Blondýna za volantem - auto bez řidiče?My blondýny to máme těžký. Hlavně když řídíme auto. Některé neustále se opakující situace mě dokážou rozpálit doběla. 

Největší klasika: Přeplněné centrum velkého města, půl hodiny jezdím kolem pěti bloků a hledám místo k zaparkování. Konečně jedno objevím. Vyhodím blinkr a v tu chvíli se první chlap, který jde po chodníku, zastaví, přiběhne blíž a začne mi rukou ukazovat, jak si mám najet, kolik mám místa za autem a kolik po straně. V tu chvíli mě napadají i ta sprostá slova, která neznám.
My blondýny, totiž umíme parkovat! Naučily jsme se to, protože úplně každý očekává, že nedokážeme zaparkovat ani na prostoru deset metrů na deset. Takže potom, co nám takhle pár soucitných pánů v průběhu několika týdnů posunky ukazuje - ještě můžeš, ještě můžeš, stop, toč to, plnej rejd.... - jsme tak rozzuřený jakýmkoliv náznakem podobné pomoci, že se parkovat naučíme plynule a bleskurychle i do mezery, která je o deset centimetrů delší, než naše auto. I kdybychom se to měly učit po nocích na odlehlém parkovišti mezi lahve od vody.  

Mimochodem: Všimli jste si, že pokud potkáte opravdu naprosto nemožně zaparkované auto, vystoupí z něj vždycky chlap? My holky si to dovolit nemůžeme, protože na nás by si všichni ukazovali: Hele, nojo, ženská...

Ale zas na druhou stranu - při jakékoliv policejní kontrole jsou blond vlasy výhodou. Stačí k tomu sehrát dostatečně pitomoučkou etudku a projde vám i jízda jednosměrkou v protisměru. Ještěže policajt je taky jenom chlap, žejo.  

7 komentářů:

 1. True story. Jela jsem jednosměrkou v protisměru (ale teda fakt omylem) a jsem blonďatá a ještě jsme hodila pár slziček... Pánové mi napsali jenom zákaz zastavení, takže bez bodů:-)

  OdpovědětVymazat
 2. jj, zahrála jsem blbou blondýnu a za jízdu bez pásů v autě s měsíc propadlou technickou jsem to měla domluvou :-)

  OdpovědětVymazat
 3. haha, vedu:D za projetou stopku, auto bez technicky a ja bez pasu - bezva vecere:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cena Kurvicka mesice?

   Vymazat
  2. a tím se chlubíš? Projetá stopka bylo něčí potenciální vážné zranění. Auto bez technické byla k potenciální nehodě vedoucí neřešená závada. A ty bez pásů jsi v případě nehody mohla vyletět z okna na někoho nevinného a zranit ho. Boha jeho. Měla bys umírat studem, že si ti v jeden okamžik sešly tři vážné prohřešky a ty se tím ještě chlubíš............

   Vymazat
 4. jj... sledovala jsem z okna jak nějaké auto úúúúúplně blbě parkuje na docela velkém fleku ...schválně jsem si počkala kdo z něj vyleze... chlap kolem 50-ky ...děs.. :-( ..a i když mám hlavu plnou barevných dreadů, taky umím na poliše udělat "blbou blondýnu" ..a funguje to :-))))) MO.

  OdpovědětVymazat
 5. No vidíte, a já jsem blondýna, nezkušená řidička, parkuju jak ponocnej a tuto zkušenost nemám. Ještě se nenašel žádný dobrodinec, který by mi někdy pomohl... Kde je berete? :)

  OdpovědětVymazat