Velmi prapodivná reklama

Prodej přípravků na hubnutí je snad druhý nejvýhodnější byznys hned po prodeji drog. A narozdíl od něj je legální. O etice některých kampaní na prodej výrobků by se ale dalo s úspěchem pochybovat. Třeba o té, která na mně už několikrát vyskočila v poslední době.Slim Greenline 700 se podle této reklamy prodává za 990 korun, a to se fakt vyplatí, protože normálně stojí 1990 korun a navíc ho posílají zdarma, takže ušetříte 99 korun za poštovné a balné. No, nekupte to.

První, co se mi ale opravdu vůbec nelíbí, je fakt, že se reklama na produkt snaží vyvolat dojem zpravodajské informace. Nechybí loga proslulých televizních stanic, jakoby televizní šoty a samozřejmě osobní zpovědi lidí, kteří se zoufale snažili hubnout, až konečně objevili tenhle výrobek a teď je jejich život krásný.

Druhé, co se mi nelíbí, je, že když už se firma snaží prodávat takovýhle nesmysl v ČR, měla by si zaplatit aspoň jazykovou korekturu! Každý z nás se někdy uklepne, překlepne nebo napíše hrubku. Jenže číst tenhle reklamní text, je opravdu jen pro otrlé. Některé věty nedávají vůbec smysl, jiné jsou tak zběsile přeložené,  že to mlátí dveřma.

Třetí, co se mi nelíbí, je snaha hrát na city. Text je plný emotivních výkřiků šťastných žen, které jen díky tomuhle přípravku zhubly 20 kilo za čtyři týdny. Zvlášť strašlivý je následující text:

Teď si zkuste představit, že:
„(...) nacházíte se v krásném místě, ležíte na pláži, slunce hřeje Vaše krásné štíhlé tělo, vůně mořské vody je ve vzduchu a mírné zvuky vln, které naráží na pobřeží. Vede Vás to v blažený stav relaxace. Cítíte se skvěle!
Pomalu vstáváte z měkké přikrývky, cítíte se trochu jako motýl a narovnáváte Vaše tělo. Vstáváte a jdete k moři a vlnám, které bijí o pobřeží písečné pláže. Máte pocit, že muži, kteří procházejí kolem Vás, se na Vás dívájí.
Jdete k moři, cítíte na nohou chladnou mořskou vodu. Začínáte jit po pláži, cítíte vítr na obličeji, radostně se usmíváte na muže, kteří procházejí kolem Vás. Jste spokojená, bez jakýchkoli problémů (...)„

Chce se mi zvracet. No, tak popojedem.

Čtvrtá (a zdaleka ne poslední) věc, která mi vadí úplně nejvíc, je to, že se firma snaží přesvědčit ke koupi naprosto hloupou, průhlednou a ověřitelnou lží - předkládá totiž ohlasy lidí, kteří vůbec nejsou těmi, za koho je firma vydává.


Podívejte se co říkají ostatní.
     Natrefila jste na produkt, který pomůže všem ženám zbavit se přebytečných kilogramů.

„Cítím se skvěle a vypadám opravdu lépe. Zhubla jsem 9 kg za 3 týdny! Co víc si přát!"
Jana Mašková, 23 let
Studentka


„...zhoubla jsem díky Slim Greenline 700, zase se mám skvělé, v práci na sobě cítím očí kolegů a jejich pikantní komentáře”
Anna Kadlová, 28 let
AuditorkaTřiadvacetiletá studentka Jana Mašková je ve skutečnosti pětadvacetiletá Jemma z Nového Zélandu, která svou fotku umístila na server zprostředkující práci chůvám nanny-agency.com. (A hned pod jejím příspěvkem mě pobavila auditorka Anna, která zhoubla.

Ale co ty superpřesvědčivé fotky před a po?


