Konec igelitkám

Není nic hnusnějšího, než šmrncovní kráska, která si to pluje městem na deseticentimetrových podpatcích, a v ruce má značně jetou a nejmíň čtyřikrát použitou igelitku. Nebo elegantní dáma předdůchodového věku, která sice má kabelku, rukavičky i boty ve stejné barvě, na krku šik šátek a v ruce igelitku z Kauflandu, kterou používá tak dlouho, že se z ní odřela barva. Není nic hnusnějšího, než igelitka.

Textilní nákupní tašky se dají koupit pomalu na každém rohu. Obvykle je na výběr z desítek barev, vzorů či potisků. Většinou se dají složit do miniaturního balíčku, který se vejde úplně do každé kabelky - s výjimkou večerního psaníčka.

Cenově se vyplatí určitě - nejprofláklejší značka, Envirosac, prodává textilní tašky asi za 150 korun. Když si spočítám, že za každou velkou igelitku zaplatím třeba v Kauflandu až pět korun, jsou to jednoduchý počty.

Jen jednu drobnou nevýhodu tyhle tašky mají. Igelit nepropustí tekutinu, takže když už si vylejete litrovku Puru mezi housky a tampóny, aspoň za sebou nebudete dělat klouzavou cestičku přes celý obchoďák.


Klasika od Envirosac. A na posledním obrázku můj superfavorit: Síťovka! Úžasná, skladná a ještě k tomu retro!


3 komentáře:

  1. V ČR predáva textilky napr. Rossmann a má vychytávku - je na nej aj háčik na klicenku, takze ju clovek nezabudne doma
    http://www.yopi.de/produktbild/104023
    maju ale aj mnoho inych vzorov

    OdpovědětVymazat
  2. a navíc je to ekologické! už taky chodím nakupovat s plátěnou taškou..

    OdpovědětVymazat