Šok! Celebrita bez make-upu

Je to velmi oblíbené téma bulváru i "seriózních" titulů (iDnes). Nějaký paparazzi někde uloví fotku nějaké známé herečky, zpěvačky, modelky atd bez make-upu a v tu ránu se vyrojí desítky článků na téma: XY kašle na make-up. K tomu editor přidá fotku stejné celebrity pokud možno náročně vystajlované a máme z toho super článek.Dnes se český internet hemží zprávou, že Tori Spelling, která je ve vysokém stupni těhotenství, si vyšla na nákupy výbavičky pro mimino nenamalovaná. (Podle A-ha! nešla nakupovat, ale vedla děti do školky)

Titulky všech článků. včetně toho na iDnes, vnucují čtenářům jediné: Tori Spelling je šmudla, kašle na to, jak vypadá, a dokonce se ani nemaluje! Skandál!

http://revue.idnes.cz/tori-spellingova-par-dni-pred-porodem-kasle-na-make-up-pds-/lidicky.aspx?c=A110927_160428_lidicky_zar
http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-svetove-celebrity/160021/tori-spelling-v-tehotenstvi-kasle-na-modu-a-make-up.html

Korunu všemu nasadilo A-ha! s titulkem: Co to je za příšeru?

http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/64215/co-to-je-za-priseru-tori-spelling.html

Vážení "novináři", žádná žena na světě nemá povinnost se denně krásně malovat, skvěle oblékat a mít dokonalý účes. U známých lidí se očekává, že budou vypadat dobře, ale zdůrazňovat, že jednou ze dvou set osmapadesáti případů dobře nevypadali, mi přijde přinejmenším hloupé. U Blesku a podobných titulů mne to nepřekvapuje, iDnes by přeci jen měl mít asi trochu vyšší úroveň.

Dokud totiž budou média cpát čtenářům do hlavy, že ideálem krásy je barbie s BMI míň než 16, minimálně trojkama, bezchybným make-upem a drahým oblečením, dokud budou upozorňovat na každý faldík nebo nedejbože celulitidu, můžeme čekat jen to, že zoufalé náctileté holčičky sklouznou k anorexii, drastickým dietám a depresím,  a za to nejdůležitější na světě budou považovat vlastní vzhled.

13 komentářů:

 1. Tori Spelling je chuda skareda s make-upom aj bez neho.
  paanda

  OdpovědětVymazat
 2. docela mě mrzi že nemaš tolik čtenařů...to co pišeš byse mělo šiřit...Tvé postřehy jsou trefné přesně a hlavně přinosné....můžu se zeptat jestli jsi ta sama z blogu blbé blondýny? ten blog sem objevila a podle mě to byla neuvěřitelna traparna a ty članky trapný uražejici...pokud si ta sama musim pochvalit zlepšeni...tenhle blog miluju a děkuju za něj! a pokud nejsi tak chvalim i tak:D

  OdpovědětVymazat
 3. Dškuju, děkuju! :-) Blog blbé blondýny jsem kdysi četla, poslední měsíce se tam ale žádné nové články neobjevovaly. S BBB mám společnou jen tu blondýnu v názvu.

  OdpovědětVymazat
 4. aj ja som si to vsimla v piatok hlavne v Aha. Ok, Aha je totálny novinársky suterén, ale ten titulok ma dostal. Neviem, ako mozu niekoho oznacit za priseru, pretoze vyzera normalne.

  OdpovědětVymazat
 5. Hlavně že všechny DOBRÉ matky chtějí taky stále nějaké výjimky a ohleduplnost - není čas, nejsou peníze, není nálada,... jak to mám stíhat.. ale když se objeví celebrita, je to velké haloo.. není to taky jen matka, která nemá vždy čas a náladu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A proč by to mělo být o času a náladě? To je nějaká povinnost - malovat se na nákup?!

   Vymazat
 6. Jako sorry, nesnášim bulvár, ale Tori Spelling vypadá na tý druhý fotce fakt děsivě :-D Takže v tomto případě psal výjimečně pravdu.
  A taky si myslím, že je dobře, když bulvár (i nebulvár) zobrazuje fotky celebrit bez makeupu, popř. foto z jejich běžného dne. Protože pak i my obyčejní lidé vidíme, že právě ta "Krása", která nám je lifestylovými časáky (typu Elle, Cosmo...) neustále servírována, je většinou dílem: šikovného fotografa + tunou šminek + obratným zásahem photoshopu. Takže pro mě tyhle fotky svým způsobem obohacující jsou.

  OdpovědětVymazat
 7. No tak hlavně, že tím řídíte!!! http://protivna-blondyna.blogspot.com/2011/09/k-cemu-jsou-nam-vsechny-ty-lahvicky.html

  OdpovědětVymazat
 8. Svět chce být klamán. Na krásné, štíhlé, upravené lidi se zkrátka většina z nás dívá raději. Proto vydělává miliardy kosmetický a oděvní průmysl, proto se prodají tuny preparátů na hubnutí, proto stále častěji vyhledávají lidé plastického chirurga atd., atd. Nicméně to co vidíme na obálkách časopisů, v televizi a v kině není realita všedního dne! Herečky a modelky jsou v podstatě "normální" ženy a jen prodávají sny a iluze o dokanalém vzhledu za pomoci zástupů kadeřníků, vizážistů a stylistů...Mají právo stejně jako my "obyčejné" ženy mít vrásky, rozcuchané vlasy, celulitidu, chodit nenalíčené - vždyť nejsou zrovna v práci, netočí v daný okamžik reklamu nebo film. Jdou třeba s dětmi ven, nakupovat, venčit psa, v ten okamžik jsou stejné jako my...Považuji za trapnost poukazovat na takové povrchní věci jako je vzhled někoho, kdo se zrovna nenalíčil, když šel dělat to či ono. Nevadí mi, že se fotka zveřejní, celebrita s tím musí počítat, ale proč dělat senzaci z toho, že někoho takto vyfotili, to nechápu. Každý inteligentní přece člověk ví, že nikdo nevypadá ve skutečnosti tak jako když se prochází po červeném koberci :-)

  OdpovědětVymazat