"Jmenuju se Matěj Liška, je mi 36 a chtěl bych se podělit se všemi o radost a štěstí, které jsem pociťoval. Já jsem zhubl díky Slim Greenline 700! Konečně se povedlo - po tolika letech života s velkou nadváhou a množstvím komplexů z toho důvodu. Byl to velký kus štěstí, který se neděje každý den, v mém případě změnil můj život. Teď jsem jiný člověk, plný energie s chutí na život! Nemusím se stydět za své tělo, dokonce ženy se na mě dívají když jdu po ulici. Přeji Vám všem, aby se Vám to také povedlo. Zvláště klukům jako já. Zdrávím Matěj. "
diety


Matěj Liška nejspíš taky neexistuje. A nebo má identické dvojče v Bulharsku. Ale to jeho dvojče hubne pro změnu s tabletami zcela jiné společnosti.
Ještě si vybavujete první obrázek s příběhem třicetileté novinářky Marie? I ten je podivný. Nehledě na to, že její fotka pochází pro změnu z webových stránek píár agentury Kogs z Essexu.Za vrchol drzosti pokládám použití fotky člověka, který jen podle firmy finanční poradce Miloš Škoda.


"Použivám tenhle připravek jen týden, tak nemohu mluvit o dlouhodobých výsledcích, ale během prvních 6 dnů, jsem zhubla 2,5 kg, ještě 17! Jsem opravdu velmi šťastna, asi se zapíšu do tělocvičny, abych byla ještě krásnějši :)"
Miloš Skoda, 37let
Finančni poradce
odchudzanie


Ve skutečnosti totiž jde o spoluzakladatele platebního systému PayPal. Fotky do reklamy musel stahovat opravdu nepříčetný grafik.

A nakonec.... ne, už nemám sílu se v tom hrabat. Dorazila mně ikonka "Dozvy se víc"Tak co, věří ještě někdo tomu, že by tyhle pilule mohly fungovat?

___________________________________________________________________

EDIT 21. 1. 2012: Některé obrázky z článku zmizely, jiné se změnily, protože šlo o link na původní zdroj. Zmizel především původní portrét zakladatele PayPal u jednoho z nadšených zákazníků. Pokud vidíte jiné obrázky, než o kterých jsem psala, je to tím, že správci webu je nahradili novými.

24 komentářů:

 1. hm to je este horsi preklad ako google translator:-D

  OdpovědětVymazat
 2. dobrý den, narazila jsem na Váš blog náhodou.... a jsem opravdu moc ráda!! Jste skvělá, každý den sleduji novinky a tenhle článek je super! Už vídím moji babičku jak všemu z toho věří a objednavá, ostatně jako většinu nabízeného zboží v teleshopingu:))

  OdpovědětVymazat
 3. Treba to skusit takto: http://diva.aktuality.sk/clanok/28192/finalistky-v-chudnuti-dokazali-to-a-schudli/

  Drzim palce vsetkym babam, co sa snazia schudnut "prirodzene" - vydajom energie, nie pestovanim pasomnic :)

  OdpovědětVymazat
 4. Uf...to je ale riadna drzost zneuzivat fotky kudi na taketo ucely a vymyslat pribehy. Ja som si naivne myslela ze to su nejaki dobrovolnici plateni firmou:-((

  fiesta

  OdpovědětVymazat
 5. pilule fungují!...zhubne ti šedá kůra mozková nejmín o 30 %:D

  OdpovědětVymazat
 6. To je ta svoboda, co není zakázáno..
  Že je to lež a navíc ještě neetická a možná i dost nebezpečná..no koho to zajímá.

