Gelové nehty ano, ale...

Nemám vůbec nic proti gelovým nehtům. Sama je mám z několika důvodů: moje vlastní nehty jsou velmi křehké, lámavé a navíc nesouměrné - nenalakované vypadaly prostě ošklivě, každý měl trochu jiný tvar. Ať jsem se snažila, jak jsem se snažila, vždycky jsem navíc měla nejmíň jeden nehet utržený. Taky mě otravovalo to neustálé lakování, odlakovávání, obvykle jsem si všimla oprýsknutí těsně před spaním, takže jsem se ráno probudila se zajímavě strukturovanými nehty, jak se mi do špatně zaschlého laku obtiskl tu polštář, tu pár vlasů.


Časem jsem proto došla k tomu, že teda ty gelovky holt taky zkusím.

A jsem spokojená. Nehty mají hezký tvar, nechávám si je dělat krátké, zapilované do kulata, paznehtařka mi nedává pod gel ani tipy, jen potáhne gelem mé vlastní nehty. Ty se hezky zpevnily a protože mám opatrnou a pečlivou nehtařku, netrpí ani opilováváním gelu. Líbí se mi, že mám ruce pořád upravené. Odmítám třpytky, ozdůbky, kytičky, lebky nebo nálepky Dior. Vyžaduju nehty většinou celobarevné, občas klasickou francii.

Ale když vidím některý hrůzy, kterými se některé takynehtařky chlubí, chce se mi zvracet.

Třeba tohle:


Nebo tohle: pardon, ale z dálky to vypadá, jako by se šťastná majitelka výtvoru hrabala půl dne v hnoji.
No a tohle snad není ani třeba komentovat. Módu barevných konečků nehtů jsem vážně nepobrala.I na následujících fotkách jsou gelové nehty. Těmhle ale říkám ANO!
A ještě něco: Chce to trochu přemýšlet. Jestliže se cena za doplnění gelovek pohybuje průměrně kolem čtyř až šesti stovek, vážně bych uvažovala, jestli půjdu k nehtařce, která si účtuje polovinu. bude totiž používat nejlevnější a málo kvalitní gely, bude mít nevýkonnou a tupou brusku atd.... Mimochodem, nejvíc zničených nehtů propilovaných až do masa a plísní je prý z asijských manufakturních nehtáren v obchoďácích....

8 komentářů:

 1. Naštěstí mám celkem pěkné od přírody. Gelové mi neodsuzuji, když jsou příčetné.

  OdpovědětVymazat
 2. Bože ta poslední věta mě dokonale odradila, nehty mám měkké jak blázen, tak i lak se odlupuje poměrně brzo. Ale jedna nehtařka mi řekla, že gel prý nedrží na krátkých nehtech, že prý se musí zaháknout pod nehet, což u mě zkrátka nejde, nesnesu přerůstající nehty...už jen kvůli práci! Jinak s těmi hnusovýtvory-taky se mi to nikdy nelíbilo, je to škoda, že to tolik žen nosí takhle.

  OdpovědětVymazat
 3. zkuste jinou nehtařku. já mám nehty třepící se a hodně krátké, delší nikdy nevydrží a dříve mi dávala tipy pod gel aby byly trochu delší, ale to se gel brzy odfouknul. takže teď mám gel jen na svých, jsou kra%tounké, moc nepřesahují, k práci by Vám to asi nevadilo. Existuje mnoho druhů gelů, které různě drží, rozhodně se nezahákávají pod nehty. mojí nehtařce trvalo před dva roky, než našla gel, který mi perfektně drží. jako s vlasy a barvou a kadeřnicí, chce to trpělivost nají to co Vám sedne.
  Linda

  OdpovědětVymazat
 4. Já mám nehty vrobkovité, lak je u mě nutností. Většinou světlý.
  A ty hnusné drápy? Je to děs.
  Dany

  OdpovědětVymazat
 5. Omlouvám se za offtopic, ale jakýsi Michael Kors prostřednictvím tohohle tvého článku nabízí zboží, u něhož si nejsem jistá kvalitou. Prověř to a možná je to i téma k zamyšlení, kam až jsou schopní PR agenti zajít ve jménu zvýšení obratů za prodej kdovíjakého zboží. MC.

  OdpovědětVymazat
 6. kam k té správné paznehtařce v Praze prosím? stále se mi nedaří sehnat tu "správně" a krátce přemýšlející.. díky! :)

  OdpovědětVymazat
 7. Nike adds to their big week in New York City that sees the opening of their new five-floor Soho retail location with another unveiling, the Nike Air Max Zero New York MADE: Stanton Street basketball courts featuring artwork by artist Kaws. The world-famous NYC-based artist lends his signature style to to basketball courts located Nike Outlet in Sara D. Roosevelt Park in Manhattan’s Lower East Side, each featuring colorful murals on the courts themselves, demonstrating Nike’s commitment to the city and Nike Huarache its communities.The New York MADE: Stanton Street Basketball Courts by Kaws are open now.
  Nike’s All Conditions Gear is back for another Fall/Winter season to kyrie shoes help bring hiking and trail sensibilities to the modern city dweller. At the forefront of Nike ACG’s footwear collection is the bolstered winterized boot known Nike Flyknit Chukka as the Nike ACG Lupinek Flyknit. Sure, Flyknit isn’t the first material that comes to mind when thinking about stylishly surviving the rain and snow nike free trainer 5.0 ahead, but the Swoosh makes it work thanks to additional premium leather support, an aggressive high-arching silhouette, and a rugged natural motion outsole unit that Cheap Nike Air Max increases grip on all surfaces.We’ve seen a black colorway of the Nike Lupinek Flyknit in the past, and today we get a view of another Nike Flyknit Racer pair that will be joining that release for a November 3rd drop. The “Cargo Khaki” colorway smartly pairs the lifestyle aesthetics found in the Lupinek Nike Janoski Flyknit with an autumn-ready shade of olive green throughout. Reflective 3M detailing lands on the unique heel tab pattern and side panel branding for an Lebron James Shose added pop. Get with us after the break for a better view of the latest Nike Lupunek Flyknit colorway and check out the “Triple Black” Stephen Curry Shoes

  OdpovědětVymazat