. Sice dobře drží, nerozmazává se, ale na její používání nemám moc nervy. Navíc se špatně ořezává a tuha se láme.

Tužka na oči MAC, odstín Ebony.
Tahle tužka sice není voděodolná, ale zase má dostatečně měkkou tuhu a dobře se nanáší. Trochu se rozmazává, ale když ji opatrně přejedu tenkým štětečkem s pudrem, vydrží podstatně déle.

Řasenky Helena Rubinstein Queen Lash Mascara, odstín Black 01
Na tyhle řasenky už jsem tady jednou psala oslavnou ódu. Jiné už nepoužívám, i když jejich cena je trochu jinde, než u řasenek středního proudu. Řasenky mají perfektní kartáček, který řasy oddělí, opravdu zahustí a opravdu prodlouží. Voděodolná varianta vydrží úplně všechno, včetně koupání v moři (Ano, vážně jsem se malovala na pláž).

A jsme u barviček.

Clinique, Quick Eye Cream Shadows, odstín 02 Cocoa Shimmer - to jsou ty krémové stíny v tubě. Mají aplikátor stejný třeba jako lesk na rty, dobře se nanášejí. Když si máznu oční víčko jen zlehka, vytvoří jemný perleťový nádech, čím víc barvy dám, tím je intenzivnější, nejde ale o příliš výrazné stíny. Jsou naopak docela nenápadné. Oceňuju na nich hlavně to, že jsou voděodolné, neroztékají se a vydrží i ve velkém vedru, při sportu nebo při koupání.

Lancome, Colour Focus. Malou paletku se čtyřmi barvičkami jsem dostala někde jako dárek zdarma ke krému Lancome. Stíny jsou fajn, barvy jsou po nanesení hodně jemné a nenápadné. Dobře drží, nerozpíjí se do očních záhybů.

Bourjois, Smoky eyes, odstín 01 gris dandy. K téhle značce mám hodně sentimentální vztah, právě stíny Bourjois byly první "drahé", které jsem si ještě jako chudá studentka, kdysi koupila. Když potřebuju dramatičtější a výraznější líčení, používám právě tyhle stíny. Barvy jsou hodně intenzivní, při nanášení to chce trochu opatrnosti, protože kromě horního víčka je mívám rozsypané často i pod okem. Nejtmavším odstínem se dá udělat i oční linka - narozdíl od tužky není ostrá. Aplikátor, který je v paletce, je malý a špatně se drží v ruce.

Sephora, Longue tenus, odstín Tango Night. Nic moc. Fialková barva se stříbrnými třpytkami. Barvička je taková vyblitá, třpytky mi připadají příliš výrazné.

Sephora, Smoky eyes. V krabičce je všechno, co je potřeba na vytvoření kouřových očí: tělová báze, černočerná kontura, tmavý stín a výrazný jas, k tomu konturovací tužka a řasenka. A navíc obrázkový návod, jak krok za krokem kouřové oči vytvořit. Já paletku nepoužívám na dramatické líčení, ale na výraznější make-up, takže návod ignoruju a barvičky si patlám na oči po svém. Takže žádné stíny až pod obočí. Barvičky dobře drží, nerozpíjejí se. Tužku a řasenku jsem vyzkoušela jen jednou, nejsou úplně špatné, ale žádný extra zázrak to není.

MAC, Eccentricity - malá paletka se čtyřmi odstíny, šlo o limitovanou edici, která se už neprodává. A je to škoda. Stíny jsou intentivní, výrazné, dobře drží.

MAC, Sorceress eyeshadows. Paletka se šesti odstíny. Používám hlavně tři fialové odstíny. Na očích drží skvěle, dobře se nanášejí, dobře drží. Kazetka má jakýsi patentový magnetický uzávěr, který se tak špatně otevírá, že do ní musím vrazit, co je právě po ruce - pinzetu, manikúrové nůžky. Jinak bych přišla o nehty, jeden jsem si při otvírání už zlomila.

MAC, oční stíny, paletka se dá koupit zvlášť a do ní pak vybrat jen jednotlivě nabízené barvičky. Ty v krabičce drží magnet, jdou ale bez potíží vyndat a vyměnit. V tuhle chvíli používám odstín Beauty marked AC9 a Satelitte Dreams AA9. Světlejší ze stínů je takový nic moc, ten tmavší je ale úžasný. V prodejně - zatím je asi jediná na pražském Chodově - se dají vybrat desítky nejrůznějších barev - když tam vlítnu, předem si tanovuju limit, jinak bych nechala výplatu.

4 komentáře:

 1. mac jeste maji prodejnu ve flore a dole na vaclavaku:)

  OdpovědětSmazat
 2. Jano, díky, Václavák se mi hodí o něco víc, než se táhnout na Chodov.

  OdpovědětSmazat
 3. Děkuju za článek. Na MAC slyším jenom chválu. Budu si muset udělat výlet do Prahy

  OdpovědětSmazat
 4. S pudrem Mattitude jsem také velice spokojená. Astor je jediná pro mne cenově dosažitelná značka, která má opravdu bledé odstíny. Používala jsem Astor mattitude make-up, ale když mi došel, měla jsem méně peněz a koupila jsem si Astor mineral match, kt. má aplikátor ve formě štětečku, z toho jsem naprosto unešená. A má v sobě velice jemné třpytky, což mi ráno zvedne náladu.

  OdpovědětSmazat