  OdpovědětVymazat
 7. Můžu se zeptat prosím na název stránky? Mám dojem že něco takového si objednávala moje sestra, ale nechtěla mi k tomu nic víc prozradit.. nezhubla ani kilo ... tak bych se chtěla na ten nesmysl podívat děkuju, Ivana

  OdpovědětVymazat
 8. Zdravím.Přiznám se,jsem jedna z těch,které chtěly vyzkoušet tento zázrak,zvaný SLIM GREENLINE 700.No,jak to tady píšete,je to jen další výkřik do tmy,na který naletí spousta lidí.Žádný zázrak,jako je úbytek váhy,natož jak uvádí až 14kg za měsíc se nekonal .Mohu říct,že pouze 1/2 kg jsem ubyla-a to spíše přikládám mým zvýšeným pohybovým aktivitám.Jsem opravdu aktivní-procházky,heat,trampolínky,občas taebo.Teď chci zkusit kruhový trénink-po tom se prý dobře hubne.Jinak doporučuji-jíst po 2 hod.Poloviční dávky,než jste zvyklí,ráno ovoce,potom zeleninu-vše dávkujte,omezte větší přísun tuků a alkoholu-a hlavně se hýbejte.Nevěřte tomu,co slibují reklamní triky.Ať se mi ukáže člověk,který leží na kanapi,zobe tablety a ubývá na váze.Tak pevné nervy a štíhlá těla!Váš úspěch-ať už se týká čehokoli jepouze ve vaší hlavě-odtud též vycházejte.P.S.Je zvláštní,že slečna,vyfocená pro reklamu Slim Greenline 700 je přidána i pod nový hubnoucí přípravek této firmy s tím,že slečna tvrdí,že zhubla právě s tímto přípravkem!!!!!Tak pozor-už jen toto je velmi,ale velmi zavánějící.Jitka

  OdpovědětVymazat
 9. Jo takhle, Milos Skoda zhublA...

  OdpovědětVymazat
 10. Informace pro všechny, kteří naletěli:
  Pošlete prázdnou krabičku od využívaných tablet (nevím sice nač ji potřebují když mají doklad o zaplacení, asi nám to chtějí znepříjemnit) s popisem jak jste to užívali a jakých "efektů" jste při hubnutí dosáhli, zároveň s číslem vašeho bankovního účtu (složenky neposílají)a žádostí o vrácení peněz na adresu: Massive Dynamic Sp.z.o.o., Ul. Nowogrodzka 23, 00-511 Warszawa, Polska. Volat můžete i na tel. 228880736 - p. Kavková. Mnoho zdaru!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za radu - udělala jsem to přesně, ale zatím mi vrátili méně než polovičku zaplacené částky. O další teď zkouším bojovat reklamacemi a stížnostmi. Držte mi palce - výsledek zkusím sdělit co nejdříve. Naivní Zoufalka

   Vymazat
 11. Chtela bych podekovat protivné blondyně,nebyt ji,tak bych naletela,prasky uz jsem si objednala,ale po precteni tohoto clanku si je nevyzvednu.Díky protivna blondyno!! :-)

  OdpovědětVymazat
 12. Tomu vazne nekdo verite? Z prdele 'sem kliknul na bannerovou (vymennou) reklamu a dostal se na tuhle stranku:
  http://pk.weightlossc.com/
  A tam tel.c., podle kteryho byla googlem nalezena tato stranka.
  A tady par individui, ktery se navic priznaj, ze by tomu verili!
  A s tema lidma ja chodim k volbam.
  No nic, jak nekdo zminil: Je svoboda.
  AAA

  OdpovědětVymazat
 13. Já jsem si jako blbec též objednala, protože celý život trpím
  velkou nadváhou (nemoc štítné žlázy). Jelikož trpím alergiemi
  požadovala jsem od osoby, která mě před expedicí zavolala, zda
  existuje přípravek bez guaranny. Dotyčný mi přislíbil poslat
  jiný druh s kofeinem. Samozřejmě došla guaranna!! Navíc telefon
  228880736 nikdo nebere!!
  Je to jasný podvod, jinak by už po těch několika dnech telefon někdo zvedl. Teď nevím, jestli se můžu odvážit to vůbec konzumovat, abych si ještě nepřivodila další problémy.

