Na vysoké noze


Podpatky jsou ženská povinnost!


Jaký je rozdíl v tom, jestli máte nebo nemáte podpatky? Je to přece vidět na první pohled:


Stejná modelka, stejné oblečení, jen různé boty. Boty na podpatku vám prostě vždycky dodají šmrnc. A nemusíte mít ani deseticentimetrové jehly.

Pokud na podpatcích neumíte chodit, chce to jediné: cvik. Začněte na nižších silnějších podpatcích, ideální jsou boty na klínu. Postupně získáte jistotu v chůzi a můžete podpatky zvyšovat až dojdete k jehlám.

Díky podpatkům trochu povyrostete. Chůze se zjemní, bude víc šik. Prodloužíte si nohy a opticky zmenšíte zadek. Budete dělat menší kroky, takže budete mít větší šmrnc.

Já nosím skoro výhradně jen boty s vysokými podpatky. S opravdu vysokými. A při troše cviku se v nich dá chodit i ve městě po dlažbě, kočičích hlavách nebo po štěrkových cestičkách. Placatý boty už nosím vážně snad jen do lesa a na sport.

A supertrendy tenisky k čemukoliv? Děkuji, nechci. Nemusím si připadat jako puberťačka na cestě ze školy po tělocviku.

12 komentářů:

 1. no jo jenze ja mam 180 cm. miluju podpadky teoreticky Ale neni sranda byt v metru za zirafu. A to ziji ve Skandinavii

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já mám 185, už jsem si zvykla, ráda bych podpatky nosila, ale to pak řvou moje klouby bolestí...

   Smazat
  2. Já měřím 188 cm a podpatky nosím. Ne deseticentimetrové, na to tedy nemám, ale cca 7 cm. Za žirafu jsem i bez nich, tak co.

   Smazat
  3. já 182 v tom by problém tak nebyl, ale spíš v mé nožce č. 43.Zkuste sehnat v téhle velikosti něco co nepřípomíná kánoe :)

   Smazat
  4. anonym 19:02
   pujdem spolu nekdy nakupovat boty? mam taky chodidlo velikosti kanoe.....

   Smazat
 2. najlepšie na tom je, že oba obrázky sú počíčom dopĺňané o topánky - takže jedna fotka a pridané topánky - už na tom prvom je vidieť, že topánka na ľavej nohe je počítačovo pridaná, inak by bola odfotená v inom uhle...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je ale účel, je to z aplikace na stránkách HaM. A cílem bylo prostě jen naznačit, že v celkovém dojmu hrajou podpatky roli.

   Smazat
 3. A já je zase nemůžu nosit kvůli úrazu, nevydržím v tom. Zvládnu tak max. 5 cm. A riskovat, že si na nich zlomím i druhou nohu na špatných chodnících, tak je radši oželím :(

  OdpovědětSmazat
 4. Podpatky jednoznačně preferuji a nosím- sukně,šaty,kalhoty,kabáty,klobouky... ale v našem historickém městě se po dlažbě nechodí dobře a jistě a v běžném denním provozu mi podpatková chůze komplikuje život. Stejně tak v zimě chodit v podpatcích po neupravených namrzlých chodnících podle mě nejde a tak většinou vytáhnu Geox pohorky s hrubou podrážkou a šmytec. Mám ráda módu, ale jen po jistou mez.

  OdpovědětSmazat
 5. Jako čtrnáctiletá holka s 171 cm podpadky nenosím, absolutně s nimi neumím chodit a bolí mě v nich nohy :(
  A co se týká cvičení? Bydlím s rodiči a se ségrou v rodinném domě v zapadákově. Chodník neexistuje a cesta je moc z kopce. Doma se ségra jen směje a mamka zakazuje. Nevlastní otec raději nekomentuje.
  Dany

  OdpovědětSmazat
 6. Jdi někam s podpatky jako s ženskou povinností, Blondýno. Znám tucty žen, které jsou v těch keckách / sandálech (třeba i k šatům) daleko větší a šmrncovnější kočky než ty s tím legračním umělým napleteným hárem. Pokud podpatky ráda nosíš a cítíš se v nich dobře, vše v pořádku. Ale nepodsouvej ostatním, co musí a co ne. Je to trapné a hloupé ;) rada Protivné Blondýně od Mazané Blondýny.

  OdpovědětSmazat