  OdpovědětVymazat
 14. Určitě bych to neužívala a vrátila zpátky s požadavkem na vrácení peněz jak máte dle OZ právo. Divím se, jak někdo vůbec můžete uvažovat, jestli užívat něco z Polska, co jste koupili na webu od neznámé firmy bez funkčního telefonu a adresy někde v Africe. Všude na internetu můžete najít diskuze lidí, kteří na tuto firmu podávají trestní oznámení a obrací se na ČOI. Jsou to jenom obyčejní podvodníci.

  OdpovědětVymazat
 15. Porovnajte si fotky s menami, to je haluz, teraz je to zase na Slovensku:-(

  http://aragonit.webovastranka.sk/forum/1062/8853/Dostal%20sa%20na%20trh%20z%C3%A1zra%C4%8Dn%C3%BD%20pr%C3%ADpravok%20na%20prirodzen%C3%A9%20chudnutie%3F

  http://pk.weightlossc.com/

  OdpovědětVymazat
 16. Pred mesiacom som si objednal na základe Vášho inzerátu Weight loss 60 tabletiek za 37 eur. Som veľmi sklamaný, že som naletel na Váš inzerát a verím, že to bolo naposledy. Namiesto toho aby som schudol som pribral dve kilá. Skrátka zasa som naletel podvodníkom a to mám už 63 rokov.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, to je fakt, ze v takovym veku uz byste naletet teda nemusel.

   Vymazat
 17. Za jeden mesiac som vôbec neschudol, ale na druhej strane som dal na horskom bicykli viac ako 280 km, 3 dni v týždni mám vegetariánsku stravu, zbytok týždňa delenú stravu... a za 48 € som pochopil, že som naletel podvodníkom...

  OdpovědětVymazat
 18. Po telefonáte ktorý som dostala hneď po odoslaní objednávky na zázračné tabletky som si ešte,ja krava doobjednala "teraz za uvádzaciu cenu len pre mňa ako nového zákazníka ešte jednu dávku za polovičnú cenu"V prípade ,že nebude fungovť,samozrejme že mojích 99 eur vrátia.Nuž tableky ako inak nefungujú!!!!!!!!Balík som poslala späť na adresu kde bol môj balík podaný.Bratislava,Ivanská cesta1Čuduj sa svete,balík sa vrátil,vraj adresát neznámi.Kde mám hladať moju stovku????Som ja ale naivná blbaňa,čo?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja som v tomto časee dopadla tak isto, balík sa mi taktiež vrátil, že adresát neznámy a v telefonáte som sa dozvedela, že to trerba poslať do Waršavy, aj adresu som si vyžiadala. Potom som sa nastavila na tú stránku, bolo tam spústa mailov a všetci nadávali, že sa im peniaze nevrátili a bol to PODVOD. Keď to nevybavili Poliaci, my nemáme šancu, ale možno by sme sa mali viacerí spojiť a udrieť na nich nejakým spôsobom, aspoň im to zatrhnúť, aby nepodvádzali, lebo len sa na chudákoch , svine hnusné, nabalia . To Amerika je na tom tak, že sa musia utiekať do Európy? My takúto ich pomoc NEPOTREBUJEME ! A ešte keď som volala na slovenskú sprostredkovateľkú spoločnosť ohľadom reklamácie, tak ma ani skoro k slovu nepustila. Tak som jej povedala, že tento hovor platím ja a ona bude počúvať mňa!

   Vymazat
 19. Keby taký preparát na chudnutie existoval, všetky by sme boli MISSKY , všetci by sme boli dokonalí a kto by si s nami poradil. Tešme sa, kto sme ako - tak zdravý (í) , a vyprdnime sa na ich klamlivé reklamy a nenapchávajme im vrecká, peňaženky, účty a nám zostanú len oči pre plač ... Sme takí, akí sme .

  OdpovědětVymazat
 20. Brr. Pobavil mě vymyšlený Miloš Škoda, který zhubla 2,5 kg.Ano opravdu je tam zhubla.
  Dany

  OdpovědětVymazat